Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 167

Wątek: MK2 [8J] Cezary - TT 2.0 TFSI

  1. #1

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612

    MK2 [8J] Cezary - TT 2.0 TFSI

    Także tego

    9 marca dołączyłem do grona posiadaczy MKII. Próbowałem paru różnych samochodów w tej klasie, ale żaden nie miał tego czegoś. Więc padło znów na TT. Miało być quattro, miało być cabrio, ale Jaqob sprzedawał tak piękną sztukę że zdecydowaliśmy się pojechać z Żuczkiem zobaczyć, i co tu dużo mówić, wróciłem nowym nabytkiem

    Załącznik 5728
    Załącznik 5729
    Załącznik 5727

    Co można poprawić w aucie totalnie bezwypadkowym, z pełnym pakietem TTS, zaciskami od Porsche Cayenne, customowym nagłośnieniem? Chyba tylko polerka lakieru mi zostaje I mógłbym dołożyć odgrywanie filmów na nawigacji.

    Wielkie podziękowania dla Jaqoba i Żuczka. Jaqob - fura jest w dobrych rękach

    A dla wszystkich którzy nie zmienili jeszcze na MKII - między tymi samochodami jest przepaść.

  2. #2
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Opiszesz konkretniej co dla Ciebie jest przepascia? Pomiedzy mkI a mkII, no i gratuluje owocnych zakupow

  3. #3
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Gratki MK2! Zapewne jak wroce z US to bede mial wiecej czasu na rozgladanie się za auTTkiem

  4. #4

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    Jasne, szczerze mówiąc sam miesiąc temu chętnie bym taki post przeczytał, więc z przyjemnością go popełnię.

    To ocena subiektywna, dużo zależy od tego jak kto wykorzystuje auto. Ja użytkuję swoje codziennie, oraz jest moim jedynym samochodem, nie mogę więc mieć samochodu totalnie sportowego, z którego wysiada się z krwawiącymi uszami od hałasu i z połamanym kręgosłupem od zawieszenia. Nie jestem też pasjonatem szybkiej jazdy, choć jak każdy lubię czasami przycisnąć. Kupiłem TT bo mi się po prostu najbardziej podoba i 8N nawet po 5 latach niezwykle cieszyła moje oko designem.

    Ale też już mnie męczyła.

    3 główne czynniki które o tym decydowały to dokładnie w tej kolejności:

    - ciężko chodzące wspomaganie
    - hałas
    - manual

    I tutaj jest największa różnica w MKII.
    Servotronic jest absolutnie cudowny, jazda już mnie nie męczy, parkuję na luzie, nie muszę siłować się z kierownicą.
    MKII jest dużo lepiej wygłuszona, kiedy jestem niewyspany, mam kaca, albo po prostu nie chce mi się cisnąć - tryb D skrzyni i cichy cruising.
    Porównanie manuala do DSG nie ma sensu, bo powinienem porównać do TipTronica, albo DSG z wersji 3.2 po 2004, ale przynajmniej w MKII dużo łatwiej znaleźć egzemplarz w taką skrzynię wyposażony.

    Z bardziej subiektywnych wrażeń trzy najważniejsze to jak pracuje silnik, jak samochód się prowadzi oraz liczba gadżetów w MKII.

    Pomimo podobnej mocy ( moja 8N miała 240 KM), nawet podstawowa 200 KM MKII pracuje TOTALNIE inaczej. Nie wiem z czego pochodzi to wrażenie, ale dwójka wydaje się DUŻO szybsza, może szybciej wchodzi na obroty, może lżejszy silnik, nie wiem, nie znam się na tym, ale każdemu polecam przejechanie się nawet podstawową wersją, koniecznie za kierownicą i porównać z 225 KM 8N.

    Dwójka chętnie i z łatwością skręca. Wiem że to brzmi głupio, ale 8N wydaje mi się w porównaniu z nią ospała, prawdopodobnie to wrażenie powoduje ciężkie wspomaganie kierownicy.

    I ostatnia rzecz, w życiu nie pomyślałbym że tylko radochy da mi taka głupota że mogę sobie dzwonić za pomocą samochodu Albo że lampy palą się jeszcze jakiś czas oświetlając mi drogę do domu.

    Uprzedzę insynujace że moja 8N była zajechana Jeździłem chyba najlepiej zadbaną TT Żuczka i wrażenia były identyczne. Dla porównania często pożyczałem od koleżanki najbardziej chyba zaniedbaną 8J w tym kraju, a i tak była cudowna

    I ostatnie spostrzeżenie na koniec - kupno drugiej tetetki, nawet tak cudownej jak od Jaqoba nie cieszy już tak jak pierwszej.
    Ostatnio edytowane przez Cezary ; 13-03-2014 o 00:22

  5. #5
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cóż więcej dodać.....

    Jak będziesz zmieniał blachy to ogarnij sobie jakiś fajny numerek.....nie mówię tu od razu o 69 czy coś, hehhee, ale na takiej ładnej sztuce warto

    No i można pomyśleć o nowych znaczkach S-line po bokach ale to już się czepiam

    Jeszcze raz gratuluję
    Te Terrere Terrere terererererere …

  6. #6
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Pogratulować! ten egzemplarz jest MEGA, ciekawy opis różnic MKI i MKII ja mam odmienne zdanie na temat MKI ale nie będziemy o tym dyskutować

    Na pewno zgadzam się do subiektywnego odczucia, że MKII z DSG przyspiesza znacznie lepiej niż MKI, przynajmniej seryjne co jak wiadomo można a nawet należy skorygować

  7. #7
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ładne auto, ja je gdzieś już na forum widziałem...
    Wyrwałeś od Przemka jedno z najładniejszych ( a może najładniejsze ) TT 8J w PL.
    Gratuluję.

  8. #8
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ja po przesiadce do MK2 byłem autem mega zauroczony ale MK2 a MK2 to też różnica szczególnie, że tutaj podstawowe wersje są niestety bardzo biedne. Natomiast obecnie czekam na odbiór "Pandy" i bardzo się cieszę ale nie czuję tego co było przed odebraniem TT MK2 od Malika

  9. #9
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    Tak jak napisał Przemek powyżej. Na pewno przesiadka do takiej "wypasionej" wersji dostarcza dodatkowych pozytywnych wrażeń. Ja na pewno nie pogardziłbym i "zwykłą" MK2 Trafiłeś mega sztukę i nie pozostaje nic innego jak cieszyć się z jazdy!

  10. #10
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Dobra Cezar kiedy ustawka

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Oficjalnie gratuluję i życzę frajdy z użytkowania . Banan na twarzy widoczny na fotkach daje dużo do zrozumienia









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez wottka Zobacz posta
    Dobra Cezar kiedy ustawka
    Piotruś, zaktualizuj licznik z KM co by było wiadomo z kim ma być ta ustawka a nie tam, że niby seria

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ha, ha Ale Cezarego TT też nie seria, w sumie chętnie bym zobaczył taką ustawkę










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    Awatar Dominik
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    szary
    Posty
    662
    Gratuluje zakupu pięknej TeTuni niestety żonka zabroniła brać następnego kredytu bo marzyłem o niej !!
    Pozdrawiam )))

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ustawka wisi w powietrzu i szczerze mówiąc liczę na wygraną Wottki, a to z tego powodu iż mam sentyment do Mk1. W razie gdy by był remis, wyciągnę babcię i pozamiatam obydwu.
    Cezary, nie źle cię wzięło z tym opisem, a pamiętam kiedy testowałeś moją Mk2 przed przystąpieniem do jazdy powiedziałem ci o w.w. przepaści, lecz jednak po twojej minie nie odniosłem takiego wrażenia, a tu proszę jaki opis he he rozumiem teraz masz inny punkt siedzenia
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. TT mk2 2.0 tfsi
    Przez bolek80 w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-10-2017, 09:07
  2. TT tfsi vs bmw e36 4,4
    Przez bolek80 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2017, 11:18
  3. MK2 [8J] Przyspieszenie 2.0 TFSI ...
    Przez thefirm w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2015, 06:45
  4. 1.8 tfsi
    Przez wujekrudi w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 22:49
  5. Jaqob - TT 2.0 TFSI
    Przez Jaqob w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 395
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 16:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •