Hej,
Mam parę pytań odnoście montażu filtra stożkowego, na które nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi czytając chyba wszystkie tematy dostępne na forum odnoszące się do filtrów.
Z góry sorry jak czegoś po prostu nie doczytałem, albo nie znalazłem.

Wypunktuje moje pytania/stwierdzenia aby było łatwiej się połapać

1. Jak rozumiem najlepiej i najłatwiej będzie będzie wybrać filtr Amsoil (suchy) zarówno ze względu ma jakość jak i łatwość utrzymania, bez olejków i innych.

2. Chciałem wybrać ten o długości elementu filtrującego 5 cali czy z jakiś względów lepiej wziąć 3 cale?

3. Jak dopatrzyłem wypadało by zamontować również osłonę filtra aby nie zasysała ciepłego powietrza, i zamontować dolot zimnego powietrza z kratki bądź nadkola jakąś rurą, tylko gdzie podłączyć tę rurę tylko i wyłącznie do osłony? No i jak przymocować ją do kratki bądź nadkola i czy jest gdzie.

4. Jak już ogarnę osłonę filtra (selfmade) to czy średnica rurki od odmy ma 25mm? I czy są jakieś zalecenia co do tego jakiego filtra użyć? czy może być jeden ze znalezionych na Allegro czy są jakieś specjalne wymagania?

5. Czy po tym jak poprzedni właściciel wywalił N249 i N112 jak sprawdzić czy nadal mam SAI bo gdzieś przeczytałem że to się jakoś wiąże?

6. Czy do zamontowania samego filtra będę potrzebował jakiejś silikonowej zwężki?

7. Jaki materiał prócz płyty MDF by się do tego nadał lepiej może pleksi? Bo przyznam szczerzę że średnio mi się tam drewno widzi

7. No i ostatnie pytanie czy nie dało by rady zrobić takiego patentu jak kupienie airboxa Simota, wywalić z niego filtr, wsadzić Amsoil i dowalić rurę doprowadzającą? Czy raczej przepływ powietrza będzie przez to na tyle ograniczony że to nie ma sensu? Bo przyznam że było by to najprostsze rozwiązanie

Jak bym wyjaśnił te kwestie w końcu bym sobie to ogarnął aby było profi jak u Arttura, Malika, oOkillerjezOo no i pewnie paru innych