Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 70

Wątek: Grzałka - TTtka za 15 tys.

  1. #16
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Lubie takie projekty. Powodzenia w dalszych modach.

  2. #17
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    ............................

    Powiem tak, jeśli ktoś ma możliwości (jest mechanikiem lub ma warunki do naprawiania (brat, rodzina itd)) a nie posiada odpowiednich środków na zakup marzenia jest to pewnego rodzaju alternatywa. Czy słuszna czy nie to już decyzja kupującego. Możesz "na spokojnie" naprawić wszystkie bolączki. Z czasem wszystko w aucie doprowadzisz do porządku i będziesz czerpał przyjemność z jazdy. Natomiast jak ktoś nie ma takich możliwości i liczy, że warsztaty wszystko będą naprawiać koszty będą niestety bardzo duże.
    O to właśnie chodzi , ludzie często sobie nie zdają sprawy w jakie wielkie koszta można się wpakować dokonując wszystkich koniecznych napraw ( a o mniej koniecznych nie wspomnę ) u przygodnych mechaników a czasem bywa że naprawia się to samo 2 razy bo trzeba poprawiać po ''fachowcu''

    Jeśli chodzi o 2 masówkę to też zdecydowanie bardziej sugerowałbym nową , nikt nawet jak ma najszczersze chęci nie zagwarantuje Ci że dana używka długo wytrzyma . Idealnie by było zainstalować też nową tarczę docisk i łożysko bo ściąganie skrzyni nie należy do przyjemności a po co robić to znowu za jakiś czas.

    Jeśli masz ograniczony budżet to możesz pomyśleć o całym kicie Valeo ale z kołem jedno-masowym , przy tej skrzyni praktycznie nie będzie efektu '' klikania'' na biegu jałowym jaki występuje w skrzyniach 02M ..


    Życzę powodzenia w doprowadzaniu auta do stanu godnego TT i trzymam kciuki








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #18
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Dokładnie, tak jak pisze Arttur, w przypadku oski 180 można się śmiało pokusić o jednomas

    Cieszę się że jest taka osoba na forum co zechce doprowadzić skrzywdzoną losem TTkę do godnego stanu jaki powinna prezentować, mam nadzieje że będzie to skutkować samą przyjemnością eksploatacji no i oczywiście trzymam kciuki za progresy

    p.s. Nadal czekam na kolegę z Warszawy/Radomia który miał przyjechać do mnie, porównać swoją TT za 15 500 z komisu na al.Krakowskiej z moją TT...
    Te Terrere Terrere terererererere …

  4. #19
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    ps. Jerry wody na herbate jeszcze dla niego nie nastawiaj...ba napisz do braci z dalekiego wschodu ze nawet tej herbaty jeszcze nie muszą sadzić...

  5. #20
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    On może jedzie na umówioną konfrontację, tylko stan tego auta nie pozwala na rozwijanie większych prędkości ( albo wogóle silnik stoi i pcha to auto ).

  6. #21

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    20
    GraTTulacje Panie Grzałka! Podoba mi się Twoje racjonalne podejście do tematu! Mam podobne myślenie i chyba jestem jednym z niewielu polaków którzy zamiast kupić TT z przebiegiem 90 tyś km (taką miałem kupić we Wrocławiu) kupiłem w Niemcowni z przebiegiem 230 tyś km. Jeśli masz zdrową budę, motorownia chodzi to resztę się małymi kroczkami zrobi apropos - chyba zostałem wywołany do tablicy z tym chwaleniem się zakupu igły... (jest motywacja!) Pozdrawiam

  7. #22

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    346
    Duży plus dla kolegi
    Może uda mu sie przywrócić ślicznote do stanu normalnego użytkowania, która stała juz dwoma kołami na złomie i bedzie o jeden egzemplarz więcej

  8. #23
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    Powodzenia w przywracaniu TT do normalnego stanu ! Mam nadzieję, że rzeczywiście ten sposób okaże się dla Ciebie finansowo korzystniejszy.

  9. #24
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Dokładnie, tak jak pisze Arttur, w przypadku oski 180 można się śmiało pokusić o jednomas
    Sztywne koło było pierwszą opcją jaką brałem pod uwagę i po waszych wypowiedziach prawdopodobnie do tego tematu powrócę. Na pewno dam znać co i jak.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Tomasso Zobacz posta
    Powodzenia w przywracaniu TT do normalnego stanu ! Mam nadzieję, że rzeczywiście ten sposób okaże się dla Ciebie finansowo korzystniejszy.
    W żadnym momencie, anie przed ani po kupnie nie myślałem, że taki zakup wyjdzie mi korzystniej. Jak już wcześniej pisałem auto udało mi się zamienić i to pomogło mi podjąć decyzję, że to będzie akurat ta sztuka. Zdaję sobie sprawę, że w przeciągu czasu włożę w to auto sporo kasy i za to kupiłbym bardziej zadbane w nowszym roczniku itd, itp. TTtkę zamierzam zachować na dłużej więc nieunikniona była by wymiana czy naprawa i tak większości z tych elementów, które teraz się do tego kwalifikują. Wiem natomiast po swoim poprzednim aucie, że jak dbasz tak masz i jeśli to co trzeba zrobię mam wtedy pewność że bezproblemowo będzie jeszcze długo służyć.

  10. #25
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    grzałka, to ja proponuję zacząć w pierwszej kolejności od ogarnięcia tematu tylnych lamp, bo "jajeczka" jako kierunkowskazy to lekko mówiąc średni pomysł a nie mówiąc o tym że homologacja na lampy w tym przypadku idzie się gonić

    Ale generalnie widze że jesteś ogranięty facet i wiesz czego chcesz więc masz u mnie duży "+", trzymam kciuki i będę śledził wątek

    p.s. Jeśli chciałbyś się podzielić fotkami jakiś fajnych "patentów lub fuckup'ów" zadziałanych przez poprzednich właścicieli (te przeróbki tylnych lamp mnie interesują na przykład) i które będziesz poprawiał po nich, to z chęcią bym takie rzeczy pooglądał w Twoim wątku
    Te Terrere Terrere terererererere …

  11. #26
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Chodzi o to żeby spełniać marzenia, gdyby grzałka nie miał własnego zaplecza serwisowego to faktycznie strzał w stopę. Mając zapał, możliwości, wiedzę i/lub pomocą dłoń w tym zakresie to nie należy się obawiać. Poza tym co się zrobi samemu to JEST ZROBIONE i jest więcej warte niż faktury za zakup najlepszych części poprzedniego właściciela.

  12. #27
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Mumin Zobacz posta
    Duży plus dla kolegi
    Może uda mu sie przywrócić ślicznote do stanu normalnego użytkowania, która stała juz dwoma kołami na złomie i bedzie o jeden egzemplarz więcej
    Umarł ktoś, niech żyje ktoś, chciało by się powiedzieć, dawca na części już się szykuje, tak ze może nie będzie tak źle z tym autem i będą z niego ludzie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #28
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez jerry Zobacz posta
    p.s. Jeśli chciałbyś się podzielić fotkami jakiś fajnych "patentów lub fuckup'ów" zadziałanych przez poprzednich właścicieli
    x2 !

  14. #29
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Tak się jakoś składa ,że miesięcznie przewija mi się troszkę tych TT:P
    Niestety jest mi cholernie smutno ,że takie fajne auto doczekało się takich czasów. Gdy kupiłem swoją TT ponad 5 lat temu było to auto dosyć drogie (za porządną 225 trzeba było dać tyle co teraz za mk2 z allegro) dlatego stan tych aut był o niebo lepszy niż obecnie. Te kiepskie które kiedyś oglądałem i ich nie chciałem to były dużo lepsze niż obecnie jedne z lepszych odwiedzających mnie. Naprawdę mnie to boli bo TT jest mi bliskie ale jak widzę "te perełki" które mnie odwiedzają to aż mi źle. Co jedna to lepsza a wszystkie mają przebiegi 100-200 tys ;/ Zdarzają się wyjątki lecz jest ich tak mało iż obawiam się ,że TT mk1 po prostu wyginie śmiercią naturalną i będzie to jak kultowy pojazd jak np .vw corrado czy jakieś inne auta gdzie 98% aut to 2 kołami jest już na złomie a 2% są pieszczone w garażach i czasem wyprowadzane tylko na spacer. Na szczęście jest tutaj troszkę fanatyków mk1 którzy pieszczą swoje i oby tak pozostało bo naprawdę ogarnia mnie smutek jak widzę te wszystkie biedne kulejące TT które do mnie zjeżdżają...
    Ale aby nie przynudzać to powiem ,że nie widziałem auta autora tematu ale tak stwierdzam ,że nie wszystkie TT da się doprowadzić do perfekcji albo ideału. Niektóre auta poprostu da się doprowadzić do sprawności technicznej ale zużycie i zniszczenie pewnych elementów jest tak duże ,że trzeba było by wymienić po prostu prawie wszystko aby pachniało świeżością...

    Ja swoją TT doprowadzam do takiego stanu już 5 lat a przyznam szczerze ,że zaczynałem z bardzo dobrą bazą której stan był na prawdę dobry, dlatego pozostaje mi życzyć wytrwałości nowemu właścicielowi bo nie jest to łatwe zadanie...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 06-03-2014 o 20:23

  15. #30
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Aby TT Mk1 stało się naprawdę kultowe co mam nadzieje się stanie, życie musi zweryfikować te "lepsze" egzemplarze. Miejmy nadzieje że ten akurat uda się odratować.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 06-03-2014 o 23:16
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Zostały tylko wspomnienia... TTtka spalona ;(
    Przez arkadiuszTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 08:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •