Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 93

Wątek: R8 - luźne dyskusje

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    200
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    3

    R8 - luźne dyskusje

    Witam, testowaliscie moze r8 (v vs porsche 997 4s ?
    Z checia uslyszalbym wasze opinie i porownania r8 do 997.

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    200
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    3
    Nie jestem z Lellek Katowice

    Porownanie akurat nie dotyczy skrzyni, poniewaz w gre wchodza starsze modele r8.
    Ciezko znalezc w PL jakakolwiek opinie na temat r8. A chodzi mi o opinie zwyklych uzytkownikow.

    Mysle ze r8 mozna zaliczyc do aut "egzotycznych", ciezko spotkac jakies na ulicy.
    Design r8 robi na mnie niesamowite wrazenie.
    Jedyny minus to wydech, ale MG motor zalatwi sprawe
    Na zagranicznych forach czesto mozna sie wlasnie spotkac z opinia o wymianie ukladu wydechowego.

    997 jest wszystkim znane i tutaj raczej nie trzeba nic opisywac.

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582

    R8 - luźne dyskusje

    Przeniosłem posty tutaj aby móc swobodnie dyskutować nt R8.

    Zgodnie z zasadami forum zapraszamy do działu: http://www.klubtt.pl/forumdisplay.ph...i%C4%99-WITAMY!

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    www.autoprezent.pl

    Jest tam kilku konkretnych gości, którzy odpowiedzą na pytania i nie tylko.

  5. #5
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Jeszcze 3 lata i V10 trafi w moje ręce. R8 jest dla mnie po porostu piękne, a co najważniejsze to Audi

  6. #6
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Osobiście też wolałbym R8 z V10, niż z V8.

  7. #7
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ja wam powiem, że R8 jakoś mnie nie przekonuje. Tzn. z zewnątrz wygląda pięknie ale w środku to już Audi TT MK2. Wydać tyle tys zł na auto do którego wsiadasz i nie czujesz tego "mega przeskoku".

  8. #8
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Przemek, ja jeszcze kilka dni temu myślałem tak samo, ale miałem okazję na żywo zapoznać się z R8. Wprawdzie było to V8, ale jednak wygląd zewnętrzny, wewnętrzny i wykonanie sprawiło, że zmieniłem zdanie. TT niestety znacznie zostaje w tyle za R8.

  9. #9
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Dla mnie R8 jest no.1 Most Wanted, więc mogę nie być do końca obiektywny

    Miałem okazję testować R8 w Warszawie i okolicach, przejechałem ok. 60km (V10) i moje wrażenie ponad oczywiste oczywistości:

    nie potwierdziły się obawy, że R8 jest za szerokie, że występują jakieś problemy jak jest wąsko/autobusy itp. w końcu jest bodaj 20cm szerszy od TT.
    zawieszenie jest zupełnie komfortowe (oprócz ustawienia sport...przy dziurach...eh) - nie stanowi to problemu.
    bardzo dobra pozycja kierowcy, większa widoczność/szyba przednia niż w TT MK1 tak samo jak sprawdzanie martwego pola po prawej stronie, gdzie poprzez szybkę nad silnikiem i długie drzwi widać na 100% czy nikt się nie czai (problem w TT MK1 gdy pasażer przesunie fotel do tyłu i polegamy tylko na lusterku).

    moc... i tu będą kontrowersje jak dla mnie to jest jej wręcz za dużo WTF? Z jednego prostego powodu, R8 V10 to auto, którym rzadko możesz iść pełnym ogniem na drogach publicznych. Oczywiście po przejechaniu xxx km idzie się przyzwyczaić jak do wszystkiego (łatwiej do większej mocy niż do mniejszej :P) natomiast przy wyprzedzaniu itp. gazem operuje się do połowy, może 3/4 bo jest niesamowity kop i przyspieszenie, które po prostu ciężko przekalkulować (jak i zachowanie innych ludzi przy tak szybkim wyprzedzaniu) - idzie jak pocisk.

    Są na forum killery o porównywalnych osiągach (jak nie lepszych) ale każdy potrzebuje czegoś innego. Dla potrzeby killowania nie ma limitów, na potrzeby fajnego mykania wystarczy znacznie mniej, ale nie idźmy w OT jaka moc jest dla kogo odpowiednia :P

    Dlatego też jestem bardzo ciekawy V8, która przy odpowiednim wydechu wydaje się brzmieć groźniej a mocy 420KM, powinno być dość Z resztą są też fajne projekty (vide Pachura) gdzie do V8 wchodzi kompresor itp.
    Ostatnio edytowane przez Kwariat ; 03-03-2014 o 09:51

  10. #10
    Awatar spider
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    115
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    316
    Moja przygoda z R8 byla calkiem fajna i zaskakujaca. Kilka lat mieszkalem w Szkocji i niedaleko centrum handlowego do ktorego jezdzilem od czasu do czasu byl wielki salon Audi i stalo tam mnostwo aut tych zwyklych i tych ciekawszych ze znaszkiem S i RS. Pewnego dnia wjechalem tak rekreacyjnie aby sobie poogladac autka, wchodze do salonu a na srodku na obracanym podescie R8, po chwili podchodzi ladna pani i pyta czy moze pomoc, ja speszony mowie, ze dziekuje. Bylem ubrany zwyczajnie w jeansy i bluze, za chwile wraca pani z prospektami i pyta czy interesuje mnie jazda testowa. Bylem w szoku ale sie zgodzilem i tak oto mialem okazje polatac R8 co prawda po autostradzie i to tylko 30min. ale wrazenia mega i ten dzwiek. A to fotki autka, ciekawe czy w naszym kraju rowniez bym byl tak potraktowany w salonie Audi?


  11. #11

    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    ....
    Pojemność
    brak
    KM
    ...
    Rocznik
    ...
    Kolor
    ...
    Posty
    117
    W Polsce jeżeli już się trafi w salonie to będzie zamknięta z karteczką "sprzedane". A o jeździe próbnej samochodem typu R8, RS to można zapomnieć.....

  12. #12
    Awatar spider
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    115
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    316
    Dlatego wlasnie bylem w szoku, wchodzi sobie mlody koles ubrany najzwyczajniej na swiecie i tak zostaje obsluzony- szok. Ale tam jest inna mentalnosc i nie oceniaja czlowieka po wygladzie. A to bylo kilka lat temu jak R8 to byla nowosc, wtedy jezdzilem BMW E39 i jak pojechalem na serwis w Polsce do aso to przez 20min. mnie olewali, lazilem po salonie i nikt nie podszedl a oprocz mnie nie bylo nikogo z klientow a za to 5 pracownikow. Tak czy siak, super doswiadczenie zyciowe i mila przygoda z audi (prospekty od pani mam do dzis )

  13. #13
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ubiór o niczym nie świadczy a to jak podchodzą sprzedawcy zależy od nich samych.

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Świadczy i to sporo o człowieku, lecz nie zawsze o jego statusie materialnym, więc w salonie drogich aut, nie ma to nic do rzeczy
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    U nas różnie podchodzą do osób, które ubrane są ,,normalnie" lub ,,niedbale", albo do zadających różne pytania.

Podobne wątki

  1. Dobre PIWO (dyskusje)
    Przez Blerx w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 18-11-2020, 14:47
  2. DSG a tuning na duże moce - lużne dyskusje, opinie, poglądy
    Przez Arttur w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 08:45
  3. Big Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez wowo w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 465
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 15:50
  4. Small Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez Messik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 09:50
  5. 1/4 mili i inne wyścigi - luźne dyskusje
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •