Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: S-tronic Audi-Lambo

  1. #1
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478

    S-tronic Audi-Lambo

    Garść pytań dot. różnic pomiędzy skrzynią biegów S-tronic stosowaną w Audi, np. TT czy R8 a tą z Gallardo.

    Być może posiadacze MK II rozwieją dość banalne wątpliwości, ale czy w TT można włączyć taki tryb skrzyni aby po wrzuceniu pierwszego biegu samochód nie zaczął się toczyć?

    Jeśli nie, to czy skrzynia w Gallardo różni się od tej z R8 i czy ta z R8 różni się od TT co do zasady działania? W R8 z pierwszych lat produkcji był R-tronic (podobno gorszy i jedno-sprzęgłowy) a dopiero potem S-tronic...

    Czy po włączeniu trybu manualnego (łopatki albo +/-) w S-tronic można wyłączyć jakąkolwiek ingerencję skrzyni w zmianę biegów? Chodzi o to czy podczas przyspieszania mocniejszego można samemu decydować kiedy wrzuca się wyższy bieg czy nie ma to sensu bo albo kierowca wrzuci go zbyt wcześnie niż powinien albo skrzynia zrobi to za niego jeśli dojdzie do optymalnych obrotów na danym biegu? Innymi słowy czy skrzynia zawsze zmienia bieg na wyższy gdy dojdziemy do limitu niezależnie od wybranego trybu?

  2. #2
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Na jedno pytanie masz odpowiedź TUTAJ

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Nie mam porównania odnośnie s-tronic z R8 czy gallardo ale mam porównanie z najnowszym modelem PDK (do niedawna najszybszą automatyczną skrzynią na świecie - z tego co mi mówili w Porsche to chyba ferrari ma teraz najszybszą).

    W s-tronic nie da się włączyć trybu gdzie auto będzie stało na 1ce. Czy w PDK tak się da to nie wiem, nie sprawdzałem tego. Natomiast można sterować biegami podczas jazdy.

    Powiem tak, s-tronic działa naprawdę rewelacyjnie. W trybie S zmienia biegi błyskawicznie (dwusprzęgłowa skrzynia), czas reakcji to 0,002 sek. Ten czas jest tak szybki, że został uznany za ciągły. Pomimo, że PDK w Porsche jest jeszcze szybsza to jest to niezauważalne w trakcie jazdy w trybie sportowym, ponieważ te przełożenia w obu skrzyniach są ekstremalnie szybkie. Jedynie na pomiarach pewnie wyjdzie jakaś minimalna różnica ( 0,001 sek ).

    W trybie półautomatycznym jest już znaczna różnica w działaniu. S-tronic działa zdecydowanie wolniej, ok 1 sek czas reakcji od wciśnięcia przycisku w PDK jest to ułamek sekundy. W s-tronic pomimo, że masz tryb "ręczny" auto będzie jechać do odcinki i przełączy bieg w PDK jedzie do odcinki i odetnie ale nie zmieni biegu jak w manualu.

    Jedyna "wada" w DQ250 S-tronic to opóźnienie na lunch control ok 0,7 sek. W praktyce wygląda to tak, że jak stoimy na światłach i puścimy hamulec równo z rywalem np. w manualu to rywal rusza a my stoimy w miejscu i możemy jedynie w tym czasie podziwiać naturę i czekać aż skrzynia załączy bieg i wystartuje. Specjalnie napisałem "wada" bo ten czas mimo wszystko jest krótki a LC przydaje się tylko do wyścigów. Osobiście skorzystałem z LC może z 5-7 razy bo szkoda mi było sprzęgła. W DQ500 ten problem nie występuje w PDK też tego nie ma.

    Reasumując s-tronic to genialna skrzynia, która śmiało może dorównywać najlepszym na świecie Od początku byłem nią zauroczony i wiedziałem, że następne auto musi być co najmniej z s-tronic.

  4. #4
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    A ja mialem przyjemnosc ogladac dwie mk2, gdzie po wrzuceniu D auto dalej stalo. Trzeba bylo musnac pedal gazu by ruszyc. Nawet mnie to wkurzalo

  5. #5
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    A ja mialem przyjemnosc ogladac dwie mk2, gdzie po wrzuceniu D auto dalej stalo. Trzeba bylo musnac pedal gazu by ruszyc. Nawet mnie to wkurzalo
    Nowe fabrycznie? DQ500?

    W DQ250 nic takiego się nie dzieje, auto nawet pod górkę będzie się toczyć. Komputer steruje obrotami i jak widzi, że auto nie rusza to je podnosi. Jak w starszej MK2 auto stało w miejscu tzn, że coś nie tak było ze skrzynią w tym aucie :/

  6. #6
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    To już sporo jest jasne . Co do samej skrzyni to nie trzeba mnie przekonywać, miałem przyjemność sprawdzić powyższe rozwiązania i właśnie w Gallardo po wrzuceniu "jedynki" Lambo stoi i czeka na komendę podczas gdy inne zaczynają się toczyć i trzeba trzymać na hamulcu. Tłumaczono mi, że Lambo ma skrzynię manualną z "funkcją robota". Teraz znalazłem info, że zapewne była to przekładnia e-gear, gdzie można włączyć tryb w ogóle nieingerujący. Jeździ się tak jak z ręczną skrzynią tylko brak jest sprzęgła a biegi (1-6) zmienia się manetkami.

    Dla mnie akurat takie rozwiązanie, że nie trzeba hamować auta ani zmieniać bieg na N jest najprzyjemniejsze

    Co do S-tronica ( TT,R8 ) rozumiem, że w podczas sprintu w trybie zmiany biegów łopatkami nie jestem w stanie wykorzystać lepiej potencjału auta niż zrobi to komputer?

  7. #7
    Awatar lordfury
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Lapiz
    Posty
    453
    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    Co do S-tronica ( TT,R8 ) rozumiem, że w podczas sprintu w trybie zmiany biegów łopatkami nie jestem w stanie wykorzystać lepiej potencjału auta niż zrobi to komputer?
    Niż "po prostu w S" - jesteś, bo na S obroty idą praktycznie do odcinki i dopiero wówczas skrzynia zmienia sama (jeśli Ty tego nie zrobisz wcześniej).

    Natomiast pobić zestaw "S + Launch Control" będzie Ci ciężko (choć niektórzy twierdzą, że to możliwe ), bo on już nie idzie na upartego do końca, tylko zmienia biegi nieco wcześniej, zapewne w bardziej optymalnie dobranym miejscu. Widać to dobrze np. tutaj: http://www.spalacz.pl/launch-control-w-s-tronic-by-audi
    • Ostatnio było: Audi TT Mk2 '07 2.0TFSI S tronic (klik)
    • Ostatnio było: Audi A4 B8 Avant lift '13 1.8TFSI 170
    • Ostatnio było: VW Golf GTI Mk7 '14 5D DSG Performance (klik)
    • Teraz jest: Mercedes-Benz A200 '14 W176 7G-DCT
    • Teraz jest: VW Golf R Mk7.5 '17 5D DSG (klik)

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Nie mam porównania odnośnie s-tronic z R8 czy gallardo ale mam porównanie z najnowszym modelem PDK (do niedawna najszybszą automatyczną skrzynią na świecie - z tego co mi mówili w Porsche to chyba ferrari ma teraz najszybszą).

    W s-tronic nie da się włączyć trybu gdzie auto będzie stało na 1ce. Czy w PDK tak się da to nie wiem, nie sprawdzałem tego. Natomiast można sterować biegami podczas jazdy.

    Powiem tak, s-tronic działa naprawdę rewelacyjnie. W trybie S zmienia biegi błyskawicznie (dwusprzęgłowa skrzynia), czas reakcji to 0,002 sek. Ten czas jest tak szybki, że został uznany za ciągły. Pomimo, że PDK w Porsche jest jeszcze szybsza to jest to niezauważalne w trakcie jazdy w trybie sportowym, ponieważ te przełożenia w obu skrzyniach są ekstremalnie szybkie. Jedynie na pomiarach pewnie wyjdzie jakaś minimalna różnica ( 0,001 sek ).

    W trybie półautomatycznym jest już znaczna różnica w działaniu. S-tronic działa zdecydowanie wolniej, ok 1 sek czas reakcji od wciśnięcia przycisku w PDK jest to ułamek sekundy. W s-tronic pomimo, że masz tryb "ręczny" auto będzie jechać do odcinki i przełączy bieg w PDK jedzie do odcinki i odetnie ale nie zmieni biegu jak w manualu.

    Jedyna "wada" w DQ250 S-tronic to opóźnienie na lunch control ok 0,7 sek. W praktyce wygląda to tak, że jak stoimy na światłach i puścimy hamulec równo z rywalem np. w manualu to rywal rusza a my stoimy w miejscu i możemy jedynie w tym czasie podziwiać naturę i czekać aż skrzynia załączy bieg i wystartuje. Specjalnie napisałem "wada" bo ten czas mimo wszystko jest krótki a LC przydaje się tylko do wyścigów. Osobiście skorzystałem z LC może z 5-7 razy bo szkoda mi było sprzęgła. W DQ500 ten problem nie występuje w PDK też tego nie ma.

    Reasumując s-tronic to genialna skrzynia, która śmiało może dorównywać najlepszym na świecie Od początku byłem nią zauroczony i wiedziałem, że następne auto musi być co najmniej z s-tronic.
    Da się programowo włączyć tą opcję, ogólnie nie jest to zalecane z powodu większego zużycia sprzęgieł. Mam u siebie zmienione oprogramowanie S-tronic działa jeszcze szybciej niż seryjny, tak że nie wyobrażam sobie że by coś działało jeszcze szybciej, to już raczej marketing, nie zauważalny dla zwykłego kierowcy.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 27-02-2014 o 12:07
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    Co do S-tronica ( TT,R8 ) rozumiem, że w podczas sprintu w trybie zmiany biegów łopatkami nie jestem w stanie wykorzystać lepiej potencjału auta niż zrobi to komputer?
    I tak i nie. DSG s-tronic w odróżnieniu do innych sportowych automatów jest wolniejsza w trybie ręcznej zmiany biegów. Nie jeździłem DQ500 to nie wiem czy tam to poprawili ale w DQ250 czas reakcji po wciśnięciu przycisku + - to ok 1 sekunda. W PDK natomiast zmiana następuje niemalże natychmiast, nie odczuwamy opóźnienia.

    Reasumując to może jak komuś się by przyfarciło i zmieniłby w biegi w odpowiednim czasie coś tam jeszcze urwie z czasu.

    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Da się programowo włączyć tą opcję, ogólnie nie jest to zalecane z powodu większego zużycia sprzęgieł. Mam u siebie zmienione oprogramowanie S-tronic działa jeszcze szybciej niż seryjny, tak że nie wyobrażam sobie że by coś działało jeszcze szybciej, to już raczej marketing, nie zauważalny dla zwykłego kierowcy.
    Za miesiąc pokaże Ci jak ten marketing działa w rzeczywistości :P 2 lata jeżdżę w s-tronicu i różnicę dostrzegam.

    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    Dla mnie akurat takie rozwiązanie, że nie trzeba hamować auta ani zmieniać bieg na N jest najprzyjemniejsze
    Ja osobiście nie wyobrażam sobie aby auto "stało". Co niby zrobisz jak będziesz na górce? Puszczasz hamulec i automat do tyłu będzie Ci leciał?!

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Się okaże panie Przemku
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Nowe fabrycznie? DQ500? W DQ250 nic takiego się nie dzieje, auto nawet pod górkę będzie się toczyć.
    To byly dwa rozne, niezalezne od siebie auta. Jedno z nich na 100% bylo bezwypadkowe 3,2, dlugie bylo 2,0. Moze tak jak ZUCZEK pisze, jest to kwestia odpowiedniego zakodowania skrzyni? Moze wykorzystywana jest tu pompa ABS jak przy Auto-Hold.

  12. #12
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Seryjnie czegoś takiego w DQ250 nie ma. W PDK też nie widziałem w sumie zdziwiłoby mnie gdyby było inaczej. Jeśli zmiana w sofcie to pytanie po co taka funkcja, która tylko utrudnia życie wg mnie?

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Po to jak sobie pan życzy, jednemu pasuje drugiemu nie, proste wygląda to tak, podjeżdżamy na skrzyżowanie, czerwone światło, auto zatrzymujemy, po kilku sekundach to pewnie też można ustawić, puszczamy pedał hamulca i nic sie nie dzieje, wciskamy gaz i ruszamy, wiesz są tacy co ich noga boli, takie czasy
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 27-02-2014 o 13:48
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Czasami użytkuje DQ500 (RS3) i mogę odpowiedzieć na kilka pytań.
    1.W trybie manualnym skrzynia nie wbije wyższego biegu nawet jak polecimy do odcinki, będzie strzelać z wydechu ale biegu nie zmieni.
    2.Po wrzuceniu D bądź R auto będzie się toczyło bez dotykania gazu.
    3.W trybie LC nie ma żadnego opóźnienia, z chwilą puszczenia hamulca auto katapultuje. Wynika to z zupełnie innego oprogramowania, jest m.in. podtrzymanie turbo czego nie ma w DQ250.

  15. #15
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez maciekk Zobacz posta
    3.W trybie LC nie ma żadnego opóźnienia, z chwilą puszczenia hamulca auto katapultuje. Wynika to z zupełnie innego oprogramowania, jest m.in. podtrzymanie turbo czego nie ma w DQ250.
    To już jest inna (nowsza) konstrukcja skrzyni. Gdyby tylko soft za to był odpowiedzialny tunerzy by go wgrywali do DQ250.

    Z ciekawości z ilu obrotów seryjnie startuje LC w RS3?

Podobne wątki

  1. Audi TT 2.0 S-Tronic
    Przez pavvel w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-06-2017, 16:34
  2. MK2 [8J] Sprzedam Audi TTS Coupe 2.0 S-tronic
    Przez warren302 w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-06-2017, 08:18
  3. Audi TT, 2.0TFSI, S-tronic, Bodykit TTS
    Przez malik w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 19:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •