Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: MK2 [8J] Wymiana szyby przedniej

  1. #1
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783

    MK2 [8J] Wymiana szyby przedniej

    Zakupiłem auto które miało wymienioną szybę przednią na jakiś zamiennik. Owy zamiennik ma wadę "wrodzona" po stronie pasażera tj zniekształca/ załamuje obraz. Oczywiste jest że chciałem się tego pozbyć. Na moje szczęście ostatnio dostałem kamykiem w szybę i szyba kwalifikuje się do wymiany. \

    I oto pytanie: skorzystać z polisy auto szyba i wymienić na wątpliwej jakości zamiennik czy skorzystać z AC i wymienić na oryginał (nie mam ochrony zniżek lecz koszt ich straty jest niewielki)? Opinii na temat oryginału i zamiennika jest tyle co w pewnym przysłowiu: dwóch polaków - trzy zdania. Wiadomo że lepiej mieć oryginał ale to trochę więcej papierologii i jednak jakiś koszt - w końcu po coś tą auto szybę wykupiłem.


    Jak uważacie? Ze strony technicznej wygląda to tak samo? Wymieniane są uszczelki, podpórki plastikowe czy tylko sama szyba w przypadku AS?

  2. #2
    Awatar kiTTy
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    272
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Szary
    Posty
    189
    Odstaw autko do ASO AUDI http://www.switon-paczkowski.audi.pl...nce/fleet.html, podpisz upoważnienie do naprawy bezgotówkowej z polisy auto szyba i po kłopocie.
    Ostatnio edytowane przez kiTTy ; 27-02-2014 o 00:33

  3. #3
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Przynajmniej oficjalnie tak to nie wygląda. Szkode należy zgłosić PZU, oni przysyłają człowieka który stwierdza czy szyba nadaje się do wymiany i jeśli tak to wtedy kierują mnie do firmy z która mają podpisaną umowę. Tak jest w OWU (ogólnych warunkach ubezpieczenia). I tak ścierają się z nimi użytkownicy ale niestety nie znalazłem żadnego który korzystając z AS wymieniłby na oryginał w ASO nawet pokrywając różnice kosztów miedzy zamiennikiem a oryginałem.

  4. #4
    Awatar kiTTy
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    272
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Szary
    Posty
    189
    Cytat Zamieszczone przez squirrelkuss Zobacz posta
    Przynajmniej oficjalnie tak to nie wygląda. Szkode należy zgłosić PZU, oni przysyłają człowieka który stwierdza czy szyba nadaje się do wymiany i jeśli tak to wtedy kierują mnie do firmy z która mają podpisaną umowę. Tak jest w OWU (ogólnych warunkach ubezpieczenia). I tak ścierają się z nimi użytkownicy ale niestety nie znalazłem żadnego który korzystając z AS wymieniłby na oryginał w ASO nawet pokrywając różnice kosztów miedzy zamiennikiem a oryginałem.
    Odstaw autko do ASO, oni się wszystkim zajmą a szkodę zgłosisz telefonicznie w ASO, jeśli nie z autoszyby w co wątpię, to z AC które posiadasz. Na pewno mają podpisana umowę z ASO. powodzenia

  5. #5
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Dokładnie. Jeśli masz możliwość zamontowania oryginalnej szyby, to się nawet nie zastanawiaj.

  6. #6
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Jeśli tylko masz taką możliwość wymieniaj na oryginał. W końcu po coś jest to AC i płacisz składki to niech naprawiają

  7. #7
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339
    Również odradzam zamiennik - znacznie szybciej się rysuje. Poza tym to nie auto za 5 tys. zł, żeby się w takie zamienniki bawić.

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Jest tylko takie ale, że ubezpieczyciel wykonuje przed naprawą oględziny. Oczywiście odnotuje sobie, że szyba którą masz nie jest oryginałem. W związku z tym jeżeli chciałbyś wymienić na oryginał, pewnie będziesz musiał dopłacić z własnej kieszeni. Niestety nie ma tak dobrze, że jeżeli coś było nieoryginalne, zamiennikiem lub np. malowane, to przy szkodzie, dają Ci na ich koszt nową część oryginalną za to.

    Polecam sie najpierw zorientować jak to u Ciebie wygląda. Możesz zapytać w aso w dziale likwidacji szkód, oni tam są dobrze zorientowani, ale nie licz też na to, że odeślą Cię, jeżeli wykażą, że naprawa jest możliwa na oryginał, ale po Twojej dopłacie.
    Powodzenia!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Od ubezpieczyciela wymienią Ci też tylko to, co zostało uszkodzone, chyba że np. wymiana szyby wiąże się z niezbędną wymianą uszczelek.

    Mnie przyznali wymianę maski, ale już o jej wygłuszeniu zapomnieli - taki materiał termiczny. Zakupiłam go na własny koszt, ale potem ubiegałam się o jego zwrot i dostałam. To wygłuszenie nie dało się oderwać ze starej maski i przełożyć na nową, a rzeczoznawca o tym zapomniał.

    Jeżeli u Ciebie wymiana szyby wiążę się z wymianą uszczelek bo inaczej się nie da, to ubezpieczyciel pokryć musi także i te koszta. Trzeba sie pilnować ;P

  9. #9
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Dlatego chciałem uruchomić AC żeby mieć oryginał. Tez słyszałem taką opinie jak piszesz więc pewnie tak będzie. Z taką różnicą że w przypadku Auto szyby nie mogę dopłacić różnicy w cenie żeby mieć oryginał a w AC mam nadzieję że będzie taka możliwość. Choć teraz będę musiał wykosztować się na dopłatę różnicy i utratę zniżek na 2 lata a w przypadku AS - 0 zł.

Podobne wątki

  1. Uszczelka przedniej, tylnej szyby 8n
    Przez Lukasz.Kow w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-09-2017, 10:38
  2. Wymiana szyby przedniej w TT ...
    Przez thefirm w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 01:30
  3. Wymiana przedniej szyby
    Przez Cezary w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 10:06
  4. wycieraczki przedniej szyby
    Przez emy w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 14:42
  5. Wycieraczki przedniej szyby, na bolec.
    Przez Magik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-07-2008, 13:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •