Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: Jak wymienić regulator napięcia alternatora.

  1. #1
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863

    Jak wymienić regulator napięcia alternatora.

    Tak więc zacznijmy od tego po co i dlaczego

    Jeśli na FIS-ie zaświeci nam się żółta kontrolka akumulatora lub po prostu mamy nieodparte wrażenie że alternator nie ładuje akumulatora tak efektywnie jak kiedyś lub co gorsze zaświeci się czerwona kontrolka i kompletnie rozładujemy akumulator to bezapelacyjnie mamy problem z alternatorem.

    W takim wypadku większość ASO czy też mechaników zaproponuje wymianę alternatora a niestety nie jest to tania przyjemność.
    Fakty są jednak takie że w 90% to nie alternator wymaga wymiany a jedynie regulator napięcia zamontowany na alternatorze.
    Pozostałe 10% to najczęściej miedziane styki na osi alternatora po których ślizgają się szczotki regulatora, więc warto i tam zaglądnąć ...

    Regulator napięcia jest odpowiedzialny za przetworzenie i dostarczenie napięcia wytworzonego przez alternator i możemy go sami wymienić bez konieczności wymontowywania alternatora z auta.

    W pierwszej jednak kolejności musimy się upewnić jaki alternator mamy zamontowany w aucie aby zakupić odpowiedni regulator napięcia.
    Alternator może być marki Bosch albo Valeo, regulatory napięcia są inne dla poszczególnych marek i nie są ze sobą zamienne.

    Po odkręceniu ozdobnej osłony przed kolektorem dolotowym i metalowej płyty do której jest ona zamontowana mamy dobry widok i dostęp aby wywnioskować jaki alternator jest zamontowany w aucie .

    Ja u siebie mam alternator Boscha i oczywiście takiego przypadku dotyczy poniższy opis, w przypadku Valeo procedura będzie inna ( ale zbliżona ).




    Jak widać jest trochę ciasno bo przeszkadza rura gumowa i plastikowa termostatu, da się jednak to zrobić bez wyjmowania tych rur i wycieku płynu ale pod warunkiem zastosowania odpowiednich narzędzi O tym dalej...

    Po ustaleniu jaki jest alternator można przystąpić do zakupu odpowiedniego regulatora .
    Audi TT 225 i 3.2 wyposażone są w alternator 120A natomiast 180 FWD w 90A .
    Regulator napięcia będzie taki sam .

    Numer części BOSCH to : F 00M 145 225 i wygląda tak





    Teraz już z nowym regulatorem można zabrać się za jego wymianę
    Potrzebne narzędzia : Klucz grzechotka 1/2 cala, klucze nasadowe 13 i 15mm, śrubokręt płaski oraz śrubokręt ''+'' w sprytnej konfiguracji Potrzebny będzie jeszcze imbus ( nie pamiętam nr. dopiszę później ) do odkręcenia ''blachy'' przed kolektorem .






    W pierwszej kolejności wypinamy wtyczkę i plastikową osłonę nakrętki mocującej gruby kabel alternatora , tutaj bardzo pomocny jest płaski śrubokręt. Po zdjęciu tej plastikowej osłony można odkręcić gruby kabel, nakrętka 13mm
    W autach wyposażonych w system SAI bardzo ułatwi dostęp jak '' odepniemy '' z jednej strony plastikowe węże aby odsunąć je na bok .

    Nie robiłem własnych fotek podczas wymiany więc użyje cudzych obrazujących wszystko na wymontowanym alternatorze ( foto by Aerkuld ).

    Następnie trzeba zdemontować plastikową osłonę która mocowana jest w 3 miejscach , tam gdzie przykręcony był kabel nakrętka (pod nakrętką mocującą kabel) 13 mm , po przeciwnej stronie nakrętka 15 mm i na samym dole śrubka z nacięciem krzyżowym.
    Do tej ostatniej operacji ( jeśli nie chcemy ingerować w układ chłodzenia ) potrzebny jest ten śrubokręt w sprytnej konfiguracji .
    Bez tego narzędzia po prostu nie jest możliwe odkręcenie dolnej śrubki bo przeszkadza wąż i rura idąca z termostatu.

    Na fotce niżej widać o co chodzi , jedyna różnica jaka u nas w autach występuje jest taka że wystająca śruba do przykręcenia kabla jest po lewej stronie . Użyłem jednak tych fotek bo wszystko jest pięknie opisane




    Po zdjęciu plastikowej osłony możemy przystąpić do wymontowania starego regulatora.
    Jest on mocowany trzema śrubami z nacięciem krzyżowym z tym że 2 śruby w zasadzie mocują regulator a trzecia zabezpiecza połączenie elektryczne.
    Tutaj też bardzo pomocny jest ten specjalny śrubokręt .





    Na fotce poniżej przedstawiony jest sposób i zasada montażu nowego regulatora , trzeba jedynie pamiętać o tej metalowej pętli i o tym że szczotki są na sprężynach więc trzeba przytrzymać regulator we właściwej pozycji przed dokręceniem...




    Teraz wystarczy przykręcić osłonę , kabel , izolację nakrętki mocującej kabel , wpiąć wtyczkę i mamy operacje prawie zakończoną bo oczywiście trzeba poskładać to co wymontowaliśmy aby uzyskać dostęp

    Jako ciekawostka mój stary regulator vs nowy. Widać wyraźną różnicę w długości szczotek







    Powodzenia i miłej zabawy








    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Arttur ; 06-03-2014 o 08:34 Powód: ponieważ ;-)


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #2
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Fajny manual, a myślałem że manuale do MK1 zaczęły wymierać śmiercią naturalną, jednak nie...

  3. #3
    Awatar Wariat
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Nowa-Ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    171
    Witam odnośnie tematu to właśnie jest mój przypadek gdyz jadac autem 3 km zgasilem go zapalilem i wlasnie zaswiecil mi sie akumulator a pytanie moje jest takie czy jest mozliwosc sprawdzenia czy to faktycznie jest regulator napiecia??

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    a jesli tak to w jaki sposob to moge sprawdzic czy lepiej po prostu zaryzykowac i kupic i wymienic od razu regulator i jaki koszt jest regulatora tez mam alternator bosch

  4. #4
    Awatar Kamuś
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Świdnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY7W
    Posty
    106
    Sprawdź napięcie ładowania - wystarczy zwykły multimetr za 10zł. Jeśli jest poniżej 14V to zapewne padnięty regulator.

  5. #5
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Nawet nie jest potrzebny multimetr.
    Napięcie ładowania sprawdzisz na klimatroniku, kanał 20.

  6. #6
    Awatar Wariat
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Nowa-Ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    171
    o dzieki wielkie

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    ale ściągnąłem już regulator i szczotki sa bardzo wytarte nawet bardziej niz na zdjeciu wyzej wiec raczej to napewno regulator a jeszcze jedno pytanie bo Arttur napisal ze do tt trzeba regulator 120V i na zdjeciu na osłonie widać tez ze pisze 120A a u mnie na osłonie jest 90A tez mam boscha i numer ten sam regulatora BOSCH to : F 00M 145 225 tyle ze wlasnie na oslonie njest 90A

  7. #7
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Na osłonie jest wydajność prądowa alternatora 90A, 120A, regulator reguluje nie prąd, a napięcie. Wstaw taki jaki był, szczególnie, że numery się zgadzają.

  8. #8
    Awatar Wariat
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Nowa-Ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    171
    Aha ok czyli mam kupić 90 A tak ?

    Pozdrawiam WARIAT

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    juz rozumiem dzieki wielkie z góry

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Edytowałem pierwszy post żeby nie mieszać niepotrzebnie

    Zrób tak jak Olo pisze

    PAHO - Спасибо товарищу








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Dzisiaj zawalczyłem z wymianą. Przed ładowanie 13.2, po 14.3v. Kontrolka się nie zapalała ale telepało silnikiem na wolnych obrotach, myślałem że to dwumas albo poducha. Dzięki tej instrukcji operacja poszła gładko, nie licząc śrubki którą trzeba odkręcić patentowym sposobem :/.

  11. #11
    Awatar Wariat
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Nowa-Ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    171
    wymieniony regulator i wszystko dziala sprawnie podaje numer seryjny i jak byś Artur mógł to edytuj pierwszy post gdyż numer seryjny uległ zmianie F 00M 144 136-395 wszystko psuje idealnie i działa w 100 %

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Mi udało się jeszcze kupić taki jak podałem w pierwszym poście ale dzięki za uwagę bo pewnie przyda się tym co będą kupować w przyszłości .









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13
    Awatar martre
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    TK
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    48
    Ja wymieniłem regulator nie wykręcając alternatora .
    Cała operacja na aucie
    Ostatnio edytowane przez martre ; 22-03-2014 o 21:31

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to gratuluję A tak BTW to przeczytałeś ten temat czy tylko na foty popatrzyłeś ?









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15
    Awatar martre
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    TK
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    48
    Wymieniałem przed przeczytaniem tego tematu,a szkoda bo pewnie poszło by o wiele szybciej.

    Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. różne wartości napięcia alternator - akumulator
    Przez Dziki_Wacek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2022, 22:57
  2. Wymiana paska klinowego / alternatora
    Przez hubi_pl w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-09-2020, 22:21
  3. Pasek alternatora się naciągnął?
    Przez maverick6100 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 15:53
  4. Pisk z okolic alternatora
    Przez miwt w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-09-2015, 09:21
  5. żarówki pozycyjne brak napięcia
    Przez didek1922 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-04-2014, 11:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •