Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 48

Wątek: Silniki AUDI TT 8J ,,za i przeciw"

  1. #16
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Niedostatek mocy w vr6 rekompensuje nam zakres jej uzyskiwania, niuton 320nm wbija kark w fotel już od 1500obr nie ma czegoś takiego w 1.8 ani 2.0, następną rekompensatą jest gang, 4 cylindry nie mają polotu, nawet po zrobieniu wydechów, tak więc przyjemność z jazdy VR6, parametry 2.0T 2.5T., parametry i przyjemność 3.2T
    A z tą wagą nie ma co panikować, VR to zwarta jednostka i nie jest tak klocowata jak V6 z dwoma głowicami i kupą żeliwa, myślę że jest to różnica 50 max 60kg.
    Mam jeszcze oba auta, jedno turbo 400hp drugie 3.2v6 i powiem tak, po mimo iż turbo zjada V6 to V6 jeździ mi się przyjemniej.

    Wszystko ma swoje zalety i wady i przy takiej dyskusji trzeba rozpatrywać obie strony zagadnienia .
    Owszem, z większym momentem obrotowym od dołu i wysokim stopniem sprężania ( 11.3 ) przyjemniej się jeździ ale jak pojedziesz na kilka ustawek czy na tor i będziesz zbierał baty od każdego zmodzonego 1.8T / 2,0T to już nie będzie tak przyjemnie

    Poza tym też nie przesadzajmy z tym niutonem , 320Nm jest dostępne w zakresie 2500 - 3000 tyś podczas gdy dla przykładu 1.8T z Quattro Sport ( przyjmijmy minimalistycznie że odpowiednik 225 po programie ) ma też 320 Nm ale w przedziale 2300 do 5000 tyś obr.
    Jeśli chodzi o inne silniki montowane w 8J to 2.0 z TTS ( 270 KM ) ma 350 Nm w zakresie 2500-5000 , zwykły 200KM ma 280Nm - 1800 do 5000 natomiast najnowszy 211 KM ma 350 Nm w zakresie 1600 do 4200 .

    W świetle tych faktów 3,2 nie wygląda tak pięknie .
    W sumie dla Ciebie nie ma to wielkiego znaczenia bo wszyscy wiemy że planujesz turbo i wtedy to będzie prawdziwy potwór nie mniej jednak nie można twierdzić że VR w seryjnej formie to jedyny słuszny wybór .
    Ma swoje uroki jak i wady ....

    Myślę też że Twoje spostrzeżenia są spowodowane tym że niestety 1.8T z większą turbiną traci minimalnie na dole ale jest nagroda wyżej . Ludzie się z tym godzą albo się nie godzą i robią dodatkowe mody zmieniające tą sytuację albo zmieniają motor







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #17

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    3.2 dupy nie urywa - myślałem podobnie zaraz po zakupie wracając tym autem do domu. Po ponad m-cu użytkowania powiem że urywa jak wiesz jak z tego korzystać i w zupełności wystarczy jak na rzeczywistość w jaką moje auto trafiło. Ale każdy orze jak może. Jeśli masz kasę na tuning silnika, podnoszenie mocy do 400 KM i więcej to kup i rób - silnik i cała reszta nie będzie miała tu znaczenia - niedobory i ewentualny niedosyt dopchasz kasą i kolejnymi modyfikacjami. Jest tylko jeden warunek - trzeba mieć po co. Mi moje 250 KM wystarczy w zupełności. Skupiam się na tym aby auto pozostało w nienagannej kondycji mechanicznej i wizualnej i to w serii bo według mnie z biegiem czasu takie auta mają do rynku największą wartość a tego co zapakujesz w mody i tak nikt Ci nie odda.
    Myślę żeby wątek był bardziej konkretny warto przynajmniej w przybliżeniu napisać jakie środki mają iść w takie TT. Bo jak ktoś napisze że ma 50 tysi i marzy mu się grubo skręcone mk2 to warto by utworzyć dział "Bajki o żelaznym wilku" czy cos w tym stylu

  3. #18
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Artur podajesz dane z katalogów, uwierz mi że w rzeczywistości wygląda to inaczej, jeździłem 2.0 TT-S i do vr6 nie ma polotu jeżeli chodzi o wrażenia z jazdy, a tym się jedynie posiłkuje, bo dane papierowe mnie nie interesują, żaden z tych silników nie kopie w kark po muśnięciu pedału gazu, a to jest mega przyjemne i chodź na papierze nie wygląda tak pięknie jak Turbo, w realu daję mega frajdę, na poprzednim zlocie testowaliśmy TT-S 270hp i nie są to tylko moje słowa, że wrażenia średnie, każdy kto wsiądzie do mojej TT wysiada z mega bananem na gębie i to jest mocny argument.
    Tak samo jak uturbiony 3.2T nawet z mocą 400hp jedzie lepiej niż jakiekolwiek 400konne turbo 2.0tfsi niby taka sama moc ale inne silniki.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 17-03-2014 o 14:57
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #19
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
    3.2 dupy nie urywa - myślałem podobnie zaraz po zakupie wracając tym autem do domu. Po ponad m-cu użytkowania powiem że urywa jak wiesz jak z tego korzystać i w zupełności wystarczy jak na rzeczywistość w jaką moje auto trafiło. Ale każdy orze jak może. Jeśli masz kasę na tuning silnika, podnoszenie mocy do 400 KM i więcej to kup i rób - silnik i cała reszta nie będzie miała tu znaczenia - niedobory i ewentualny niedosyt dopchasz kasą i kolejnymi modyfikacjami. Jest tylko jeden warunek - trzeba mieć po co. Mi moje 250 KM wystarczy w zupełności. Skupiam się na tym aby auto pozostało w nienagannej kondycji mechanicznej i wizualnej i to w serii bo według mnie z biegiem czasu takie auta mają do rynku największą wartość a tego co zapakujesz w mody i tak nikt Ci nie odda.
    Myślę żeby wątek był bardziej konkretny warto przynajmniej w przybliżeniu napisać jakie środki mają iść w takie TT. Bo jak ktoś napisze że ma 50 tysi i marzy mu się grubo skręcone mk2 to warto by utworzyć dział "Bajki o żelaznym wilku" czy cos w tym stylu
    Dlatego napisałem, że każdy musi przemyśleć co wybiera tak aby był zadowolony.

  5. #20
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Żuczek to nie o to chodzi że te auta jadą inaczej bo Nm to ścisła, realna i niepodważalna wartość fizyczna tylko o to że mogą być inne odczucia / wrażenia kierowcy i zapewne o to Ci chodziło jak mniemam

    W aucie z silnikiem N/A przyciskasz gaz przepustnica się otwiera i zasysa , w aucie z turbo przyciskasz gaz przepustnica się otwiera ,zassie, spaliny napędzą wirnik i dopiero wpycha powietrze, jest ogień . Nie zapominajmy o podstawach ( bo wiem że wiesz o tym ) .
    Trwa to ułamki sekundy ( w aucie z małą seryjną turbiną ) ale być może wystarczająco aby kierowca wyczuł różnicę ..

    Poza tym mnie nie trzeba przekonywać do pewnych zalet N/A , na co dzień używam V6 4.3L i V8 5.9L .
    Podjąłem tą dyskusje aby ktoś nie zdecydowany mógł podjąć świadomą decyzje opartą na faktach









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #21
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ja myślę, że jest tak jak pisze Artur. W MK1 żuczek ma ogromną turbinę, która zanim się napompuje chwilę trwa przez co dół jest słaby a później duża moc na górze. Druga sprawa w MK1 jest FWD w MK2 quattro. To wszystko powoduje, że jak wystrzeli z LC w MK2 to na plecach czuje ten niuton a w MK1 nie czuje bo moc jest jak już auto jedzie i nie ma efektu "kopnięcia w plecy". Reasumując, jeśli teraz te 320NM tak przyjemnie czuć na plecach to co dopiero będzie jak niuton wzrośnie do 700Nm

  7. #22
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Panowie - Wy tu gadu o silnikach (wiem wiem taki wątek) a ja uważam że trzeba mieć czym tą moc przenieść. Ośka traci już przy 200 KM a co dopiero większe moce.
    Z własnego przykładu podam: nie jeździłem nigdy mocnym autem więc przy rozważaniach 2.0 tfsi czy vr6 brałem (oprócz różnicy w cenie) koszty utrzymania, spalania, elastyczności itp. Mimo wszystko wybrałem tfsi bo jestem na dorobku i nie miałbym na turbine albo wirnik w baku (spalanie).
    Teraz widzę że to błąd bo dla mojego stylu jazdy (przyspieszanie od 0) lepszy byłby vr6 raz ze względu na sam silnik a dwa: QUATTRO. Ośka lepsza przy większych prędkościach. Ideałem dla mnie jest wspomniane TTS tylko trzeba na nią zarobić

    Także dokładam kolejny czynnik: styl jazdy.
    Ot taka uwaga od laika

  8. #23
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    W 2.0 też jest quattro, zdaje się, że od 2009 wychodziły więc napęd quattro masz dostępny z każdym silnikiem

  9. #24
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Napęd quattro dostępny był we wszystkich wersjach silnikowych ( z tym, że nie we wszystkich wersjach był dostępny w tym samym czasie, bo początkowo 2.0 T 200 KM było dostępne tylko jako ośka ), oprócz 1.8 TFSI.
    Silniki 2.0 TDI, 2.0 TFSI 272 KM, 2.5 T 340 KM, 2.5 T 360 KM, oraz 3.2 wyposażone są seryjnie w napęd na obie osie.
    Wcześniejsze wersje z silnikiem 2.0 TDI były wyposażone tylko w manualne skrzynie biegów, nowsze mogły również być połączone z dsg.

  10. #25

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Namysłów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    6
    Przeglądając TT 8J na allegro, widzę że niektóre mają oznaczenie na osłonie silnika 2.0 FSI, inne 2.0 TFSI. To są te same silniki ?

  11. #26
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Nie są to te same silniki. Choć są to silniki z wtryskiem bezpośrednim i turbodoładowaniem.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  12. #27

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Namysłów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    6
    To który jest mniej awaryjny, pewniejszy ? Jest jakaś reguła ?

  13. #28
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Reguły nie ma choć słyszałem głosy że starszy Turbo FSI (BWA) jest mniej problematyczny (np ma pasek rozrządu a nie łańcuch który sprawia czasem problemy).
    Jeden i drugi ma trochę za uszami no ale niestety- DAS AUTO.

    Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

  14. #29
    Awatar markow
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    wroclaw
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    biel
    Posty
    332
    Mam BWA i polecam ten motor,malutko bierze oleju i jestem zadowolony.

  15. #30
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    To akurat ile bierze bardzo zależy od stylu jazdy.

    Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Pozbywamy się katalizatora za i przeciw
    Przez Pawel-2005 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 191
    Ostatni post / autor: 12-09-2018, 13:24
  2. blow off do TT . za i przeciw !!
    Przez blazejTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 10-04-2018, 07:55
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06
  4. Silniki FSI, przykra prawda o tym co Audi odwaliło!
    Przez MichalTT w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-06-2010, 08:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •