Witajcie po dłuższej przerwie wracam z zamiarem zakupu TT2 i tu pojawiło się pytanie jaki silnik?
Na forum jest naprawdę bardzo dużo napisane na temat starszych modeli, natomiast nie znalazłem zbyt wiele info na temat nowych

jak wiadomo jest:
2.0T TFSI (200km)
2.0T TFSI (211km) po facelifcie
3.2 V6 24V (250km) quattro (produkowany chyba tylko w latach 2006-2010
2.0T TFSI ( TTS 272km) quattro
i 2.5T TFSI (TTRS 340km) quattro
a i jest chyba jeszcze 2.0 Diesel o mocy 170 km (jeżeli jakieś pominąłem, to mnie poprawcie)

TFSI (bezpośredni wtrysk paliwa) fajna sprawa, ale można wyczytać że wersja 2.0T 211km są lub zdarzały się awaryjne, dodatkowo w TFSI na pewno trudniej jest założyć ewentualną instalację LPG
co do silników Diesla to nie znalazłem kompletnie żadnych info, czy to jest ciekawa opcja ?
silnik 3.2 tu przede wszystkim chciałem zapytać czy to jest ten sam silnik co w poprzedniej TT ? z tego co zrozumiałem na forum jak ktoś ma zamiar mocno zwiększać moc w TT to podobno silnik 3.2 to lepsza opcja niż 2.0T a nawet 2.5T (w zasadzie oczywiste) ale może nie dla każdego szczególnie że tu jest startowo 250km a w wersji RS 340 km.
Jeżeli chodzi o silnik 3.2 V6 24V 250km (bo na tą chwilę jestem najbliższy wybrać TT właśnie z tą jednostką) jak wygląda kwestia prowadzenia samochodu w TT1 raczej polecano wybierać 1.8T 225km (taką też miałem) podobno 3.2 był za ciężki z przodu i gorzej się prowadził, czy to prawda i podobne zjawisko występuje w TT2 ? czy ta jednostka napędowa ma jakieś znane wady /zalety ?