Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
Niedostatek mocy w vr6 rekompensuje nam zakres jej uzyskiwania, niuton 320nm wbija kark w fotel już od 1500obr nie ma czegoś takiego w 1.8 ani 2.0, następną rekompensatą jest gang, 4 cylindry nie mają polotu, nawet po zrobieniu wydechów, tak więc przyjemność z jazdy VR6, parametry 2.0T 2.5T., parametry i przyjemność 3.2T
A z tą wagą nie ma co panikować, VR to zwarta jednostka i nie jest tak klocowata jak V6 z dwoma głowicami i kupą żeliwa, myślę że jest to różnica 50 max 60kg.
Mam jeszcze oba auta, jedno turbo 400hp drugie 3.2v6 i powiem tak, po mimo iż turbo zjada V6 to V6 jeździ mi się przyjemniej.

Wszystko ma swoje zalety i wady i przy takiej dyskusji trzeba rozpatrywać obie strony zagadnienia .
Owszem, z większym momentem obrotowym od dołu i wysokim stopniem sprężania ( 11.3 ) przyjemniej się jeździ ale jak pojedziesz na kilka ustawek czy na tor i będziesz zbierał baty od każdego zmodzonego 1.8T / 2,0T to już nie będzie tak przyjemnie

Poza tym też nie przesadzajmy z tym niutonem , 320Nm jest dostępne w zakresie 2500 - 3000 tyś podczas gdy dla przykładu 1.8T z Quattro Sport ( przyjmijmy minimalistycznie że odpowiednik 225 po programie ) ma też 320 Nm ale w przedziale 2300 do 5000 tyś obr.
Jeśli chodzi o inne silniki montowane w 8J to 2.0 z TTS ( 270 KM ) ma 350 Nm w zakresie 2500-5000 , zwykły 200KM ma 280Nm - 1800 do 5000 natomiast najnowszy 211 KM ma 350 Nm w zakresie 1600 do 4200 .

W świetle tych faktów 3,2 nie wygląda tak pięknie .
W sumie dla Ciebie nie ma to wielkiego znaczenia bo wszyscy wiemy że planujesz turbo i wtedy to będzie prawdziwy potwór nie mniej jednak nie można twierdzić że VR w seryjnej formie to jedyny słuszny wybór .
Ma swoje uroki jak i wady ....

Myślę też że Twoje spostrzeżenia są spowodowane tym że niestety 1.8T z większą turbiną traci minimalnie na dole ale jest nagroda wyżej . Ludzie się z tym godzą albo się nie godzą i robią dodatkowe mody zmieniające tą sytuację albo zmieniają motor







Pozdrawiam