Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 48

Wątek: Silniki AUDI TT 8J ,,za i przeciw"

  1. #1
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307

    Silniki AUDI TT 8J ,,za i przeciw"

    Chciałbym podjąć temat silników montowanych w AUDI TT 8J.
    Wersje, pojemności, moce.
    Co przemawia na korzyść danego silnika, co jest jego wadą.
    Jak można zmodyfikować opisywane silniki.
    Zachęcam do wypowiedzi i dyskusji.

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Przy okazji tematu o silnikach w 8J - moze ktos tutaj mi podpowie:

    Czy jezdziliscie tą wersją 160km? zastanawiam sie jak to jedzie - czytaj: czy to jedzie.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Mozecie mi pomoc:

    co to za silniki? Jakie mają moce? Tak brne przez MK2 i wydaje mi sie ten silnik identyczny, moze mocą sie różni, ale róznie jest opisywany 1.8 / 2.0...

    NUMER 1


    NUMER 2


    Numer 3

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Wareszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czerwony
    Posty
    38

    Wady i zalety Silników w TT 8j

    Witajcie po dłuższej przerwie wracam z zamiarem zakupu TT2 i tu pojawiło się pytanie jaki silnik?
    Na forum jest naprawdę bardzo dużo napisane na temat starszych modeli, natomiast nie znalazłem zbyt wiele info na temat nowych

    jak wiadomo jest:
    2.0T TFSI (200km)
    2.0T TFSI (211km) po facelifcie
    3.2 V6 24V (250km) quattro (produkowany chyba tylko w latach 2006-2010
    2.0T TFSI ( TTS 272km) quattro
    i 2.5T TFSI (TTRS 340km) quattro
    a i jest chyba jeszcze 2.0 Diesel o mocy 170 km (jeżeli jakieś pominąłem, to mnie poprawcie)

    TFSI (bezpośredni wtrysk paliwa) fajna sprawa, ale można wyczytać że wersja 2.0T 211km są lub zdarzały się awaryjne, dodatkowo w TFSI na pewno trudniej jest założyć ewentualną instalację LPG
    co do silników Diesla to nie znalazłem kompletnie żadnych info, czy to jest ciekawa opcja ?
    silnik 3.2 tu przede wszystkim chciałem zapytać czy to jest ten sam silnik co w poprzedniej TT ? z tego co zrozumiałem na forum jak ktoś ma zamiar mocno zwiększać moc w TT to podobno silnik 3.2 to lepsza opcja niż 2.0T a nawet 2.5T (w zasadzie oczywiste) ale może nie dla każdego szczególnie że tu jest startowo 250km a w wersji RS 340 km.
    Jeżeli chodzi o silnik 3.2 V6 24V 250km (bo na tą chwilę jestem najbliższy wybrać TT właśnie z tą jednostką) jak wygląda kwestia prowadzenia samochodu w TT1 raczej polecano wybierać 1.8T 225km (taką też miałem) podobno 3.2 był za ciężki z przodu i gorzej się prowadził, czy to prawda i podobne zjawisko występuje w TT2 ? czy ta jednostka napędowa ma jakieś znane wady /zalety ?

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Jeśli się nie mylę to silnik 3.2 V6 24V to stara leciwa jednostka napędowa którą można było spotkać np. w Golfie VR6, która po rozwierceniu i kilku drobnych modyfikacjach trafiła także do audi TT. Ostatnio pytając o kilka rzeczy w serwisie powiedziano mi że to samo po modyfikacjach siedzi w Skodach Superb z pojemnością 3.6. Czy taka jest zbliżona historia silnika? Może ktoś bardziej doświadczony potwierdzi. Czy jest cięższy od innych jednostek - pewnie że jest wystarczy porównać masy poszczególnych modeli . Z gorszym prowadzeniem polemizował bym. To co w Q moim zdaniem bez względu na moc czy masę używane "cywilnie" prowadzi się wyśmienicie. Dla mnie, użytkownika 3.2 V6 ten silnik ma jedną i niezaprzeczalną przewagę nad innymi - dźwięk V6 przy którym inne niemodyfikowane TT brzmią jak wydmuszki

  5. #5
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez allkado Zobacz posta
    z tego co zrozumiałem na forum jak ktoś ma zamiar mocno zwiększać moc w TT to podobno silnik 3.2 to lepsza opcja niż 2.0T a nawet 2.5T (w zasadzie oczywiste) ale może nie dla każdego szczególnie że tu jest startowo 250km a w wersji RS 340 km.
    Zwiększenie mocy w 3.2 wiąże się już z bardzo poważnymi i kosztownymi modyfikacjami z dołożeniem turbiny na czele, natomiast w silnikach 2.0T jest możliwość sukcesywnie krok po kroku zwiększania mocy, co dla niektórych jest lepszym rozwiązaniem. Dużo informacji jest już na forum, jeżeli chodzi o modyfikacje MK2 to obejrzyj wątek humidorka oraz MichałaTT, będziesz miał tam mniej więcej skalę modyfikacji zarówno 2.0T jak i 3.2 V6.
    Powodzenia!

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli chodzi o VR6 to jest to ta sama jednostka co w w TT8N .
    W zasadzie jeśli przyjmiemy założenie że auto pozostaje seryjne to jego zalety w zasadzie ograniczają się do ładniejszego dźwięku i być może mniejszej awaryjności w długoterminowej perspektywie i przy założeniu że auto jest rzadko serwisowane ( jak to ma często miejsce ) .
    Oczywiście inaczej sprawa wygląda jeśli planujemy większe moce i dołożenie turbo, wtedy ten motor ma znacznie inny sens .
    Tyle tyle tylko że VR albo modyfikujemy na grubo i za grube $ albo zostawiamy seryjny bo wszelkie drobne mody kosztują a nie dają zbyt dużych przyrostów .

    Fakt , przy ''cywilnym'' użytkowaniu cięższy przód nie ma wielkiego znaczenia , na torze czy też przy bardziej agresywnym pokonywaniu zakrętów już można odczuć tego negatywne skutki .

    2,0TFSI to nowoczesne jednostki i właśnie bezpośredni wtrysk paliwa ma wpływ na ekonomiczność i zarazem dobrą wydajność silnika oraz bardzo przyzwoity potencjał jeśli chodzi o podnoszenie mocy na seryjnej turbinie .
    Tutaj z kolei w przeciwieństwie do VR-a możemy stosunkowo niedrogo i stopniowo podnosić moc i w zasadzie auto po samym programie ma już lepsze osiągi vs 3,2.

    Oczywiście poza zaletami 2.0TFSI są też i wady do których można zaliczyć zwiększone zużycie oleju , choroby wieku dziecięcego czy też wymagana większa rozwaga z podejściem do serwisowania


    Moim faworytem z tych silników jest 2.5 TFSI . Większa pojemność , bezpośredni wtrysk , 5 cylindrów ( mam sentyment ) i spory potencjał









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Jak o ze rozgladam sie za tt, to takze rozmyslam nad silnikami. Moim faworytem jest wlasnie 3,2 v6 ze wzgledu na 6 garow, dzwiek...ale to co mi sie podobalo w 8N 1.8 225 - to to ze jak moz nie potrzebna to spokojna jazda 1,8 i w miare ekonomiczna...a jak czlowiek chcial sie pobawic to podkrecil motor i jazda...

    No i druga sprawa to mody, nie jestem jakims fanem tuningu, ale duzo latwiej dokonac zmian w 2.0 niz v6.

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Niedostatek mocy w vr6 rekompensuje nam zakres jej uzyskiwania, niuton 320nm wbija kark w fotel już od 1500obr nie ma czegoś takiego w 1.8 ani 2.0, następną rekompensatą jest gang, 4 cylindry nie mają polotu, nawet po zrobieniu wydechów, tak więc przyjemność z jazdy VR6, parametry 2.0T 2.5T., parametry i przyjemność 3.2T
    A z tą wagą nie ma co panikować, VR to zwarta jednostka i nie jest tak klocowata jak V6 z dwoma głowicami i kupą żeliwa, myślę że jest to różnica 50 max 60kg.
    Mam jeszcze oba auta, jedno turbo 400hp drugie 3.2v6 i powiem tak, po mimo iż turbo zjada V6 to V6 jeździ mi się przyjemniej.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Zuczek masz może już porównanie twojego 8j z autem KWS. Auttka macie takie same a inne silniki?

  10. #10
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Niedostatek mocy w vr6 rekompensuje nam zakres jej uzyskiwania, niuton 320nm wbija kark w fotel już od 1500obr nie ma czegoś takiego w 1.8 ani 2.0, następną rekompensatą jest gang, 4 cylindry nie mają polotu, nawet po zrobieniu wydechów, tak więc przyjemność z jazdy VR6, parametry 2.0T 2.5T., parametry i przyjemność 3.2T
    A z tą wagą nie ma co panikować, VR to zwarta jednostka i nie jest tak klocowata jak V6 z dwoma głowicami i kupą żeliwa, myślę że jest to różnica 50 max 60kg.
    Mam jeszcze oba auta, jedno turbo 400hp drugie 3.2v6 i powiem tak, po mimo iż turbo zjada V6 to V6 jeździ mi się przyjemniej.
    Jak jeszcze planowałem dużą moc w 2.0 TFSI konsultowałem się z CS i powiedziano mi wprost. 400KM w 2.0 to nie będzie to samo co 400KM w 3.2 Pomimo, że na papierze osiągi będą takie same to auta będę zupełnie inaczej jeździć.

    Tutaj należałoby się dobrze zastanowić:

    1. jaki mam budżet na auto?
    2. jaka moc na początek mi wystarczy i jaka moc w przyszłości?
    3. ile ewentualnie będę mógł dołożyć w tuning silnika
    4. będę robił pakiet TTS czy pasuje mi seryjny wygląd TT?

    Wszystko to ma znaczenia dla późniejszych kosztów. Jeśli ktoś nie ma za bardzo kasy i szuka MK2 w cenie 55 tys zł to wg mnie najlepszym rozwiązaniem będzie 2.0 bo za niewielkie pieniądze będzie można podnieść moc. Jak nie ma kasy i wybierze 3.2 to umarł w butach zostaje przy seryjnej mocy (która mimo wszystko dupy nie urywa) bo koszt tuningu wyniesie tyle co zakup auta (w promocji) albo i więcej.

    Osobiście jak bym miał wybierać i miał budżet 100 tys zł (minimum) szukałbym TTS. Dlatego, że TT z tym pakietem wygląda wg mnie najładniej a dołożenie tego wszystkiego dużo kosztuje. TTS ma w standardzie bardzo wysokie wyposażenie i co więcej silnik jest wzmocniony i wytrzymuje 400+ Chip w TTS na 320HP wg mnie wystarczy.

    Jeśli natomiast marzy nam się moc rzędu 500KM+ to trzeba się liczyć z wydatkiem minimum 140 tys zł + pewnie jeszcze sporo dojdzie różnych pierdół i wtedy bierzemy 3.2 tak jak wziął Żuczek czy Michał.

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez henry68 Zobacz posta
    Zuczek masz może już porównanie twojego 8j z autem KWS. Auttka macie takie same a inne silniki?
    Nie mam, ale pewnie porównamy przy bliższej okazji.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Jednio pisza ze 3,2 jest fajne inni ze dupy nie urywa...chyba zostane przy PT 2,4 i turbo zasadze hehe

  13. #13
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Jednio pisza ze 3,2 jest fajne inni ze dupy nie urywa...chyba zostane przy PT 2,4 i turbo zasadze hehe
    Wydaje mi się, że w miarę dokładnie opisałem. Każdy powinien sobie dopasować do własnych oczekiwań. Jeśli moc 250KM jest dla Ciebie wystarczająca i absolutnie nie masz zapędów do tuningu weź 3.2 a będziesz zadowolony. Natomiast jak kręci cię większa moc i czujesz, że jednak w przyszłości chciałbyś mieć 300+ to już trzeba się zastanowić bo koszty będą różne dla 3.2 i 2.0.

    Ja przez 2 lata jeździłem MK2 z mocą 270HP i 350NM dlatego dla mnie 250 to już mało pomimo, że jeździ się super 3.2, stąd mówię, że dupy nie urywa. Dla kogoś innego będzie to w zupełności wystarczające.

    Co ciekawe Cezary rozważał opcje nawet 160HP bo niby wolno jeździ i w ogóle mu do niczego moc nie potrzebna a jak się przesiadł do mojej (wtedy jeszcze) TT to gaz decha i musiałem go trochę uspokajać

    Reasumując, nie ma złotego środka, każdy musi indywidualnie do tego podejść.

  14. #14
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    No wlasnie nie kreci mnie raczej tuning, przerabianie czegos...3,2 rzekomo mozna bez turbo do 270 podniesc: wydech, program etc. Wiadomo ze bedzie troszke ciezszy, no ale moc dostepna "z dolu" to tez inna sprawa...no i dzwiek

    Przy kupowaniu auta na rynku wtornym czesto tez zalezy w jakim jest stanie...a wtedy silnik ma drugorzedną rolę - dla osoby ktora nie mysli o wielkich zmianach of course

  15. #15
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Jak nie kręci Cię podnoszenie mocy to bierz śmiało 3.2 a będziesz bardzo zadowolony z "pancernej" jednostki.

    Jako ciekawostkę powiem, że wiedząc już czego mi brakowało w 2.0 kolejne auto wybrałem już z największym możliwy litrażem a jeszcze 3 lata temu 200KM uważałem, że to aż za dużo

Podobne wątki

  1. Pozbywamy się katalizatora za i przeciw
    Przez Pawel-2005 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 191
    Ostatni post / autor: 12-09-2018, 13:24
  2. blow off do TT . za i przeciw !!
    Przez blazejTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 10-04-2018, 07:55
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06
  4. Silniki FSI, przykra prawda o tym co Audi odwaliło!
    Przez MichalTT w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-06-2010, 08:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •