Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Wątek: Regulacja drzwi MK 1. Można to wykonać?

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #16

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Witajcie Czytam Wasze forum od czasu do czasu (głównie, gdy występują problemy z TT, czyli rzadko )
    Od dłuższego czasu dręczył mnie problem opadniętych drzwi pasażera. Niedawno kupiłem nowe opony i przy docieraniu chyba przesadziłem
    z przeciążeniami i problem pojawił się też po stronie kierowcy, postanowiłem działać
    Sprawa jest bardzo prosta, wymaga odkręcenia tylko dwóch śrub, ktoś już o tym chyba wspominał.

    Śruby są na Torx T45. Ciężko podejść jakimś konkretnym kluczem bo miejsca jest mało, więc trzeba użyć takiego jak na zdjęciu i ewentualnie przedłużyć
    go sobie rurką, bo śruby dość mocno trzymają.

    Nazwa:  1.jpg
Wyświetleń: 422
Rozmiar:  156.3 KB

    Drzwi podparłem podnośnikiem

    Nazwa:  2.jpg
Wyświetleń: 420
Rozmiar:  210.8 KB

    Nazwa:  3.jpg
Wyświetleń: 416
Rozmiar:  100.6 KB

    Po odkręceniu śrub delikatnie unosimy drzwi podnośnikiem, ale tylko tyle żeby dało się wyjąć ten element, który był trzymany przez śruby.
    Teraz można go opcjonalnie wyczyścić z brudów. Moje drzwi były opadnięte z obu stron o około 1cm. To już powodowało że zamykały się w niemiły sposób,
    z takim dźwiękiem sugerującym że coś jest nie tak. Widać było wyraźnie że domknięcie podnosi je do góry. Pewnie zamek za każdym razem obrywał.

    Zaprojektowałem wzór podkładki, dokładnie w kształcie tego elementu który wyjęliśmy.

    Nazwa:  20200502_144515.jpg
Wyświetleń: 413
Rozmiar:  66.0 KB

    Wyciąłem z tworzywa grubości 1.2mm, grubość dobierając na czuja. Zrobiłem kilka podkładek, gdyż nie miałem pewności jak dużo trzeba ich podłożyć.

    Nazwa:  20200502_145422.jpg
Wyświetleń: 411
Rozmiar:  84.3 KB

    Wkładamy podkładkę razem z metalowym elementem na miejsce, skręcamy całość choć nie ma maxa, gdyż trzeba sprawdzić czy sytuacja się poprawiła.
    U mnie drzwi podniosły się idealnie, przetłoczenia na karoserii i drzwiach zeszły się w punkt.

    Drzwi za pierwszym razem trzeba zamykać powoli, zobaczyć czy się ładnie zamkną. Jeśli już przy ostatnim etapie zamykanie będzie stuk i nie będzie
    się dało zamknąć, to trzeba ręcznie poruszyć tę zapadkę w zamku w drzwiach, dać ją niżej lub wyżej. Nie zrobiłem zdjęcia, ale od razu zobaczycie o co chodzi.
    To zjawisko może wystąpić tylko raz po zmianie wysokości drzwi.
    Trzeba też sprawdzić czy drzwi po zamknięciu są w tej samej płaszczyźnie co karoseria (po stronie zawiasów). Jeśli nie, to trzeba poluzować te dwie śruby
    i delikatnie wyregulować dół drzwi w przód lub tył względem zawiasu. Tam jest pewien zakres ruchu i można to idealnie ustawić.

    Nazwa:  20200502_145524.jpg
Wyświetleń: 405
Rozmiar:  68.9 KB

    Postanowiłem to napisać, by nikt niepotrzebnie nie próbował odkręcać śrub zawiasów od strony karoserii, gdyż tam jest ciężki dostęp, można porysować
    kluczem lakier a dodatkowo zawias jest jakoś sklejony z karoserią, pewnie lakierem. Szkoda to rozwalać, a ten sposób jest chyba najmniej inwazyjny.

    Zrobiłem tę modyfikację dziś i efekt jest rewelacyjny, drzwi zamykają się jak nowe, z minimalną siłą potrzebną do zamknięcia

    Jakby co, jestem w stanie produkować takie podkładki

    Miłego wieczoru życzę forumowiczom
    Ostatnio edytowane przez Dario ; 02-05-2020 o 20:50

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Jak wykonać taką modyfikacje ? :)
    Przez damianek506 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 22:16
  2. pytania 2w1: hardtop czy warto? dobra regulacja drzwi/szyb
    Przez lesnygrzyb w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 14:27
  3. Jakie logi wykonac po swapie?
    Przez marianmk2 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-02-2015, 23:48
  4. bosch 044 jak wykonac dodatkowy zbiorniczek
    Przez Pawel-2005 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 01-09-2013, 12:09
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 17:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •