Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Wątek: Regulacja drzwi MK 1. Można to wykonać?

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Herby
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    60

    Regulacja drzwi MK 1. Można to wykonać?

    Witam. Pytanko jak w temacie: wykonywał ktoś z Szanownych Forumowiczów podnoszenie lekko obwisłych drzwi?

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Ja się przymierzalem do jednej MK1ale w końcu nie było okazji W internecie jest jak podnieść drzwi w Golfie IV czy V, idea jest taka sama bo zawiasy takie same. Na pewno w jedną osobę będzie ciężko to wykonać.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Nie robilem, ale naczytalem sie ze mozna wiecej zlego narobic jak sie nie umie, niz dobrego

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Herby
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    60
    Dzięki za odpowiedzi. Poczekam do poprawy pogody i podjadę do szwagra posiadającego wszystkie klucze świata he he! Może się uda?

  5. #5
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jeśli dobrze pamiętam, to winne są pionowe tuleje montowane w zawiasach. Po pewnym cyklu otwierania i zamykania wyrabiają się, przez co zawias dostaje luzu, a drzwi opadają. Wymiana wspomnianych tulejek powinna rozwiązać problem. Dodatkowo może zajść potrzeba wyregulowania zawiasu na śrubach montażowych.

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Herby
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    60
    Piękne dzięki ,czym więcej informacji, tym później mniej niespodzianek. Jak się nie uda zawsze zostaje mechanik lub ASO

  7. #7
    Awatar Dziki_Wacek
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    130
    Witam, podepnę się do tematu z pytaniem czy można jakoś wyregulować stopień zamknięcia drzwi,bo patrząc na linię auta są jakby niedomknięte i tak powyżej 160km/h zaczyna świszczeć powietrze . pozdrawiam Marcin

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Poluzuj i wsun odrobine rygiel drzwi na slupku w kierunku wnetrza auta. Uwazaj tylko czym odkrecasz sruby, przyjrzyj sie im dokladnie, potrzebne sa specjalne klucze wpustowe XZN (Nie mylic z torxami bo sie omknie i bedzie doopa. )
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 18-01-2016 o 14:24

  9. #9
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Poluzuj i wsun odrobine rygiel drzwi na slupku w kierunku wnetrza auta. Uwazaj tylko czym odkrecasz sruby, przyjrzyj sie im dokladnie, potrzebne sa specjalne klucze wpustowe XZN (Nie mylic z torxami bo sie omknie i bedzie doopa. )
    Ew. występują też pod nazwą Spline.
    Do dostania np. Leroy Merlin, ale też nie każdym.

  10. #10
    Awatar Dziki_Wacek
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    130
    dzięki chłopaki za podpowiedzi

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    85
    Z regulacją sam na pewno sobie nie poradzisz tak jak pisali koledzy. Sprawa nie jest trudna bo robiłem. Jak otworzysz drzwi to wszystko zobaczysz Trochę czasu, cierpliwości i miejsca

  12. #12
    Awatar Dziki_Wacek
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    130
    odpowiedni klucz kupiony, rygielek na słupku przesunięty, wygląda obiecująco. jeszcze próba szybkiej jazdy została,ale warunki pogodowe nie za dobre

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    odpowiedni klucz kupiony, rygielek na słupku przesunięty, wygląda obiecująco. jeszcze próba szybkiej jazdy została,ale warunki pogodowe nie za dobre

  13. #13
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    No i fajnie od siebie dodam jeszcze ze rygiel suwa sie rowniez gora/dol i mozliwe ze sie czasem minimalnie przesunie. Zeby byc pewnym ze jest git otworz drzwi. Pociagnij klamke zewnetrzna w pozycje wysunieta I TAK TRZYMAJAC "zamykaj" drzwi i otwieraj wyczuwajac czy zamek drzwi nie uderza w rygiel. Jezeli tak jest to zobacz czy gorna linia drzwi ma chec zsuwac sie w dol wzgledem tylnego plata czy ma chec podnosic sie w gore. Jak w gore to rygiel troszke w dol, jak w dol to rygiel w gore. Uwazam ze mozna tego nie zauwazyc i wtedy zamek i rygiel dostaja po tylku, w koncu cos sie wytnie i drzwi nie beda poprawnie zamkniete. 5min roboty i efekt bedzie 100%. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 20-01-2016 o 16:49

  14. #14
    Awatar artex23
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Żuromin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Siwy
    Posty
    147
    Mam pewien sposób na regulacje tych drzwi, u mnie były one dosyć mocno już opuszczone a po regulacji są tak jak powinny być. Trzeba otworzyć na maksa drzwi i odkręcić jedną śrubę w dolnej zawiasie (tą która wchodzi w drzwi) i poluzować delikatnie drugą ale naprawdę tylko trochę ponieważ później może być problem je z powrotem wkręcić, pomiędzy drzwi a zawiasę włożyłem podkładkę i wkręciłem w środek śrubę, następnie dokręciłem i zobaczyłem czy jest dobrze, u mnie było już okej więc znowu otworzyłem drzwi na maksa i odkręciłem drugą śrubę (dolna zawiasa, górna śruba wchodząca w drzwi), dolną śrubę którą wcześniej odkręcałem delikatnie luzuje, włożyłem drugą podkładkę i wszystko skręciłem na maksa, drzwi zamykają się aż miło i wszystko równiutko i leciutko chodzi. Jak ktoś będzie chciał zastosować ten sposób to po prostu musi sobie dopasować odpowiednią podkładkę aby drzwi nie poszły zbyt mocno do góry ani nadal nie były zbyt nisko, powinno być idealnie. Chwila roboty a efekt cieszy.

  15. #15

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Odgrzewam temat.
    Czy ktoś regulował śrubami w drzwiach? Chodzi mi o osoby, które mają doświadczenie w tej materii.
    W audi 80 np. po wykręceniu śruby, pod nią jest kolejna śruba regulująca zawias... Czy tu może jest podobnie?

    Taką mam różnicę, opuściłem trochę rygiel ale to półśrodek. Linia przetłoczenia powinna być równa!


    Które śruby ruszyć?
    Zwróćcie uwagę że zawiasy od strony auta mają oryginalną mastykę, która pokazałaby że jest jakieś przekrzywienie.
    Ostatnio edytowane przez TomaszM ; 07-04-2019 o 18:01

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Jak wykonać taką modyfikacje ? :)
    Przez damianek506 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 22:16
  2. pytania 2w1: hardtop czy warto? dobra regulacja drzwi/szyb
    Przez lesnygrzyb w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 14:27
  3. Jakie logi wykonac po swapie?
    Przez marianmk2 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-02-2015, 23:48
  4. bosch 044 jak wykonac dodatkowy zbiorniczek
    Przez Pawel-2005 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 01-09-2013, 12:09
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 17:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •