Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 79

Wątek: Jakie auto rodzinne byście wybrali? polecili?

  1. #16
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    BMW e46 330d Lift

    Pali nie wiele i mocy nie brakuje

    Miejsca z tyłu więcej niż np w a4

    ( wiem bo miałem )

    Co do Mazdy to blacha niestety słaba i diesle takie soo ,jesli juz to PB

  2. #17

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Dobry diesel nie jest zły,ale w nowszych straszą filtry DPF dlatego też nie widzę przeszkód żeby był to benzyniak. Dopisze jeszcze jedno że silnik powyżej 2,5L to raczej nie potrzebny, mocą też grzeszyć zbytnio nie musi ,wystarczy maszyna w przedziale od 90 do 160KM .
    Japońskie benzyniaki kuszą, tak samo prócz avensis myślałem corolli verso. A4 b6 b7 mi sie podoba ,ale już tyle audi obejrzałem że zacząłem wątpić w powodzenie tej misji .

    Ps. Wózek juz kupiony
    Ostatnio edytowane przez bartoszek00 ; 12-02-2014 o 06:42

  3. #18
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    jako,że to forum audi to polecam właśnie tą markę a konkretnie model a6. jeszcze 2 tygodnie temu byłem w posiadaniu takiej, użytkowałem ponad 4 lata silnik 2,4 z LPG ze skrzynią tiptronic. fajne autko, mega wygodne, prestiżowe i pomimo tego, że było z roku 1998 to wiele młodszych aut może się schować jeśli idzie o wykończenie wnętrza ( materiały i spasowanie). w kwocie do 25 tys. znajdziesz na pewno zadbaną sztukę poliftową z bogatym wyposażeniem.

  4. #19

    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    000
    Rocznik
    000
    Kolor
    czarny
    Posty
    50
    Honda Accord VII tylko benzyna.Bezawaryjne a jak założysz lpg to tańsze niż disel.Miałem przez 3 lata zero problemów.Najlepsze auto jakie miałem ale dla mnie okazało sie za duze i teraz czas na TT.Zawieszenie troche twarde ale bardzo wytrzymałe, silnik i skrzynia nie do zajechania.Polecam.

  5. #20
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Ja Ci polecę e46 touring w dwóch wersjach 320d 150km lub 330d. Mam tą pierwszą jako auto na dojazdy na wieś do stajni. W utrzymaniu bardzo tanie. Nie awaryjne, zwawe. W tej kwocie kupisz igłę z końca lat produkcji. Spalanie ok.5-6l. Auto mam przez przypadek bo nigdy nie chciałem burakowozu. Jestem mega zaskoczony.

  6. #21
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Ja obecnie mam Mondeo MK3 Hatchback gdzie bagażnik jest duży, a są jeszcze wersje kombi. Jeśli Ci rocznik w przedziale 2005- 2007 nie przeszkadza, to warto się zainteresować. Jest w czym wybierać: silnik, nadwozie, wyposażenie (klima to standard).

  7. #22

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Auto już wybrane w środę odbieram egzeplarz padło na Honde CR-V I gen z końca produkcji. Wyszło taniej niż chciałem,ale zainwestuje to w dobry olej do silnika i napedu tylnego oraz nowe opony.

  8. #23
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339
    Podepnę się pod temat, żeby nie robić bałaganu

    Przymierzam się do zakupu czegoś większego od TT i raczej też z grupy VAG. Zakładam budżet na poziomie do 55k zł.

    Moje założenia:

    - nadwozie sedan
    - silnik benzyna 1.8 lub 2.0 TSI
    - skrzynia manualna
    - rocznik od 2010
    - przebieg do 100kkm
    - najlepiej od 1właściciela

    Myślałem o Skoda Octavia, Superb, Passat B6 i Audi A4.
    Po przeglądaniu otomoto zobaczyłem, że: na A4 w tym budżecie raczej nie ma szans, Octavie nawet jakieś są, ale Passat jednak wygląda trochę lepiej (np. coś takiego http://otomoto.pl/volkswagen-passat-...C30988750.html)

    Teraz pytanie, co o tym sądzą bardziej doświadczeni Forumowicze? Czy szukać jakiejś okazji, sprowadzać z DE, czy...?
    Wiem, że czasem można trafić na jakąś super okazję (np. znajomy kupił A4 2.0 TDI 140km z 2010r. w full opcji z przebiegiem 60kkm za coś ok. 58k zł - jakiś prezes chciał szybko się pozbyć, bo się żonie auto znudziło i kupił jej inne), ale to prawie jak trafienie w totka

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Bump^^

    Dodam tylko, że naczytałem się o awaryjności 1.8 TSI i już sam nie wiem czego szukać, pozostaje jeszcze diesel 2.0 170KM, ale większość ofert to przebieg 150kkm i więcej...
    Ostatnio edytowane przez samek ; 21-02-2014 o 20:53

  9. #24
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Cytat Zamieszczone przez samek Zobacz posta
    Podepnę się pod temat, żeby nie robić bałaganu

    Przymierzam się do zakupu czegoś większego od TT i raczej też z grupy VAG. Zakładam budżet na poziomie do 55k zł.

    Moje założenia:

    - nadwozie sedan
    - silnik benzyna 1.8 lub 2.0 TSI
    - skrzynia manualna
    - rocznik od 2010
    - przebieg do 100kkm
    - najlepiej od 1właściciela

    Myślałem o Skoda Octavia, Superb, Passat B6 i Audi A4.
    Po przeglądaniu otomoto zobaczyłem, że: na A4 w tym budżecie raczej nie ma szans, Octavie nawet jakieś są, ale Passat jednak wygląda trochę lepiej (np. coś takiego http://otomoto.pl/volkswagen-passat-...C30988750.html)

    Teraz pytanie, co o tym sądzą bardziej doświadczeni Forumowicze? Czy szukać jakiejś okazji, sprowadzać z DE, czy...?
    Wiem, że czasem można trafić na jakąś super okazję (np. znajomy kupił A4 2.0 TDI 140km z 2010r. w full opcji z przebiegiem 60kkm za coś ok. 58k zł - jakiś prezes chciał szybko się pozbyć, bo się żonie auto znudziło i kupił jej inne), ale to prawie jak trafienie w totka

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Bump^^

    Dodam tylko, że naczytałem się o awaryjności 1.8 TSI i już sam nie wiem czego szukać, pozostaje jeszcze diesel 2.0 170KM, ale większość ofert to przebieg 150kkm i więcej...
    2.0 TDI (VW,Audi,Seat,Skoda) raczej odpusc,to nie zbyt udane silniki ,lepiej juz 1.9TDI badz PB

  10. #25
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez DNN Zobacz posta
    2.0 TDI (VW,Audi,Seat,Skoda) raczej odpusc,to nie zbyt udane silniki ,lepiej juz 1.9TDI badz PB
    samek napisał, że interesują go roczniki od 2010, a wtedy już VW/AUDI/SKODA/SEAT wyposażone były w pozbawione wad silniki 2.0 TDI CR, które zastąpiły silniki 2.0 TDI PD, więc dlaczego uważasz, że lepiej wybrać 1.9 TDI?

  11. #26
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    samek napisał, że interesują go roczniki od 2010, a wtedy już VW/AUDI/SKODA/SEAT wyposażone były w pozbawione wad silniki 2.0 TDI CR, które zastąpiły silniki 2.0 TDI PD, więc dlaczego uważasz, że lepiej wybrać 1.9 TDI?
    1.9TDI To jednak sprawdzona i dobra konstukcja wiec nie zaryzykowalbym kupna 2.0TDI,niby poprawione ale osobiscie i tak bym nie wzial bo wieksze prawdobodobienstwo ze cos padnie w 2.0 niz 1.9

  12. #27
    Awatar turas74
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebro
    Posty
    69
    ja polecam auto którym buja się moja żona . Ford Mondeo Kombi 1.8 diesel . nowa buda jest bardzo obszerna i wyjazdy rodzinne pod namiot nie stanowią problemu . sylwetka bardzo ładna byle było czarne i przyciemnione szyby . Myśleliśmy o s-max , ale mondziak ładniejszy . oczywiście musi być wersja z wypasem i klimatyzacja dwustrefowa to podstawa . nie znam się zbytnio na autach to nie będę się rozpisywał . Ja jestem zadowolony , żona też . Polecam

  13. #28
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339
    W nowszych autach dość dużo rzeczy potrafi się popsuć, nie tylko przy silniku... widać sztab inżynierów mocno się stara, żeby za długo bezawaryjnie nie jeździć :/

    Wracając do silnika, to rozważam wybór między 1.8 TSI 160KM (2.0 TSI też, ale ciężko trafić w dobrej cenie), a 2.0 TDI CR 170KM - chciałbym, aby auto choć trochę się zbierało w razie potrzeby.
    W TSI może walnąć rozrząd - wada napinacza i może trafić się egzemplarz lubiący pić olej w ilościach 0,5L na 1000km lub większych (!).
    W TDI pow 120kkm może wyskoczyć wymiana dwumasy, DPFu itp.

    Ogólnie to nie będę robił jakiś kosmicznych przebiegów, raczej do 10kkm rocznie - do pracy i na zakupy mam bardzo blisko.

  14. #29
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Co do dwumasy, to obecnie wkładają ją niestety do wszystkich silników, więc z jej wymianą trzeba się liczyć w każdym wybranym samochodzie ( chyba, że ma klasyczną skrzynię automatyczną ).
    DPF/FAP to niezbyt lubiany wynalazek przez klientów. Jest dużo firm, które sprytnie rozwiązują ten problem, ale wiadomo, są to inwestycje.
    Nie robisz dużych przebiegów, więc nie odczujesz różnicy w eksploatacji TDI. Paradoksalnie może w eksploatacji okazać się nawet droższym silnikiem, niż benzynowy.

  15. #30
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez DNN Zobacz posta
    1.9TDI To jednak sprawdzona i dobra konstukcja wiec nie zaryzykowalbym kupna 2.0TDI,niby poprawione ale osobiscie i tak bym nie wzial bo wieksze prawdobodobienstwo ze cos padnie w 2.0 niz 1.9
    Ciekawe skad wezmie Audi z 2010r z silnikiem 1.9TDI??? Po pierwsze, po drugie tak jak kolega juz pisal 2.0TDI CR to juz poprawione konstrukcje i nie ma sie czego bac


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-02-2017, 11:21
  2. dobry wieczor . jakie drugie auto
    Przez batman117 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-08-2015, 04:32
  3. OPONY - jakie zeby podwyzszyc auto? teraz 245/40/18
    Przez hubi_pl w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-04-2014, 08:11
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-06-2012, 11:37
  5. Co byscie wybrali ?? Z tych dwóch TT
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-05-2008, 21:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •