Ja nie tak dawno stojąc przed podobnym dylematem zdecydowałem się na VW Passata B6 z 2006r, jeżeli chodzi o budżet to powinieneś się zmieścić, silnik 1.9TDI 105KM (oszczędny i trzeba przyznać że szału nie ma, ale radzi sobie całkiem nieźle). Bagażnik jest wielki, nie ma koła zapasowego tylko zestaw naprawczy dzięki czemu jeszcze pod podłogą jest jeszcze wielki schowek. Jeżeli chodzi o jazdę Passatem to jest na prawdę komfortowo. Jakość wykończenia wnętrza jest na przyzwoitym poziomie, nie jest to już stary Passat z czarnymi plastikami wszędzie gdzie się da- wewnątrz jest na prawdę elegancko, dużo miejsca, masa schowków. Powiem szczerze że na prawdę pozytywnie się tym autem rozczarowałem podczas oglądania i po sprawdzeniu w serwisie nie miałem już wątpliwości że znalazłem właściwe auto Jeżdżę już jakieś pół roku i poza serwisem olejowym nie miałem żadnych przykrych niespodzianek, także na prawdę mogę polecić. Jedyne co mogę zasugerować to żebyś rozejrzał się za jakąś fajną wersją, najlepiej wg mnie wyglądają czarne z metalicznymi relingami na jakiejś ładnej feldze Pozdro i powodzenia!