Świetnie opisane, fajny projekt. Odnośnie RNS-E to nie jest to tylko komunikacja z FIS-em. Wszystko zależy czy ktoś ma kierownicę multimedialną czy nie.



Jeśli masz taką kierownicę to za pośrednictwem RNS-E bez odrywania rąk możesz:

1. sterować radiem - wybierać stacje
2. sterować CD / MP3 - wybierasz utwory, zmieniasz płyty
3. sterować telefonem - przeglądasz książkę telefoniczną, wybierasz numer, odbierasz i kończysz połączenie
4. sterować głośnością
5. sterować SDS - z poziomu kierownicy aktywuję funkcję gdzie głosowo wydaję polecenia

Na FISie widzisz utwory, przeglądasz książkę telefoniczną, masz dodatkową navigację, stacje radiowe.

Samo RNS-E poza radiem, CD / MP3 (czytnik na 2 karty SD + zmieniarka na 10 płyt + CD) ma moduł bluetooth (do podłączenia telefonu), obsługa telefonu, navigacja. Co więcej bez problemu można podłączyć kamerę cofania, DVD (odtwarzać filmy) a nawet można podłączyć sobie telewizję

Zanim ktoś podejmie decyzje warto się zastanowić co komuś jest potrzebne i jakie możliwości ma fabryczne rozwiązanie. Oczywiście procesor dźwięku w takim Pioneerze jest zdecydowanie lepszy od RNS-E ale można zmienić głośniki, dołożyć wzmacniacz i subwoofer. Obecnie u siebie mam takie rozwiązanie i powiem szczerze, że przewyższyło to moje oczekiwania. Moc jaka z tego jest wydobywana to już nawet nie kwestia drżenia lusterek, po prostu nie można słuchać na pełnej mocy bo jest to już szkodliwe dla słuchu Minus tego rozwiązania jest taki, że koszt głośników + wzmacniacz + kable + zaprojektowanie podłogi do bagażnika to było ok 6 tys zł ale można sobie wszystko dokładać powoli. Tutaj można zobaczyć jak to wygląda: http://caraudio.basser.pl/audi/197-audi-tt-sline.html Swoją drogą jak by ktoś chciał tylko samą podłogę sobie kupić to Basser jest producentem i na zamówienie zrobią wam dedykowaną do TT taką ja u mnie.

Ogólnie zanim ktoś podejmie się modyfikacji audio najlepiej niech się zastanowi co jest mu potrzebne.