Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 184

Wątek: TT Roadster R32 Nowy Projekt

  1. #46
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    o ile wiem to raczej Marcin nie ma zamiaru się brandzlować wykresami i robić "najszybsze" vr6 które będzie jeździć tylko na lawecie na zawody. W swoim 1.8t miał bardzo bezpieczny soft i auto nadawało się aby pojechać do chorwacji pokilować tam auta i bezawaryjne wrócić. Zapewne ten projekt będzie budowany z takim samym założeniem. Jak widzisz tu jest cabrio i niema napinki aby być najszybszym tylko rekreacja ale jednak 500+ które jak trzeba to skiluje 99.9% aut na drodze
    A na 1 barze z tego motoru można zrobić bardzo wiele...

  2. #47
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Marcin gratuluję za odwagę. Zaskakujący zwrot akcji!
    Życzę bezawaryjności i satysfakcjonujących mocy!



    Pozdrawiam,
    Michał

  3. #48
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Hmm Ja namawiałem Marcina aby nie kupował ośki mk2 bo to bez sensu. Teraz ubolewał nad brakiem Q a poszukiwania ładnej mk1 w Q były ciężkie więc padł pomysł nad mk2. Według mnie to najsłuszniejsza opcja jaką mogłeś wybrać. Jedynie ja osobiście wolałbym manual ale to już szczegół. Powiem tak ja jeździłem Mk2 kolegi Qbas i na prawdę aż się nie chciało wysiadać z auta i miałem myśli ,żebym się chętnie zamienił ale za bardzo się przywiązałem do swojej i szkoda tych setek godzin spedzonych przy niej. Piękne to auto fajnie jeździ dlatego rozumiem Marcina ,że się zakochał. Idealna baza na mody i myślę ,że uda się zbudować coś fajnego mocnego . Niestety zmartwię niektórych bo nie będzie tutaj dmuchane 2 bary + lpg ale z 3.2 na lajtowym boost można już fajne moce robić.

    Troszkę szkoda mk1 bo na prawdę kupe pracy w nią włożyliśmy i oby trafiła w dobre ręce bo jak porównywałem z innymi projektami to na prawdę fajnie udało się to wszystko ogarnąć i wóz jest bezawaryjny
    Oby te 3.2 wyszło nam tak fajnie jak mk1 tylko "troszkę" mocniej
    Ech kurde ja to się już starzeje trochę S-tronic był priorytetem, ta skrzynia po modach w Compsport wyczynia cuda z autem, miałem to okazję sprawdzić u Michała i też takie chcę
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #49
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    A na 1 barze z tego motoru można zrobić bardzo wiele...
    Proporcjonalnie do pojemności , porównując do innych silników wychodzi zupełnie normalnie współczynnik hp/1L pojemności @ 1bar z tego samego rozmiaru śmigła.
    Plusem jest kompaktowa budowa mająca swe plusy i minusy, które jednak nie uwidaczniają sie przy takich mocach
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  5. #50
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nie wiem co to za przeliczniki ale na "menskim" turbo i przemyślanym setupie można śmiało zrobić 500-600km przy 1 barze i przynajmniej 550nm
    Poza tym do turbo to jeszcze troszkę trzeba poczekać i niema co zaśmiecać tematu jakimiś przypuszczeniami wyliczeniami itp. Jeszcze przyjdzie na to pora.
    A niech się Marcin cieszy Q i r32 bo jest czym

  6. #51
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Dla mnie to ma same plusy, bo przyjmuje 600 kucy w serii beż jęknięcia, a zakres jej dostępności powoduje to że takim autem możesz kilować Lambo Ferrari i jeździć bez awaryjnie, minusy się nie uwidocznią, gdyż nigdy nię będę z tym motorem wyczyniał cudów, mam swój rozsądek w tym temacie, po za tym są ograniczenia w napędach S-tronic mieli się pow 700Nm pękają wały, tak więc też zapas sie zostawi.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    nie wiem co to za przeliczniki ale na "menskim" turbo i przemyślanym setupie można śmiało zrobić 500-600km przy 1 barze i przynajmniej 550nm
    Poza tym do turbo to jeszcze troszkę trzeba poczekać i niema co zaśmiecać tematu jakimiś przypuszczeniami wyliczeniami itp. Jeszcze przyjdzie na to pora.
    A niech się Marcin cieszy Q i r32 bo jest czym
    Haldex drugiej gen to super sprawa, przy strzale z procedury jak nie włączysz magnetic ride to wbija dupę w asfalt, a w trybie S można dupką pozamiatać w zakrętach, zabawa jest przecudowna.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #52
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594
    No no, ale niespodzianka! Czekam na dalszy rozwój wypadków i może na jakiś spocik!

  8. #53
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wypadków nie planuje, spocik to i owszem.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #54
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    nie wiem co to za przeliczniki ale na "menskim" turbo i przemyślanym setupie można śmiało zrobić 500-600km przy 1 barze i przynajmniej 550nm
    Poza tym do turbo to jeszcze troszkę trzeba poczekać i niema co zaśmiecać tematu jakimiś przypuszczeniami wyliczeniami itp. Jeszcze przyjdzie na to pora.
    A niech się Marcin cieszy Q i r32 bo jest czym

    Nie chodzi o żadne przeliczniki,
    Napisałeś że można wiele na 1barze, no można - tak samo jak można wiele z wielu innych silników
    Ty sam podałeś przypuszczenia ile się robi mocy na 1 barze. Nie miej pretensji do mnie bo ja żadnych mocy wam nie wróżyłem
    Kończąc -Życzę wam te 600km na 1 barze i bezawaryjności, bo bezawaryjność to jest dla mnie priorytet nader pogoń za mocą.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  10. #55
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Co do auta - jedyna słuszna konfiguracja. Szczęśliwy ten, kto od razu na nią trafił, reszta jeździ inną wersją i przeklina, że nie wybrała takiej od razu. A w tym przypadku dodatkowo świetny powód do rozwoju warsztatu tuningowego teamu Pawel2005 & Żuczek, czas najwyższy na ogarniecie nowego (jeszcze) modelu.

  11. #56
    Awatar qbas
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    550
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    300
    Nieno gratulacje! Niespodzianka i to wielka. Szczegolnie ze dopiero co mk1 byla mocno podkrecona. No i niespodzianka ze S-Tronic. Po tylu dyskusjach ze woli manuala ale rozumiem. Sam ostatnio zaczalem rozwazac. Choc znow mi przeszlo po testach RS5.
    Ale wracajac do auTTka.
    Piekna konfiguracja wnetrza z pomaranczowa skora i tymi grubymi szwami. Najlepsze felgi na lato. I w graficie. No i bedzie czym mruczec na spotach. Gratki! I niech Ci dobrze sluzy.
    Ostatnio edytowane przez qbas ; 07-02-2014 o 08:45

  12. #57
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Dwa lata już jeżdżę w s-tronicu i nie zamieniłbym go na manual. Jedyna wada tej generacji skrzyni to opóźnienie na LC ale też można to opanować ucząc się odpowiednio startów. Przy mocy 500ps jaką będzie miał żuczek nie ma to żadnego znaczenia bo po ułamku sekundy zwinie asfalt wraz z chodnikiem i przeciwnik nie będzie miał szans

  13. #58
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    O kurde człowiek przez moment nie zagląda na forum, a tu taka niespodzianka Gratuluje autka (wreszcie upragnione Quattro) i życzę powodzenia w modzeniu. Szkoda tylko mk1, dopiero co dostała nowe życie a już odchodzi w niepamięć

  14. #59
    Awatar ela
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    206
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    A zapomniałem dodać że Niemiec gonił mnie do granicy, tak żałował he he w sumie nawet nie wiedział co to jest procedura startu, średnie spalanie 11L jak on to zrobił?? nie wiem, bo mi wychodzi 13L z trasy, a w mieście to pewnie z 15L.
    Piękna!

  15. #60
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    No to jeszcze ode mnie oficjalne gratulacje, kupiłeś najlepszą konfigurację jaką można dostać, czyli Roadster R32 Gdyby nie wesele w przyszłym roku to bym się zainteresował "starym" silnikiem

Podobne wątki

  1. Projekt- zwo
    Przez Jambolek w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 147
    Ostatni post / autor: 21-12-2015, 01:00
  2. TT Roadster1.8T QUATTTO Nowy Projekt
    Przez micjed w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 15:03
  3. 3.2 - projekt
    Przez ikstece w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 15:54
  4. Nowy roadster w Lodzi
    Przez herflick w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-07-2008, 08:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •