Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Wątek: Ubezpieczenie oc+ac

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czarny
    Posty
    32

    Ubezpieczenie oc+ac

    Podzielcie się swoimi opiniami o ubezpieczalniach, gdzie macie wykupione polisy i ile płacicie? Jestem coraz bliżej zakupu tt (miesiąc góra dwa) i na różnych "rankomatach" liczyłem ile mnie to będzie kosztowało.
    Mam dopiero 22 lata, nawet nie spełnia, więc nie mam żadnych zniżek;/ obecne auto mam zarejestrowane na tatę i nie wiem czy nie zrobić tak samo w przypadku TT. Gdy obliczyłem sobie cenę ubezpieczenia pakiet oc+ac na samego ojca wyszło najtaniej w proama niecałe 1400zł, gdy doliczyłem siebie jako współwłaściciela wyszło 2300zł, a wyłącznie na mnie 4800..

  2. #2

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Czarny
    Posty
    75
    Ja miałem podobna sytuacje co ty.

    Tylko 20% zniżki na OC.

    Za ubezpieczenie OC+AC+NNW zapłaciłem 5000zł w PZU.
    do tego jeszcze 10% mój udział w szkodzie.

    Tanio nie było, ale nie mam zamiaru auta zbywać po 2 latach użytkowania a zniżki będą rosły.

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Zdecydowanie jeżeli nie masz zniżek, lepiej mieć auto zarejestrowane jeszcze na kogoś, kto je ma, czyli na tatę na przykład. Różnice cenowe są wtedy diametralne. Taty zniżki się przydają (nawet jak ma zniżki w innej firmie ubezpieczeniowej), a Tobie będą się zniżki pojawiać z biegiem bezszkodowej jazdy.

    Ja mam wykupioną polisę OC w HDI (Warta), cena jest około 900 zł.

    Zdecydowanie nie polecam Benefię, obsługa jest beznadziejna, inaczej jak bez adwokata nie można z nimi rozmawiać Wynika to zapewne z tego, że mają niskie składki i nie są gotowi na to, by wypłacać ludziom należne im odszkodowania.

    Wiadomym jest, że każdy kieruje się jak najmniejszą kwotą ubezpieczenia, jednak jeżeli wykupuje się AC, to właśnie tam najwięcej trzeba patrzeć na małe druczki. Niektóre firmy godzą się na naprawę auta z AC np. do 70% wartości samochodu, inaczej przyznają szkodę całkowitą. Jeżeli już OC nas aż tak bardzo nie interesuje, bo to nie dla nas jest co prawda, to możemy chociaż spojrzeć na firmę przez pryzmat proponowanego ubezpieczenia AC. To dużo mówi o ubezpieczycielu.

    Godne polecenia są duże, pewne firmy jak PZU, gdzie do klienta podchodzi się zdecydowanie profesjonalniej

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Herby
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    60
    Liberty Direct AC+OC+NW. Posiadane zniżki 60%, ostatnie 10 lat bezszkodowe. Wiek właściciela 41 lat. Wartość TT według ubezpieczalni to 22 tysiące złotych (* 8N 224KM Quattro 2000 r ) płacę 1411zł/ rok

  5. #5
    Awatar zgred
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Radlin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    38
    OC Liberty Direct: 490 zł.
    30 lat, jedyny właściciel. Udało mi się wynegocjować 60% zniżki chociaż wcześniej byłem współwłaścicielem innego samochodu tylko przez 2 lata. Pani z ubezpieczalni jakoś tak poczarowała, że uwzględniła zniżki za poprzedni samochód wynikające z bezszkodowej jazdy drugiego właściciela. Nie wiem, czy jest to u nich powszechna praktyka, czy po prostu miała dobry dzień/zadziałał mój urok osobisty* (*niepotrzebne skreślić).

  6. #6
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    OC Proama 491 zł full zniżki - 3.2 L.

  7. #7
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    ja mam w liberty direct 612zl do zaplaty co rok ale auto na ojca 60% znizki

  8. #8
    Awatar Matee
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    ALMS
    Kolor
    Avus Pearl
    Posty
    267
    Polecam AXA - zero zbędnych reklam i dupereli, wyłudzania informacji podczas rejestracji. 3 razy załatwiałem tam wypłatę odszkodowania - zawsze szybko, sprawnie i naprawdę spora kwota.
    Cenowo też są bardzo w porządku.
    Koniecznie zrób kogoś współwłaścicielem - będziesz częściowo leciał na jego zniżkach a sam zaczniesz łapać własne.

  9. #9
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Możemy se tu tak pisać kto ile płaci ale powiem wam że to nie sensu bo zależy to od bardzo wielu czynników, takich jak wiek, miasto, liczba dzieci, stan cywilny, współwłaściciele itd.

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czarny
    Posty
    32
    Aktualnie 2 auta i motocykl ubezpieczone mamy w PZU, tata od zawsze tam ubezpieczał i sobie chwali. Dlatego jako pierwszą ubezpieczalnie wybiorę właśnie to towarzystwo, chyba że opłata będzie dużo wyższa niż w konkurencji, wtedy się zastanowię. Na pewno w pierwszych latach od zakupu będę opłacał AC choćby dlatego by lepiej spać w nocy, bez strachu że auto zniknie i ślad po nim zaginie. Raczej wpiszę siebie jako współwłaściciela, dopłacę parę stówek, ale przy jakieś kolizji(mam nadzieję że nie) nie będzie problemu z odszkodowaniem.

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Jeżeli chodzi o sytuacje kolizji i gdy auto ma współwłaściciela, to raczej nie ma problemu z uzyskaniem odszkodowania. Jeden właściciel pisze upoważnienie do odbioru kwoty przez drugiego właściciela i po sprawie

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    No i lepiej wpisać siebie jako właściciela jeżeli uzytkujemy to autko, zyskasz zniżki tak jak juz wczesniej wspominalismy

  12. #12
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    To i ja opiszę swoją sytuacje 24 lata to jest moje 2 auto, gdy miałem A3 byłem w Compensa płaciłem 1250zl samego OC (2 lata) Auto było całkowicie moje nikogo nie wpisywałem ani nic !. Sprzedałem A3 kupiłem TT jak i zmieniłem na AXA. Dlaczego ? w pracy poznałem kolesia który mi ją poleci gdyż kiedyś tam pracował, moje OC z około 1100zł proponowane przez konsultanta Compensy spadło do 425zł w AXA ! Wszystko mam na siebie żadnych współwłaścicieli itd. Dodatkowa zniżka za to że przedstawiłem jakiś tam numer zniżkowy tego kolegi, jako że był on pracownikiem AXA (100zł). Jeśli ktoś jest chętny mogę załatwić ubezpieczenie proszę odezwać na PW Jeśli ktoś nie wierzy jak mając 24 l posiadając prawko 5 lat mając silnik 1,8 i mieć wszystko na siebie bez wspołwłaścicieli i w razie kolizji nie brać komuś zniżek płacąc przy tym około 500zł pisz a przedstawię dowody jak i załatwię

  13. #13
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Znajdź sobie koleżankę w ubezpieczalni to Ci znajdzie motorynkę którą ubezpieczałeś lata temu!Bzdura z tymi ubezpieczeniami jak cholera,OC bierzesz gdzie taniej,tak też robi pół Polski.AC?samochód za 20 tyś? warto? do tego pow 10 lat,każda ubezpieczalnia marudzi,choć pewnie też każda ubezpieczy.Nie wiem czy gra warta świeczki.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez oOkillerjezOo Zobacz posta
    Jeśli ktoś nie wierzy jak mając 24 l posiadając prawko 5 lat mając silnik 1,8 i mieć wszystko na siebie bez wspołwłaścicieli i w razie kolizji nie brać komuś zniżek płacąc przy tym około 500zł pisz a przedstawię dowody jak i załatwię
    Miałem tak w wieku 19 lat i prawo jazdy 2 lata.Tak jak mówiłem,cuda w ubezpieczalniach i tyle

  14. #14
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    Miałem tak w wieku 19 lat i prawo jazdy 2 lata.Tak jak mówiłem,cuda w ubezpieczalniach i tyle
    Dokładnie tak ! Tylko że tak powiem, 80% osób idących do ubezpieczalnie nie wie o tym co można zdziałać jak zagadać (ja, zanim dostałem wskazówki) AC wg mnie w naszych autach MK1 nie ma sensu ale....., Jak już chcecie to kłamcie podczas wypełniania wniosku Nie powiem Wam ile płace za AC bo tak nie uwierzycie Wiem co pisałem że nie opłaca, ale za taka kwotę jaką mam to warto. Co do tych kłamstw, nikt za Wami nie bd chodził patrzeć gdzie najczęściej parkujecie auto, dlatego śmiało zaznaczajcie że na parkingu strzeżonym, bo o ile dobrze pamiętam tabelkę którą pokazał mi ziomek w pracy oszczędzamy na tym 50 zł. Kolejne pytanie gdzie stawiamy auto. Nawet jeśli mieszkasz w bloku i auto stoi na chodniku zaznacz że w garażu oszczędzasz na tym około 100zł i takich pytań jest pełno. Człowiek zawierający umowę jest "uczciwy" bo ej no zawieram umowę heh. Otóż nie ubezpieczalnie na tym zarabiają i nie są w stanie nam udowodnić niczego. Możecie mi nie wierzyć, sam nie potrafiłem mu uwierzyć ale po tym jak zobaczyłem tą tabelkę którą miał uczyć się na pamięć to aż się przeraziłem na jakich głupotach od nas ciągną kasę. Powiedział mi jedno, nie wierzysz ? Zadzwoń do AXA i odpowiedz na pytania szczerze a potem zadzwoń 2 raz i skłam i porównaj ! Powiem tyle, ścięło mnie z nóg


    Ps. AxA jest najtańsza na rynku gdyż nie posiada siedzib punktów, a przez to nie zatrudnia w nich pracowników brak pensji dla nich itd itd.... Jedynie reklamy w tv a umowę zawiera się mailowo lub telefonicznie. Stąd takie przebicie. Tyczy się to wszystkich tego typu ubezpieczalni. Dodam jeszcze tyle że kolega za to że mi "pomógł" czyli polecił klienta dla AXA a ja powołałem na niego podając jego kod, on zyskał 50zł zniżki do swojego ubezpieczenia na dom/auto
    Ostatnio edytowane przez oOkillerjezOo ; 05-02-2014 o 01:39

  15. #15
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    oj ,żebyś się nie przejechał!Mi dwa razy kradli TT i dwa razy wypłacali AC.Nie tak szybko z tymi Twoimi kłamstwami co do parkowania i reszty!To,że zaoszczędziłeś 50 i 100 zł ma się nijak do późniejszej ew. wypłaty której nie otrzymasz!!!

Podobne wątki

  1. Ubezpieczenie
    Przez Gracjan89 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-12-2016, 16:12
  2. Do właścicieli TT Roadster! Ubezpieczenie!
    Przez Missiek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 07-10-2014, 18:13
  3. Ubezpieczenie Audi TT MK 1 Quattro 225KM 2000r
    Przez jarex w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-11-2013, 13:33
  4. ubezpieczenie
    Przez lambo w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 13:11
  5. Ubezpieczenie na życie
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 09:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •