Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Napinacz łańcucha rozrządu.

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    UK
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Denim Blue
    Posty
    7

    Napinacz łańcucha rozrządu.

    Od jakiegoś czasu mam problem z dźwiękiem wydobywającym się z pod maski. Po przejrzeniu forów (także tych angielskojęzycznych), a także po zasięgnięciu opinii mechaników doszedłem do wniosku, że problem dotyczy napinacza łańcucha rozrządu. W związku z tym mam kilka pytań:
    1. Kupić sam napinacz czy napinacz i łańcuch ?
    2. Samochód ma już 12 lat więc kolejnych dwunastu już raczej i tak nie przejedzie, dlatego lepiej kupić oryginał (jw.) czy zamiennik ?
    3. Czy przy okazji wymiany ww. elementu zlecić także wymianę rozrządu (pasek, roki, pompa wody itd.), który wymieniany był 5 lat i 80 tys. km temu (aktualny stan licznika 210 tys. km)?
    4. Pytanie podobne do pkt. 2 - oryginał "zestawu rozrządu" czy zamiennik ( coś w ten deseń: http://goo.gl/Woq3MW )?
    5. Ile w przybliżeniu powinna kosztować taka naprawa (tj. ile kosztuje to +/- w Polsce, ew. czy ktoś z forumowiczów naprawiał to w UK)?
    6. W związku z tym, że naprawa wymaga rozebrania silnika zlecić wymianę uszczelkę pokrywy zaworów czy też mechanicy robią to niejako z automatu?

    Pozdrawiam
    Artur
    Ostatnio edytowane przez w3s ; 04-02-2014 o 09:09 Powód: "uszczelka pod głowicą" na "uszczelka pokrywy zaworów" :)

  2. #2

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Co do wymiany uszczelki to chodziło ci chyba o pokrywe zaworów, bo głowicy nie będą do tego ściągać. Jeśli chodzi o ta uszczelke to jak najbardziej wyminić komplet łącznie z uszczelką od napinacza..
    Podobnie z rozrządem jeśli ma już nalatane 80tys ,a wiek paska 5 lat to bym również zainwestował w to.

    Ja w serwisie vw w polsce jakieś 3 lata temu , płaciłem za wymianę kompletnego rozrzadu i łańcucha z napinaczem około 2 tys. zł.

    Raz i na długo można o tym zapomnieć

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    UK
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Denim Blue
    Posty
    7
    Cytat Zamieszczone przez bartoszek00 Zobacz posta
    Co do wymiany uszczelki to chodziło ci chyba o pokrywe zaworów, bo głowicy nie będą do tego ściągać. Jeśli chodzi o ta uszczelke to jak najbardziej wyminić komplet łącznie z uszczelką od napinacza..
    Podobnie z rozrządem jeśli ma już nalatane 80tys ,a wiek paska 5 lat to bym również zainwestował w to.

    Ja w serwisie vw w polsce jakieś 3 lata temu , płaciłem za wymianę kompletnego rozrzadu i łańcucha z napinaczem około 2 tys. zł.

    Raz i na długo można o tym zapomnieć
    Właśnie o to mi chodziło, nie wiem skąd w ogóle wzięło mi się pojęcie "uszczelki pod głowicą"

    Dzięki za odpowiedź.

Podobne wątki

  1. Napinacz łańcucha rozrządu
    Przez maehix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-01-2016, 02:18
  2. Kupię napinacz łańcucha rozrządu
    Przez Ermenegildo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 12:43
  3. Napinacz łańcucha rozrządu od A4 B6 będzie pasował do TT?
    Przez Ermenegildo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-03-2015, 13:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •