Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 36

Wątek: quattro szybsze w zakrętach???

  1. #16
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    ogólnie z mojego punktu widzenia TT nie skręca, jest podsterowne i prawie zawsze wyjeżdża dziobem uniemożliwiając szybką jazdę. Początkowo wydawało mi się ,że na zakrętach jest szybkie np jak jeździłem na ułężu ale jak pojeździłem z kierowcami EVO to niestety prawda zabolała. Pewne evo 360km na prostej widziałem ,że jest wyraźnie wolniejsze ale tak pokonywał zakręty ,że aż mi się głupio zrobiło w środku bo u mnie w TT było to nierealne do wykonania.
    Ale na pocieszenie powiem ,że te wszystkie przykre zachowania TT można poprawić aby wreszcie zaczęła skręcać na miarę porządnego sportowego auta. Osobiście myślę ,że jestem gdzieś w połowie tej drogi aby TT skręcała tak jak sobie tego życzę ,a jak osiągnę ten cel to wtedy nie TT i ja nie będziemy mieli już tych kompleksów ,że jesteśmy szybcy tylko na prostej...
    Ostatnio się zastanawiałem dlaczego nigdy nie widziałem TT w rajdach poza KJS. Po jakimś czasie kontemplowania doszedłem do wniosku, że TT nie jest stworzona do rajdów. Być może przerabianie zawiasu, innych elementów pomoże ale fakt jest taki, że inne auta dużo lepiej się prowadzi. Oczywiście nie zmienia to mojego zdania nt TT bo nie kupiłem tego auta na wyścigi niemniej wydaje mi się, że trzeba o tym pamiętać.

  2. #17
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    TT szybkie auto uliczne, do wyścigów się nie nadaje, przynajmniej w serii, a konstruktorzy nigdy nie mieli takiego zamysłu, do pałowania na kjs mamy subaru albo evo, myślę że osoby kupujące te auta nie są zawiedzeni, no chyba że myśleli inaczej.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #18
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Podsterownosc to bolaczka niemalze wszystkich Audi Quattro,nawet nowe RS5na testach ryje przodem.Jak otworze maske w TT i widze silnik za przednimi kielichami na czubku auta i akumulator kolo lampy po stronie kierowcy,to konstruktorzy byli daleko od auta czysto sportowego.Zobaczcie jak np Bmw E46 i nie tylko silnik lekko wchodzi do kabiny,a aku jest w bagazniku,po przeciwnej stronie kierowcy,wszystko po to zeby byl lepszy rozklad masy i prowadzenie.Szkoda,ze TT ma te sama plyte podlogowa co A3 czy Golf 4,i nie stanowi osobnej konstrukcji czysto sportowego auta.Na pocieszenie dodam ze Porsche jest czysto sportowym autem a zabic sie nim w zakrecie jest o wiele latwiej niz TT.Jezdze troche w rajdach i moge powiedziec ze jak wyczuje sie TT Quattro w zakrecie to jest mega zabawa i Haldex przez swoja plynnosc w dzialaniu jest niemal taki sam jak staly naped,np Subaru Gt ktorym mialem okazje jezdzic.

  4. #19
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    W MK2 akumulator jest już w bagażniku po prawej stronie.

    MiroTT, a jak oceniasz tytułowe rozważania, czy quttro w TT pomaga bardzo, pomaga niewiele, czy wręc przeszkadza, co zasugerowano niedawno? I pytanie ode mnie - czy założenie na tył gorszych/węższych opon byłoby jakimś rozwiązaniem na tę podsterowność?

  5. #20
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    W ostrym i szybkim zakręcie nie masz szans z quattro tak samo jak nie masz szans ze startem z kreski dlatego, że w obu przypadkach masz uślizg przednich (przedniego) koła a quattro pomaga sobie tylnym.

  6. #21
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jeździłem TT w której Q nie działało a na drugi dzień jak naprawiłem to już z Q. Te same auto a nie do poznania po naprawie. Q to wielki + ale niedomagania zawiasu i innych rzeczy wypada poprawić po fabryce i auto zacznie skręcać jak powinno. U mnie troszkę się pozmieniało i jak wsiadam do seryjnego 225 to czuję ,że seria wyraźnie gorzej skręca;/

  7. #22
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Sprawność zawieszenia jest bardzo ważna. Dlatego u mnie mało co zostało seryjnego w zawieszeniu. Pamiętam jako świeży posiadacz TT prawie obróciło mnie na środku skrzyżowania na suchym asfalcie. Mocne hamowanie przed skrętem w skrzyżowaniu i trochę nierówna droga plus zużyte tylne amorki spowodowały, że tył chciał mnie wyprzedzić, ostra kontra i bokiem auto wyszło z tego Co do naszego quattro to ciężko mi się zgodzić żeby napęd ten pomagał w skrajnych sytuacjach tak jak tradycyjny torsen. Oczywiście haldex pomaga w trudnych warunkach ale w normalnej jeździe nie sportowej czy wyścigowej. Tak jak pisaliście te auto nie zostało do tego stworzone. Jest szybkie, zwinne ale jako typowe street car. Po odpuszczeniu gazu seryjny sterownik rozpina napęd na tył powoduje to podobny efekt do wciśnięcia sprzęgła przez kierowcę. Jak wiadomo nie można tak robić w zakrętach bo auto staje się niesterowalne. Co do płynności załączenia napędu to też jest z tym różnie bo nie decyduje o tym uślizg tyłu a przodu więc auto robi z nami co chce. Przypomnę ten filmik. Kierownik wszedł ostro w zakręt ale jak ogląda się relacje rajdów to można powiedzieć, że prędkość nie była za duża a nic nie mógł zrobić:
    http://www.youtube.com/watch?v=zrHtQJwh8bg

  8. #23
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez annecy Zobacz posta
    chłopaki i dziewczyny, jak tak sobie czytam te niektóre potyczki drogowe to często spotykam opinie, że w zakrętach tt jest lepsze od rwd lub fwd to tak sobie myślę , że się chyba za mocno zestarzałem.... bo żeby jak dla mnie pobawić sie ttką po zakrętach przy wyższych prędkościach to trzeba by sie na torze znaleźć... a jak ktoś w ruchu publicznym napierd... po zakrętach z dużą prędkością w trakcie gonitwy to zwykle nie może ocenić warunków drogowych na końcu zakrętu ani w jego połowie, garbów, czy żwiru, czy wilgoci.. czy coś nie wyleci pod koła z krzaków czyli staje się potencjalnym samobójca lub mordercą... bo rozumiem , ze żeby ttke na skraj możliwości doprowadzić to trzeba mocno w palnik dać... a że nie przeczę , że są wytrawni kierowcy na forum to jednak znakomita większość to amatorzy za kółkiem , więc może niektórzy przemyślą zanim coś takiego napiszą... hę bo każdy wie, ze teoretycznie awd będzie się lepiej w zakrętach trzymać... ale żeby to udowodnić na zwykłej szosie lub ulicy to trzeba być wariatem...

    zapraszam do dyskusji... a jak nie to bez żalu do kosza...

    pozdr
    Zasadnicza sprawa jest taka że nie trzeba ekstremalnych prędkości i jazdy na pograniczu utraty przyczepności aby widzieć różnice w zachowaniu poszczególnych wersji napędowych .
    Często widać to po prostu po tym jak auto układa się w zakręcie i w związku z tym jakie mamy odczucie kontroli auta w tym zakręcie .
    Poza tym nawet przy ''rozsądnych'' prędkościach wystarczy delikatny deszcz, trochę śniegu, jakiś rozsypany piasek, itd aby lepiej trzymające się w zakręcie auto uratowało nas od stłuczki czy czegoś gorszego...

    Wracając do kwestii technicznych to oczywiście że quattro jest lepsze w zakrętach i w dodatku nie tylko dla tego że jest 4x4 ale też i dla tego że auta w tej wersji mają niezależne zawieszenie z tył .
    Nawet z nie działającym Haldex-em takie auto będzie się lepiej prowadzić niż wersja FWD .

    Faktem też jest że TT (zwłaszcza MK1) nie jest idealnie prowadzącym się w zakrętach autem tak więc bądźmy realistami i nie wymagajmy aby TT na seryjnych amortyzatorach/ sprężynach z przebiegiem 100+tyś dorównywała w tym temacie przygotowanemu na tor ( czy nawet seryjnym EVO ) .

    Pocieszające jest jednak to że da się tak zmodyfikować zawieszenie i przekazywanie napędu na tył że TT nie będzie ustępować za wiele najlepszym autom w tej kategorii .
    Oczywiście nie jest to tania opcja i przez to być może nie dla każdego bo koszt jest porównywalny do ceny zakupu ''igiełki'' z Allegro
    Dla tych którzy nie oczekują dorównywania czołówce to w zasadzie już tylko dobry gwint zmienia diametralnie i nie do poznania auto..

    Kolejnym faktem jest to że pierwsze egzemplarze prowadziły się bardzo blisko tego co przystaje sportowemu autu, jednak wyszło na to że w tej formie auto jest za bardzo wymagające dla ''średnio statystycznego'' kierowcy więc musiano to naprawić akcją serwisową o której wszyscy wiemy

    Na koniec dodam jeszcze że mimo iż dzielimy wspólną płytę podłogową z A3, Golfem, Leonem to jednak mamy znaczące różnice w zawieszeniu i na dzień dobry stawiają nas one kilka schodków wyżej jeśli chodzi o zachowanie się auta ....

    Jeśli chodzi o ten filmik to już widziałem wcześniej i moim zdaniem jest to błąd kierowcy. Niezależnie czym by jechał to skończyło by się podobnie








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #24
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Dodam swoje pięć groszy
    Quattro, a stały napęd naprawdę dużo od siebie nie odbiegają. Jeździłem trochę Subaru i moja z originalym zawieszeniem dawała sobie bardzo podobnie radę. A i spalanie miała miejsze
    Po zmianie zawiasu i utwardzeniu reszty te same zakręty mogę pokonywać z dużo większymi prędkościami. Co do wyścigów na ulicy to jestem często zaczepiany i nie odmawiam nawet silniejszym autom. Nie trwają one zbyt długo, głównie do pierwszego ostrzejszego zakrętu lub ronda,a w Szweden ich nie brakuje
    Tak więc morał jest taki: ulepszać zawieszenie i nowy sterownik
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  10. #25

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    ja tylko w ramach uzupełnienia dodam, że nie bez kozery wybrałem ten dział na zamieszczenie tego wpisu... wkładając kij w mrowisko chciałem , a mianowicie zaznaczyć, coby niektórzy przemyśleli swoje wpisy i relacje z wyścigów ulicznych bo jak piszą przykładowo, że dzięki quattro mogą walić po nocy na pełnej pycie po zakrętach po drogach publicznych ganiając się z kimś to mi się włos na głowie jeży... z ww powodów w pierwszym poście...
    pozdr

  11. #26
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Brawo za wkład na forum
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  12. #27

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    Cytat Zamieszczone przez lelu666 Zobacz posta
    Brawo za wkład na forum
    cieszę się, że to zauważyłeś i doceniasz...

  13. #28
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    http://www.youtube.com/watch?v=H1C1JigN8zw
    mieszkam kolo tej slynnej drogi z rajdu Dolnoslaskiego kilka km i tam czesto jezdzimy potrenowac w taki sposob i powiem wam szczerze ze auto z haldexem ciezko jest tak wsadzac w zakret,bo nie jest tak przewidywalny jak torsen ktory przy takiej jezdzie daje nam do 75procent na tyl,lecz jesli podkreslam wyczujemy haldexa to zabawa jest podobna,ale tu juz musimy uwazac na wieksza podsterownosc i dozowac pedal gazu tak zeby naped szedl na tyl.Jak widac zeby sie dobrze bawic wcale nie trzeba miec Lancera Evo albo Subaru,tylko troche doswiadczenia i odwagi,a zadajac pytanie czy Quattro jest szybsze w zakretach,oczywiscie ze tak,ale to zalezy od umiejetnosci kierowcy.Sam jezdze w imprezach typu KJS i polecam gdy tylko spadnie snieg troche potrenowac.

  14. #29
    Awatar qbas
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    550
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    300
    Cytat Zamieszczone przez MiroTT 1,8T Zobacz posta
    Podsterownosc to bolaczka niemalze wszystkich Audi Quattro,nawet nowe RS5na testach ryje przodem.
    Jeździłem (RS5) - potwierdzam, może nie doprowadzałem do "rycia", ale czuć było że przód próbował wyjechać na zakręcie. Nawet się*zdziwiłem, bo myślałem że RS5 będzie "równiej" wyważone w zakręcie.
    Na pewno Haldex jest mniej przewidywalny (nerwowy jak to nazywam), przypominając swoje doświadczenie z toru. Czasem zaskakuje, ale instruktor jak pojezdzil chwile moja TTka to powiedzial ze to "bardzo stabilne (w zakrecie) auto, a nerwowosc wynika tez z krotkiego rozstawu osi".

  15. #30
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez qbas Zobacz posta
    Jeździłem (RS5) - potwierdzam, może nie doprowadzałem do "rycia", ale czuć było że przód próbował wyjechać na zakręcie. Nawet się*zdziwiłem, bo myślałem że RS5 będzie "równiej" wyważone w zakręcie
    Nadal silnik z przodu
    W życiu piękne są tylko chwile ...

Podobne wątki

  1. Audi Q7 4.2 quattro vs. TT 1.8T quattro
    Przez przemeks w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:52
  2. Audi TT 225KM Quattro 2000 VS Audi RS3 340KM Quattro 2011
    Przez TTyoung w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 23:37
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 16:44
  4. Jak zwiększyć trzymanie przodu na zakrętach?
    Przez humidorek w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-08-2012, 20:30
  5. jeszcze szybsze TTRS
    Przez ziembol89 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-10-2011, 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •