Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
ogólnie z mojego punktu widzenia TT nie skręca, jest podsterowne i prawie zawsze wyjeżdża dziobem uniemożliwiając szybką jazdę. Początkowo wydawało mi się ,że na zakrętach jest szybkie np jak jeździłem na ułężu ale jak pojeździłem z kierowcami EVO to niestety prawda zabolała. Pewne evo 360km na prostej widziałem ,że jest wyraźnie wolniejsze ale tak pokonywał zakręty ,że aż mi się głupio zrobiło w środku bo u mnie w TT było to nierealne do wykonania.
Ale na pocieszenie powiem ,że te wszystkie przykre zachowania TT można poprawić aby wreszcie zaczęła skręcać na miarę porządnego sportowego auta. Osobiście myślę ,że jestem gdzieś w połowie tej drogi aby TT skręcała tak jak sobie tego życzę ,a jak osiągnę ten cel to wtedy nie TT i ja nie będziemy mieli już tych kompleksów ,że jesteśmy szybcy tylko na prostej...
Ostatnio się zastanawiałem dlaczego nigdy nie widziałem TT w rajdach poza KJS. Po jakimś czasie kontemplowania doszedłem do wniosku, że TT nie jest stworzona do rajdów. Być może przerabianie zawiasu, innych elementów pomoże ale fakt jest taki, że inne auta dużo lepiej się prowadzi. Oczywiście nie zmienia to mojego zdania nt TT bo nie kupiłem tego auta na wyścigi niemniej wydaje mi się, że trzeba o tym pamiętać.