Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 36

Wątek: quattro szybsze w zakrętach???

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372

    quattro szybsze w zakrętach???

    chłopaki i dziewczyny, jak tak sobie czytam te niektóre potyczki drogowe to często spotykam opinie, że w zakrętach tt jest lepsze od rwd lub fwd to tak sobie myślę , że się chyba za mocno zestarzałem.... bo żeby jak dla mnie pobawić sie ttką po zakrętach przy wyższych prędkościach to trzeba by sie na torze znaleźć... a jak ktoś w ruchu publicznym napierd... po zakrętach z dużą prędkością w trakcie gonitwy to zwykle nie może ocenić warunków drogowych na końcu zakrętu ani w jego połowie, garbów, czy żwiru, czy wilgoci.. czy coś nie wyleci pod koła z krzaków czyli staje się potencjalnym samobójca lub mordercą... bo rozumiem , ze żeby ttke na skraj możliwości doprowadzić to trzeba mocno w palnik dać... a że nie przeczę , że są wytrawni kierowcy na forum to jednak znakomita większość to amatorzy za kółkiem , więc może niektórzy przemyślą zanim coś takiego napiszą... hę bo każdy wie, ze teoretycznie awd będzie się lepiej w zakrętach trzymać... ale żeby to udowodnić na zwykłej szosie lub ulicy to trzeba być wariatem...

    zapraszam do dyskusji... a jak nie to bez żalu do kosza...

    pozdr
    Ostatnio edytowane przez annecy ; 01-02-2014 o 10:10

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Tu nie ma co dyskutować. Masz rację i koniec.

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Nie ma co tutaj dyskutować. Wszystko zależy od umiejętności kierowcy a wypadki są spowodowane przecenianiem własnych umiejętności lub lekkomyślnością. Quattro zdecydowanie pomaga w szybkich zakrętach co nie oznacza, że auto jedzie same i zawsze zmieści się w zakręcie.

  4. #4
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Zawsze najsłabszym ogniwem w aucie jest połączenie między kierownicą a pedałami także zgadzam się z powyższymi argumentami kolegów Koniec, kropka.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  5. #5
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Dokladnie, największym i najslabszym ogniwem jest kierownik, ktory nie ogarnia auta.
    Druga sprawa, przy szybkim pokonywaniu zakrętów ma zanczenie podsterownosc i nadsterownosc auta, com za tym idzie dodatkowo jeszcze rozklad masy w aucie na osie i gabaryt auta. Wg mnie nie mozna przyjąć prostej zasady, ze quattro jest lepsze od oski czy od tylnego napedu - wszysko to jeszcze zalezy od auta jakie pokonuje zakręt.
    __________________________
    Pozdrawiam

  6. #6
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Niestety nasz auta są qrew..... podsterowne, co czasem może spowodować mocne wyniesienie z łuku..... a potem sianie trawy jak na torze w Bydgoszczy

  7. #7
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez wottka Zobacz posta
    Niestety nasz auta są qrew..... podsterowne, co czasem może spowodować mocne wyniesienie z łuku..... a potem sianie trawy jak na torze w Bydgoszczy
    Heheehheeh, nie wypada się nie zgodzić
    Te Terrere Terrere terererererere …

  8. #8
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez wottka Zobacz posta
    Niestety nasz auta są qrew..... podsterowne, co czasem może spowodować mocne wyniesienie z łuku..... a potem sianie trawy jak na torze w Bydgoszczy
    nie zwróciłem na to uwagi ;p
    Załącznik 5351
    Ostatnio edytowane przez PiotrekHIT ; 01-02-2014 o 12:28

  9. #9
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    LOL

  10. #10
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    No niestety debili za przeproszeniem na drogach nie brakuje oczywiście nie chodzi tutaj tylko i wyłacznie o kierowców TT, bo niestety wielu osobnikom za kólkiem, włacza się punktowy nerwoból tyłka, bo oczywiście co nie wyprzedze swoja strzała TT...to sie po prostu nazywa zazdrość i podbudowanie swojej postawy tak czy inaczej TT, jest autem które bardzo dobrze sie prowadzi nawet w ośce, ale też trzeba brać pod uwage inne czynniki zewnetrzne: stan dróg, pogoda itd

  11. #11
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Nie wiem jak wy, ale ja zauważyłem dziwną zależność, że mocniejsze, szybsze, większe samochody muszą być wyprzedzone przez słabsze, wolniejsze, mniejsze.

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ogólnie z mojego punktu widzenia TT nie skręca, jest podsterowne i prawie zawsze wyjeżdża dziobem uniemożliwiając szybką jazdę. Początkowo wydawało mi się ,że na zakrętach jest szybkie np jak jeździłem na ułężu ale jak pojeździłem z kierowcami EVO to niestety prawda zabolała. Pewne evo 360km na prostej widziałem ,że jest wyraźnie wolniejsze ale tak pokonywał zakręty ,że aż mi się głupio zrobiło w środku bo u mnie w TT było to nierealne do wykonania.
    Ale na pocieszenie powiem ,że te wszystkie przykre zachowania TT można poprawić aby wreszcie zaczęła skręcać na miarę porządnego sportowego auta. Osobiście myślę ,że jestem gdzieś w połowie tej drogi aby TT skręcała tak jak sobie tego życzę ,a jak osiągnę ten cel to wtedy nie TT i ja nie będziemy mieli już tych kompleksów ,że jesteśmy szybcy tylko na prostej...

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wystarczy dobry nowy zawias i auto zmienia się diametralnie w zakrętach, może nie jest to porsche ale poprawa jest spora, nawet taka ośka prowadzi się lepiej niż seryjne 225.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    myślę, że w ruchu miejskim/poza miejskim i 99% zakrętów które się spotyka na drogach publicznych to quattro jest atutem bo daje większy zapas możliwego błędu, nie wyjeżdża przodem aż tak jak FWD a też nie wierzgnie jak RWD, dodajmy do tego nierówne drogi, dziury, koleiny lub niekorzystne warunki pogodowe i quattro rzeczywiście jest wartością dodaną

    Co do jazdy torowej, nie wybrałem się z TT na tor ciągle... ale myślę, że już nie będzie tak kolorowo o czym pisał Paweł.

  15. #15
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Quattro będzie gorzej skręcać z 1 prostego powodu: + 120kg
    TT źle się spisuje na torze, podsterowność ma okrutną, a do evo nie ma co porównywac (aktywne dyfry, stały napęd). Dużo zależy od toru, jeszcze więcej od zawieszenia i kierowcy

Podobne wątki

  1. Audi Q7 4.2 quattro vs. TT 1.8T quattro
    Przez przemeks w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:52
  2. Audi TT 225KM Quattro 2000 VS Audi RS3 340KM Quattro 2011
    Przez TTyoung w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 23:37
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 16:44
  4. Jak zwiększyć trzymanie przodu na zakrętach?
    Przez humidorek w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-08-2012, 20:30
  5. jeszcze szybsze TTRS
    Przez ziembol89 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-10-2011, 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •