Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Wątek: Uszczelka pod głowicą

  1. #1
    Awatar BARTUUU
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    254
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64

    Uszczelka pod głowicą

    Witam szanownych forumowiczow\forumowiczki .
    Troszke mi sie popsocilo pod maska w moim TT ,ale od poczatku
    Wracajac w nocy do domu poczulem szarpniecie i spadek mocy,a dodajac gazu delikatnie dzwiek podobny i charakterystryczny dla silnika odpalanego w duzy mróz na "samostarcie" napewno niektorzy wiedza o co mi chodzi.sciągnołem samochód do domu pozniej do mechanika (oczywiscie swoj i zaufany od lat) sciagnoł pokrywe nic nie widać (od jakiegos czasu slyszalem tez ktorys z hydropopychaczy na zimnym silniku,ale tylko chwilke i problem ustępował robiło sie cicho i przyjemnie ,wiec problem zbagateliwowalem) od razu sciagnol tez miske olejowa by zobaczyc czy czasem panewki nie obrocilo ,ale na szczescie nie , zbadalismy kompresje i wyszlo nieciekawie 1 cyl 13 2cyl 13 3cyl 9 4cyl 9 podejrzenie padło na uszczelke ,a po demontazu głowicy podejrzenie stało sie już faktem;P wydmuchana uszczelka na ściance miedzy 3 a 4 cylindrem .Głowica zawieziona do zakładu (sikorscy kraków) po próbie szczelności na szczescie szczelna:P bedzie planowana itp Zakupilem komplet uczczelniaczy zaworów,komplet uszczelek "reinz" wszystkie 20 sztuk hydropopychaczy ,ciezko organoleptycznie stwierdzic, ktory stukal lub zacznie stukac nastepny...stad taka decyzja...
    Pare rzeczy chodzi mi po glowie ,a ze auto rozgrzebane i chcial bym kontynuowac przygode z TT bo bardzo lubie nim jezdzic wiec chcial bym zapytac o zdanie i rade ,a więc:
    1-Na co specyficznie pod kątem TT zwrocic uwage przy aktualnych naprawach??
    2--Meches powiedzial ze panewki sa "ladne" auto ma 178tys km ,a mnie korci zeby wrzucic nowe i miec przyslowiowy spokoj,bo nieszczescia lubia chodzic parami i gdy ogarne juz glowice itp to pech chciec obroci mi ktoras z tych "ladnych" panewek i bedzie po ptokach
    3-Panewki jak cos wrzucal bym KOLBENSCHMIDT ,czy to dobry pomysl??,mozna wrzocic panewki bez szlifowania wału?? czy nie ma taki zabieg sensu ,targac wał troszku roboty dlatego pytam ,tyle co od spodu widac wyglada super... Prosze o podpowiedzi
    4-Czy to prawda ze te panewki kolbenscmidt ida na pierwszy montaz ,bo czasem lepszy stary oryginal niz nowe dziadostwo ,PROSZE o zainteresowanie tematem Bo zależy MI zeby autko hulało bo uwielbiam tym jezdzic POZDRAWIAM

  2. #2
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    wiesz co Pawel2005 jest specjalista w tych sprawach wiec moze napisz na priv do niego :P

  3. #3
    Awatar BARTUUU
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    254
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64
    Wypowie sie ktoś w temacie ? Bo cisza jak makiem zasiał ...;p

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Pisałeś do kogoś, kto niejednokrotnie rozbierał i składał te silniki? Tak na szybko: Pawel-2005 lub ZUCZEK?

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    1. Szczelność głowicy, stan wałków, szklanek, łańcuszka i napinacza rozrządu.
    2. Jeżeli panewki są ok nie ruszał bym.
    3. Można ale to jak wymiana pierścienie bez honowania więc odradzam po za tym punkt 2.
    4. Kolbenchmidt to dobre panewki ja mam takie w mocnym silniku.
    5. Sprawdzić stan pompy oleju a najlepiej wymienić na nową, to nie jest wielki koszt.
    6. Reinz będzie ok.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar BARTUUU
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    254
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64
    Łańcuch + napinacz cisza i spokój. Hydropopychacze wszystkie kupione nowe (ina) glowica po próbie szczelność szczelna,walki krzywki stan bdb ,jedyne co można sie przyczepić minimalnie widoczne ryski na walki rozrządu w tym miejscu gdzie siada on na tej " panewce " glowicy co z tym walkiem składać czy szukać bez rysek ?? Dzięki zuczek za wypowiedź ,z tymi panewkami czysto prewencyjnie chciałem źle nie wygląda ,ale nowe nie są więc stąd ten pomysł i pytanie boję sie żeby nie obróciło lub coś w tym stylu pozdrawiam Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia proszę jeszcze o sugestie bo do weekendu pasowało poskladac motor Pozdro. Aaaaaa i jeszcze pompą oleju. O z nią zrobić sprawdzać cisnienie ?? Czy jakąś inna metoda ? Orientował sie ktoś ile mniej więcej oryginał kosztuje pompą ,bo to na tyle wazny element że chyba by oryginalną pasowało ....
    Ostatnio edytowane przez BARTUUU ; 29-01-2014 o 18:26

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Pamiętam że jak ja robiłem swój silnik to ori 350zł o panewki się nie martw wytrzymują dwa razy tyle ile masz przelotu teraz.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar BARTUUU
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    254
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64
    Myślę ,że zamiast tam faktyczne grzebać to lepiej prewencyjnie ta pompę wymienić ,a panewka dac spokój bo można by przedobrzyc nie tluka sie cisza i spokój więc faktyczne nadgorliwość by to byla ...Dzięki Koledze zuczek za sugestie Aaaaaaaaa i ten wałek składać jak ma te ryski ?? Czy to go dyskwalifikuje ??
    Ostatnio edytowane przez BARTUUU ; 29-01-2014 o 18:46

  9. #9
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Pompa ok 500zl zamiennik febi. Najtańszej nie kupuj, bo niewydoli.

    Co do wałka zależy jakie ryski. Bez wzrokowej oceny nie ma szans na ocene czy zdatny do użycia czy nie.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Jak panewki są "ładne" to ja nigdy ich nie zmieniam. Wiem ,że to pojęcie względne ale widziałem już trochę tego i jestem wstanie ocenić czy to dalej będzie jeździć czy nie. Jeżeli były odkręcane śruby podpór wału to trzeba dać nowe bo mogą się np urwać ;/
    Przy okazji zrobić honowanie i dać nowe pierścienie. Ale to pod warunkiem ,że cylindry całe i też widać na nich wszędzie rysy po ori honowaniu. Pompę rozebrać i ocenić stan a jak mechanior coś ogarnia to pozna czy się nadaje czy już nie. Sitko ssaka koniecznie dokładnie wyczyścić i furka będzie hulać

  11. #11
    Awatar BARTUUU
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    254
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64
    Dzięki Paweł za sugestie ,szczegolnie z tymi srubami ,zamowilem nowe jutro do odbioru i wieczorem auto wyjeżdża ile uwas krzyczą za głowice szczelność,szlif,uszczelniacze,zawory itp ,bo mnie skasowali prawie 6 stowek trochę sporo mi wsie widzi ;p

  12. #12
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    500-700 za glowice zalezy jaki zakres prac.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  13. #13
    Awatar BARTUUU
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    254
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64
    No u mnie wszystko oprócz spawania ,bo na szczęście jest szczelna ,czyli jednak w normie

  14. #14
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Bardzo w normie
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Szczelność spawanie i norma, ma tu mało ze sobą wspólnego niestety
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Głowica
    Przez doNis91 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-09-2014, 14:57
  2. głowica AJQ a AEB
    Przez Iwona w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-11-2013, 13:08
  3. Głowica do BAM
    Przez pr2emo w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 14:00
  4. GłOWICA
    Przez kacper w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-03-2009, 23:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •