Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: testujemy 225 Q i zobaczymy jak teraz

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104

    testujemy 225 Q i zobaczymy jak teraz

    Było przez chwilę to
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...4%99-%29/page2
    i kuzynka nadal używa, ostatnio wymieniałem płyny i olej i jakiż to fajny samochodzik...

    Telefon do przyjaciela, wczoraj wrzuciłem fotki by poddać Waszej diagnozie ale bez rezultatu, no nic, myślę, jadę... wróciłem już nowym nabytkiem, i znowu się na włochu nie zawiodłem
    IMG_20161022_162448_tt.jpg

    No i tak, pokrótce, oczywiście trochę drobiazgów, ale stan ogólny względem roku znowu powalający, jednak rozpiszę sie tylko o negatywach, które z biegiem zimy będę niwelował w spokoju

    Mankamenty:
    1.przednia szyba od strony pasażera - uszkodzona uszczelka na długości około 7 cm w pionie na 2/3 jej wysokości, ruchoma, pewnie nie trzyma w tym miejscu - jeszcze nie wiem co z tym zrobić;
    2.szyba w szyber dachu nieszczelna i w środku wilgotno - wysuszę, a szybę chyba klejem do szyb, czy jest jakiś elastyczniejszy?
    3.turbo do regeneracji, zamówione;
    4.BOSE, największy minus bo to sprawiło że w poprzedniej TT się wręcz zakochałem, brak basu - sprawdzę radio, ewentualnie subwofer, ślady wyciągania radia w aucie, wszelakie sugestie mile widziane bo za to chcę się wziąć jako pierwsze;
    5.niespasowany tylny zderzak, malowany lewy błotnik - potwierdzone;
    6.przednia lewa lampa niespasowana ze zderzakiem - coś kombinowane ze zderzakiem, wszystkie zaślepki, plastiki pod maską obecne, nic nie pogubione, ale się temu przyglądnę, śruby z błotników w kolorze nadwozia, komplet naklejek fabrycznych na błotnikach - ogarnę;
    7.kluczyki (2 scyzoryki, serwisowy) jedne ma złamany grot, nie działają piloty - programowanie, ale najpierw grot bo z tego co czytałem wynika, że inaczej się nie da bez vag-a)
    8.świeci na postoju i mruga podczas jazdy kontrolka zamykania dachu, otwierałem, zamykałem, przekręciłem i zabezpieczyłem zamek, może jakiś pomysł na szybko? EDIT:" i już mam odpowiedź http://www.klubtt.pl/showthread.php?...problem%C3%B3w

    Po trasie, gdyby nie ten bas i turbina no to całkiem, całkiem, ale mam wrażenie, że ośka była zrywniejsza, racja?

    Generalnie wszystko chcę ogarnąć, bo sprawia mi wieką przyjemność podziwiać mądrość inżynierów projektujących to auto, a tu coś nowego, kabrio, no i troszkę inne oprzyrządowanie silnika jak w ośce, o właśnie, otwieram maskę po powrocie a tu coś brzęczy, jakby pompa, zapewne chłodzenie turbiny jeszcze doczytam na razie BANAN
    Ostatnio edytowane przez szczygiel ; 23-10-2016 o 06:49

Podobne wątki

  1. MK1 Gwint bez mocowań łączników - co teraz?
    Przez Moto_Fan w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-03-2015, 23:14
  2. OPONY - jakie zeby podwyzszyc auto? teraz 245/40/18
    Przez hubi_pl w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-04-2014, 08:11
  3. Rozbiłem audi i co teraz??
    Przez decniety w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 17:16
  4. To teraz przywitam się jak należy... :P
    Przez Nikoretka w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-08-2009, 08:21
  5. Wiem że dopiero teraz ale :-)
    Przez Maxvibe w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-03-2008, 15:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •