Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Multitronic w Audi

  1. #1
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155

    Multitronic w Audi

    Czytając forum zdążyłem zauważyć, że macie doświadczenia z innymi modelami Audi. Czy miał ktoś do czynienia ze skrzynią Multitronic w Audi? Zastanawiam się nad zakupem Audi A4 B6 z 2003r z jedynym słusznym silnikiem czyli 1.8T, obawiam się tylko gdyż egzemplarz który sobie upatrzyłem jest a automacie, a podobno ten Multitronic lubi się wysrać po jakimś czasie. Czy jest jakaś szansa żeby sprawdzić w jakim stanie jest skrzynia przed zakupem? Z góry dzięki za wszelkie informacje.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Omijaj z daleka multi to kibel wysra sie kazda i dosyc szybko, naprawa droga, przez czesci a dokladnie lancuszki i slizgi, nie polecam.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Dzięki ŻUCZEK za konkretną odpowiedź Coś w tym musi być. Pozostaje jeszcze pytanie- czy bywały w ogóle A4 B6 z silnikiem 1.8T z jakąś inną, mniej awaryjną automatyczną skrzynią biegów, czy też skupić się na szukaniu manuala? Nie ukrywam że przyzwyczaiłem się przez ostatnie 2 lata do automatu i wolałbym auto z właśnie taką skrzynią

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak szukaj tiptronik to dobra i trwala skrzynia.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Odłóż jeszcze trochę kasy i kup nowszy model A4 z DSG S-Tronic. Satysfakcja gwarantowana Tak się przyzwyczaiłem do tej skrzyni, że nie wyobrażam sobie żadnej innej no może poza PDK
    I don't have dreams, I have goals.

  6. #6
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jaqob, S-tronic to w znacznie młodszych modelach. Fakt, skrzynia rewelacyjna.
    jasiel, multi sobie daruj, to porażka AUDI. Jeśli chcesz automat, to może poszukaj 1.8T Q, bo one były kojarzone z tiptronikiem. Nie wiem tylko, czy będzie to jeszcze 5 biegowy, czy już 6 ( stawiam na 5 ).

  7. #7
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Mam pytanie, jak rozpoznać multitronic a tiptronic w grupie VW,Audi. Jest to gdzieś napisane, np. lewarku zmiany biegów albo gdzieś indziej?.

  8. #8
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Takiej pisemnej informacji nie ma na lewarku.
    Jest ( powinna być ) na naklejce ze specyfikacją samochodu, która zależnie od modelu znajduje się pod tylną kanapą, we wnęce koła zapasowego lub podobnych miejscach.
    Jeśli chodzi o samą skrzynię, to podczas jazdy w trybie automatycznym będzie się ona inaczej zachowywała, niż tradycyjny automat. Nie powinieneś czuć zmiany biegów, bo ta odbywa się całkowicie bezstopniowo ( trochę dziwne wrażenia z jazdy ).
    W trybie sekwencyjnym skrzynia ta ma zaprogramowane 6 przełożeń.
    Dlatego np w AUDI A4 B6 łatwo można sprawdzić, czy skrzynia to Tiptronic, czy Multitronic.

  9. #9
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    To znaczy, jak na wyświetlaczu pokaże 6 biegów to jest to multitronic?.

  10. #10
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jeśli masz na myśli AUDI A4 B6, to tak, bo Tiptronic w tym modelu ma 5 biegów.
    Osobiście odradzam skrzynie Multitronic.

  11. #11
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Dzięki za wyjaśnienie, bo nie mam doświadczenia z automatem a nie chce się wpakować na mine.

  12. #12
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    potwierdzam wcześniejsze wypowiedzi tip 5 biegów multi 6 biegów ponadto w tych rocznikach wysepka do ręcznej zmiany biegów jest chyba inaczej umiejscowiona w multi jest przesunięta do tyłu a w tipie centralnie na środku. generalnie multi jest bardziej awaryjny od tipa ale tip też potrafi się wys..... i wtedy ciągnie po kieszeni. niedawno jeździłem a6 w tipie przez ponad 4,5 roku i jazda powiem super, nie spodziewałem się tego po automacie a było to moje pierwsze auto z taką skrzynią, niestety ciężko zdiagnozować stan skrzyni przed zakupem a dużo zależy od tego jak była eksploatowana wcześniej, remont silnika przy remoncie skrzyni to pikuś. może lepiej nie ryzykować i szukać manuala.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •