Strona 9 z 19 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 135 z 271

Wątek: Auto detailing

  1. #121
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Zdjecia zapozyczone z klubu sorento??
    Ehm, taki zarcik

    Efekt bardzo fajny, ja zawsze bardzo delikatnie traktuje komore silnika, choc zawsze staram sie zeby byla mozliwe zadbana.

    Widywalem auta ktorych wlasciciele traktowali silniki jakimis szuwaksami ale efekt mi sie nie podobal, wygladalo to troche jak uszminkowany trup. Na Twoich fotkach wyglada to obiecujaco.

  2. #122
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Zdjecia zapozyczone z klubu sorento??
    Ehm, taki zarcik

    Efekt bardzo fajny, ja zawsze bardzo delikatnie traktuje komore silnika, choc zawsze staram sie zeby byla mozliwe zadbana.

    Widywalem auta ktorych wlasciciele traktowali silniki jakimis szuwaksami ale efekt mi sie nie podobal, wygladalo to troche jak uszminkowany trup. Na Twoich fotkach wyglada to obiecujaco.
    No i cały misterny plan w pi##* hehe...
    Aż z ciekawości muszę zaglądnąć na ten klub Sorento. (Nie wiedziałem że takie coś istnieje)
    Tutaj ogólnie to najtrudniejsze to było oklejenie wtyczek i zabezpieczenie ich podczas czyszczenia, szczerze to te zdjęcia z lampą tak średnio wyszły ale z efektu jak najbardziej jestem sam zadowolony (ahhhh ta wrodzona skromność )

  3. #123
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Czyścił / prał ktoś siedzenia materiałowe? zastanawiam się nad zakupem odkurzacza piorącego, ale nie wiem czy jest sens jeżeli mam odkurzacz przemysłowy którym można wciągać wszystko. Pomyślałem czy zatem nałożenie piany/środka czyszczącego, przetarcie jakąś delikatną szczotką i potem dokładne wessanie wody to nie to samo co odkurzacz piorący....

  4. #124
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Czyścił / prał ktoś siedzenia materiałowe? zastanawiam się nad zakupem odkurzacza piorącego, ale nie wiem czy jest sens jeżeli mam odkurzacz przemysłowy którym można wciągać wszystko. Pomyślałem czy zatem nałożenie piany/środka czyszczącego, przetarcie jakąś delikatną szczotką i potem dokładne wessanie wody to nie to samo co odkurzacz piorący....
    Hubi dokładnie to samo, sam osobiście piorę takim odkurzaczem i efekt jest naprawdę niezły. Zakup tylko przezroczystą końcówkę ssącą abyś widział dokładnie kiedy fotel będzie już całkowicie czysty. Do prania używałem zawsze preparatu który nazywa się ,,vinet" i jest według mnie naprawdę dobry, z tym że miałem zawsze koncentrat taki jak używają na myjniach i w porównaniu do tego ze stacji benzynowych i supermarketów jest o niebo lepszy.

  5. #125
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Czyścił / prał ktoś siedzenia materiałowe? zastanawiam się nad zakupem odkurzacza piorącego, ale nie wiem czy jest sens jeżeli mam odkurzacz przemysłowy którym można wciągać wszystko. Pomyślałem czy zatem nałożenie piany/środka czyszczącego, przetarcie jakąś delikatną szczotką i potem dokładne wessanie wody to nie to samo co odkurzacz piorący....
    Ten środek IDEAL VASK co jest na zdjęciu przy teście wcześniej do materiałowych rzeczy jest rewelacyjny i wystarczy tak na prawdę zrobić roztwór - popsikać - odczekać jakieś 1minute do 2/3 minut i zwykłą mikrofibrą przeczyścić/wytrzeć, jest on mega skuteczny na tapicerke materiałową, jasne podsufitki itd itp
    Test można zrobić na małym kawałeczku materiału ale efekt zobaczysz dopiero jak wyschnie (i jak najbardziej można pomóc sobie tym odkurzaczem przemyslowym), po naniesieniu większej ilości on się pieni ale delikatnie.

    Oczywiście nie zastąpi to odkurzacza piorącego bo to całkiem inna bajka i najdokładniej/najlepiej zrobi to odkurzacz piorący ale opcja z odkurzaczem przemysłowym jest również skuteczna (Tak jak Marko pisze). Ewentualnie są jeszcze inne urządzenia do czyszczenia takie jak torrnador ale to już też całkiem inna bajka.

    Tutaj filmik jak gościu pokazuje co robi IdealVask



    W sumie to zależy jaki masz ten odkurzacz przemysłowy bo mnie tu właśnie gościu zatkał jak z nim gadałem o odkurzaczach przemysłowych i mnie troche zadziwiło jak mi zaczął wymieniać jakie są "odkurzacze" i ich funkcje.
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 26-07-2017 o 08:18

  6. #126
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Tzn odkurzacz piorący jest wygodniejszy, ale właśnie nie wydaje mi sie że dokładniejszy, bo on nie podgrzewa wody/roztworu, tak więc jest niczym innym wg mnie jak przemysłowym z natryskiem. Trzeba testy zrobić....

  7. #127

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Orange
    Posty
    391
    Kanapa , ta komora wygląda trochę jak na handel, na zewnątrz czysto a w zakamarkach syf...

  8. #128
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Paszczak Zobacz posta
    Kanapa , ta komora wygląda trochę jak na handel, na zewnątrz czysto a w zakamarkach syf...
    całego auta to nie rozkręce na pewno niżej jest trochę syfu i w jakichś tam nie zbyt dostępnych miejscach bo tam już bez rozkręcania nie dotrę żadną przedłużką/pędzelkiem itd itp a że autkiem jeździmy dziennie do roboty to nie ma nawet opcji żeby się bawić w rozkręcanie no i trzeba czekać aż silnik ostygnie bo potem już za ciemno się robi.
    (Mówisz o tym syfie na zdjęciu z bliska silnika samego? Jak tak to tego już nie ma bo to było po pierwszym użyciu żeby test zrobić)
    Pewnie dobrze by sobie poradziło przy takich zakamarkach urządzenie co pod ciśnieniem generuje gorącą pare i po użyciu tych środków co używałem tym ściągać rozpuszczony syf (ale nie mam kompresora i tego urządzenia) ...

    Tak po za tym " Paaaanie chceta kupić kijanke ?" hehe żartuje

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jeśli ktoś lubi zdjęcia z efektem hydrofobowym to proszę bardzo



    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 09-09-2017 o 22:44

  9. #129

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    77
    Cytat Zamieszczone przez Marko w-wa Zobacz posta
    Hubi dokładnie to samo, sam osobiście piorę takim odkurzaczem i efekt jest naprawdę niezły. Zakup tylko przezroczystą końcówkę ssącą abyś widział dokładnie kiedy fotel będzie już całkowicie czysty. Do prania używałem zawsze preparatu który nazywa się ,,vinet" i jest według mnie naprawdę dobry, z tym że miałem zawsze koncentrat taki jak używają na myjniach i w porównaniu do tego ze stacji benzynowych i supermarketów jest o niebo lepszy.
    Chyba zapomnielicie o wypłukaniu chemii.
    Owszem odkurzaczem mozna sporo wciągnąć ale nie wszystko.Pozniej siedzenie delikatnie sie zmoczy i wychodzą zacieki.

  10. #130
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    No i w końcu nadszedł czas na długo wyczekiwany (oczywiście przeze mnie, no bo przecież kogo by tam więcej to interesowało ) test środka ColourLock do czyszczenia oraz konserwacji skóry jasnej...
    Tak więc środka używamy nakładając na szczotkę (jest w zestawie, co ciekawe nie nakładać środka bezpośrednio na skórę, tylko i zawsze na szczotkę) pianę w spray-u i rozprowadzamy ruchem kolistym, nadmiar piany wycieramy czystą mikrofibrą.
    Po wyschnięciu środka nakładamy środek konserwujący. Efekt jakości środka poniżej na zdjęciu.



    Dodatkowo sprawdziłem na przykładzie tylnego zderzaka jak poradzi sobie tak zachwalana pasta Menzerna (a konkretnie 3 pasty, cut, medium cut, oraz super finish oraz pady polerskie Flexipad na rzep).
    Miałem kilka poważniejszych rys i nie ukrywam że bałem się ich bo wiedziałem że będzie na pewno używanie papierów ściernych, poszły oczywiście 2000, 2500 oraz na koniec 3000. Na sam koniec po całym zabiegu korekty oczywiście Cleaner Dodo Juice Lime Prime oraz wosk Collinite 476s ( bo zima idzie).
    Poniżej efekty.




  11. #131
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nooo Gosciu, zajebiscie Naprawde super.

    Jedyna moja mala uwaga, to nie kladz nigdy maszyny na ziemi, wskoczy Ci ziarnko piasku i zrobisz taki kipisz, ze szkoda gadac i to zupelnie niechcacy.

    Ps. Sliczna musi byc ta Twoja ABT..

  12. #132
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Potwierdzam. Preparat do skór zrobił swoje i efekt naprawdę dobry. Teraz pachnie w aucie swierzoscią. Dzieki Kanapa za mile spędzone przedpołudnie

  13. #133
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Nooo Gosciu, zajebiscie Naprawde super.

    Jedyna moja mala uwaga, to nie kladz nigdy maszyny na ziemi, wskoczy Ci ziarnko piasku i zrobisz taki kipisz, ze szkoda gadac i to zupelnie niechcacy.

    Ps. Sliczna musi byc ta Twoja ABT..
    Dzięki za uwagę, w sumie nie mam innego miejsca podczas pracy a udało się wykurzyć na jeden dzień teściów A4 z garażu
    Tutaj akurat było na ziemi położone do zdjęcia tylko i oczywiście zaraz po zabiegu pady do mycia poszły
    Te moje ABT to aż nie jest takie śliczne, może gdzieś w przyszłym roku będzie "ładniejsze" ale dziękuje za komplement.

    Cytat Zamieszczone przez eslaw79 Zobacz posta
    Potwierdzam. Preparat do skór zrobił swoje i efekt naprawdę dobry. Teraz pachnie w aucie swierzoscią. Dzieki Kanapa za mile spędzone przedpołudnie
    Dzięki również Eslaw misja z rowerem i dojazdem na rowerze była cacy środek się spisał w lesie hardcore był niezły i tylko myślałem "Jakby tak glebe zaliczyć to muszę tak upaść żeby plecak i zawartość została cała" skupienie 100% Dziękuje za użyczenie TTki do testu

  14. #134

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    77
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    No i w końcu nadszedł czas na długo wyczekiwany (oczywiście przeze mnie, no bo przecież kogo by tam więcej to interesowało ) test środka ColourLock do czyszczenia oraz konserwacji skóry jasnej...
    Tak więc środka używamy nakładając na szczotkę (jest w zestawie, co ciekawe nie nakładać środka bezpośrednio na skórę, tylko i zawsze na szczotkę) pianę w spray-u i rozprowadzamy ruchem kolistym, nadmiar piany wycieramy czystą mikrofibrą.
    Po wyschnięciu środka nakładamy środek konserwujący. Efekt jakości środka poniżej na zdjęciu.



    Dodatkowo sprawdziłem na przykładzie tylnego zderzaka jak poradzi sobie tak zachwalana pasta Menzerna (a konkretnie 3 pasty, cut, medium cut, oraz super finish oraz pady polerskie Flexipad na rzep).
    Miałem kilka poważniejszych rys i nie ukrywam że bałem się ich bo wiedziałem że będzie na pewno używanie papierów ściernych, poszły oczywiście 2000, 2500 oraz na koniec 3000. Na sam koniec po całym zabiegu korekty oczywiście Cleaner Dodo Juice Lime Prime oraz wosk Collinite 476s ( bo zima idzie).
    Poniżej efekty.



    W jakim celu po korekcie używaleś cleanera?
    Uzywaleś tylko maszyny rotacyjnej?

  15. #135
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez bolek80 Zobacz posta
    W jakim celu po korekcie używaleś cleanera?
    Uzywaleś tylko maszyny rotacyjnej?
    Cleaner Dodo Juice Prime Lime zawiera sam w sobie odżywkę i przy ciemnych lakierach po zastosowaniu go powoduje że kolor jest głębszy, utrwala połysk i konkretnie ten cleaner jest idealny pod wosk firmy Collinite (np. inne cleanery/innych marek są konkretnie lepsze pod inne woski).
    Po jego użyciu wosk utrzyma się o wiele dłużej, nawet do 4-5 miesięcy, zależy jak często myjesz auto.
    Dodatkowo sam ten konkretnie cleaner ma ultra minimalne wartości ścierne ale nie martw się po pełnej korekcie nie porysuje ci lakieru, chyba że dociskać zaczniesz mocna aplikator (cleaner delikatni wcierasz w lakier aplikatorem aż usłyszysz specyficzne "skrzypienie" i pratkycznie cleaner cały się wchłonie).
    Jeszcze można dodać że stosując cleaner bardzo odpowiednio oczyścimy powierzchnie jeśli zostały nam jakies drobinki pasty (ale jak używasz Menzerny to przy niej praktycznie wogóle nie zostawały żadne ślady pasty i nie trzeba było myć auta po korekcie, w przeciwieństwie do APP która strasznie pyliła/brudziła - nie wiem jak to napisać )

    Mam nadzieje że troszkę Ci rozjaśniłem dlaczego go użyłem (użyłem go tylko na tylnym zderzaku oraz ze względu na to że mam czarne auto a czarny to inna bajka).

    aha no i tak, używałem maszyny oraz papierów ściernych wodnych 2000-2500-3000.
    Wcześniej oczywiście mycie, glinkowanie, preparaty typu Tar&glue, deironnizer itd itp.
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 28-09-2017 o 21:17

Podobne wątki

  1. Car Detailing - przywracanie świetności samochodu (KRK)
    Przez xscorpiox w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-01-2024, 15:46
  2. Auto nie odpala
    Przez nox2k7 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 15:06
  3. eRBe Detailing Łódź - SPA dla Twojego auta
    Przez eRBe w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 13:52
  4. Poszukiwane auto do projektu reklamowego - detailing.
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 17:39
  5. Auto Świat o TT 8N
    Przez Ermenegildo w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-12-2014, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •