Strona 14 z 19 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 196 do 210 z 271

Wątek: Auto detailing

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Od siebie mogę dodać że jestem niesamowicie zaskoczony efektem jaki uzyskaliśmy z Kanapą za pomocą tego środka Mam nadzieję że na grillu zostanie przynajmniej przez dwa mycia/deszcze. Wtedy będzie przeze mnie aplikowany regularnie

  2. #2
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Ja nic na ten temat nie wiem ...

    Nazwa:  1.jpg
Wyświetleń: 250
Rozmiar:  119.7 KB
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  3. #3
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    No to będe musiał się za tym środkiem rozejrzeć.

    Musze przyznać, że taki mały detal jak grill z przodu bardzo dobrze wzbogaca wygląd auta.

    Ja najprawdopodobniej będę dzisiaj mył samochód, więc zobaczymy czy Sigma zostanie na grillu.

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Bielutki
    Posty
    4
    Powiem ci @Kanapa, że chciałbym mieć tak czyste plastiki w środku jak Twoje pod maską

  5. #5
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Trajkotek Zobacz posta
    Powiem ci @Kanapa, że chciałbym mieć tak czyste plastiki w środku jak Twoje pod maską
    Te plastiki z zdjęcia pod maską to nie moje tylko od kolegi Akrisu

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Uzupełniając moje posty -
    APC używam nie tylko do samochodowych rozwiązań. W mocnym stężeniu można łazienkę czy kuchnię poprawiać. W samochodzie bardzo dobrze czyści, choć nie konserwuje.
    ColourLock - było czysto, po wyczyszczeniu czysto i po użytkowaniu z moją dbałością jest czysto.
    Collnite - nie ma rewelacji. Samochód po wyczyszczeniu się błyszczy, myje się łatwo, woda ma CZASEM tendencje do zbierania się w krople na masce. Efekt poprawił się po 2 myciach.
    Shampoo - świetnie myje. Efekt zależny od wysuszenia auta.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  7. #7
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Co więcej, trochę wody w rzece upłynęło, a te plastiki nadal są czyściutkie

  8. #8
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Zapewniam cię, że trzeba suszyć. Moją chemię używam z wodą demineralizowaną i bez suszenia i tak widać zacieki.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  9. #9
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Jakby może kogoś kusiło aby kupić sobie zamiast piwa preparat "Niewidzialna wycieraczka Q11 Nano Ceramic" lepiej kupcie te piwo lub z trzy.


  10. #10
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    No właśnie ostatnio się zastanawiałem nad jakąś niewidzialną wycieraczką, w szczególności dla tylnej szyby, bo przyznaję, że parę razy musiałem wyjść z samochodu na światłach i szybko tam ręką przelecieć, żeby móc cokolwiek zobaczyć.

  11. #11
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Pytanie głupie nie jest. Możesz to zrobić na kilka sposobów;
    1. Na początek woda. Najlepiej znajdź jakąś tanią myjnię ręczną i za dwia złote czy złotówkę opłucz szybko auto dookoła pod ciśnieniem
    2. Jak masz jakieś fajne płyny czy szampony do mycia to lepiej używać swoich. Jak nie próbujesz myć w godzinach szczytu, to raczej nikt ci uwagi nie zwróci. Jak nie to możesz ewentualnie użyć ich szampon byle nie szczotki.
    3. Musisz jeszcze raz spłukać auto. Dlatego lepiej to robić na myjni. Znowu złotówka, ewentualnie 2.
    4. Wyszusz auto ścierkami czy papierem. Możesz to zrobić max kilka minut po.
    Punkt 1 i 3 wymaga myjni, a 2 i 4 będą niemile widziane. Dlatego znajdź punkt, gdzie nie ma obsługi.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  12. #12
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Mariusz nie wiem czy korzystałeś z produktów tej firmy, ale wygląda na to że ich wycieraczka działa całkiem przyzwoicie. Mam już kilka środków od nich i muszę przyznać że nie zawiodłem się ani razu. Mało tego odkąd zakupiłem od nich ,,wheel gel '' za całe 24 PLN-y to już nigdy nie wrócę do ,,adbl vampire'' które jest dużo droższe, a działa tak samo albo i gorzej. Także gdybyś chciał sobie poeksperymentować to polecam się zainteresować ich preparatami, to samo tyczy się foli do przyciemniania którą to zrobiłem już kilka autek i ludziska są mega zadowoleni.

    https://shop.rrcustoms.pl/pl/p/RRC-I...ZKA-NW-IW/2748

  13. #13
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Marko w-wa Zobacz posta
    Mariusz nie wiem czy korzystałeś z produktów tej firmy, ale wygląda na to że ich wycieraczka działa całkiem przyzwoicie. Mam już kilka środków od nich i muszę przyznać że nie zawiodłem się ani razu. Mało tego odkąd zakupiłem od nich ,,wheel gel '' za całe 24 PLN-y to już nigdy nie wrócę do ,,adbl vampire'' które jest dużo droższe, a działa tak samo albo i gorzej. Także gdybyś chciał sobie poeksperymentować to polecam się zainteresować ich preparatami, to samo tyczy się foli do przyciemniania którą to zrobiłem już kilka autek i ludziska są mega zadowoleni.

    https://shop.rrcustoms.pl/pl/p/RRC-I...ZKA-NW-IW/2748
    Tak, sprawdzałem u znajomego preparat do opon i tego "Hardcore" apc... jest to dobre nie da się ukryć i na pewno godne polecenia. Z czasem kupię jakiś zestawik od nich i coś tam powrzucam jak będzie okazja.

  14. #14
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    A ja dawno temu zabrałem się za czyszczenie pokrywy. Poprzedniemu właścicielowi nie przeszkadzał syf i wycirki oleju, ale auto trafiło w ręce detailingowca-amatora i ze względu na brak ciepełka na zewnątrz i brak możliwości częstego i bez podstawnego mycia autka postanowiłem zabrać się za część autka, która jest często omijana. Dodatkowo, zabiorę się niedługo za wymianę uszczelki pod pokrywą, aby był spokój.

    Szczerze powiedziawszy zastanawiałem się czy zabrać się za to, bo w internetach jest tyle samo oponii pozytywnie nastawionych do mycia silnika, jak i tych, które głoszą same katastrofalne skutki.... Dla bezpieczeństwa, rozłączyłem i okleiłem wszystkie(!) styki i elementy w plastikowe torebeczki śniadaniowe. Better safe than sorry, jeszcze zwarcie mi gdzieś brakuje.

    Do mycia wykorzystałem ADBL Green'gine, ale, prawde powiedziawszy, wystarczy zwykły preparat do tłuszczu a nie dedykowane chemie do aut. I tak trzeba było usunąc najgorszy syf przed przystąpieniem do czyszczenia, bo nawet skoncentrowany płyn (bez wody albo bardzo mała ilość) nie dał sobie rade z olejem silnikowym.

    Korzystałem ze swojej starej szczoteczki do zębów, większych szczoteczek, jak i z takich długich myjek do wazonów/butelek. Te ostatnie sprawdziły sie najlepiej z tym całym labiryntem przewodów od DV. Na koniec wysuszyłem wszystko i dałem K2 Sigma... i w życiu nie sądziłem, że silnik może się tak dobrze prezentować. Czyste i świecące się przewody bardzo dobrze podkreślają estetykę.

    Oczywiście, ponieważ robiłem to pierwszy raz, pozwoliłem samochodowi stać cztery dni w garażu dla zapewnienia stu procentowego braku wody w zakamarkach.

    Odpaliłem i wszystko działa pieknie jak należy, a gdyby TTka mogła mówić, to myślę, że by mi podziękowała.

    Pozdrawiam! Nie mogę się doczekać wiosny na porządne mycie. Z nudów niedługo przystąpię do korekty lakieru w paru miejscach, ale srebrny jest tak niewdzięcznym kolorem do detailingu...

    Tutaj są zdjęcia. Czy wie ktoś dlaczego nie mogę usunąć zdjęć z menedżeru dodawania plików? Czy da radę po prostu dodać zdjęcia bezpośrednio do posta?

    Rozpórka jest w trakcie malowania. Tutaj wygląda tragicznie. Zdjęcią będą niedługo.

    ZDJĘCIA:
    https://zapodaj.net/c980132d90e2c.jpg.html
    https://zapodaj.net/78c5f62d25d4d.jpg.html
    https://zapodaj.net/ca82dd4296769.jpg.html
    https://zapodaj.net/c3c92bdd43b2f.jpg.html
    https://zapodaj.net/95dd63a14c686.jpg.html

  15. #15
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Ja zawsze demontuje Aku przed takim zabiegiem od razu przyjemniej się to prezentuje, dobra robota bardzo pomocne jest po umyciu użyć np dmuchawki z kompresorem, szybko i skutecznie pozbywamy się wody z zakamarków

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Car Detailing - przywracanie świetności samochodu (KRK)
    Przez xscorpiox w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-01-2024, 15:46
  2. Auto nie odpala
    Przez nox2k7 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 15:06
  3. eRBe Detailing Łódź - SPA dla Twojego auta
    Przez eRBe w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 13:52
  4. Poszukiwane auto do projektu reklamowego - detailing.
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 17:39
  5. Auto Świat o TT 8N
    Przez Ermenegildo w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-12-2014, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •