Strona 13 z 19 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 195 z 271

Wątek: Auto detailing

  1. #181

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Bielutki
    Posty
    4
    Powiem ci @Kanapa, że chciałbym mieć tak czyste plastiki w środku jak Twoje pod maską

  2. #182
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Trajkotek Zobacz posta
    Powiem ci @Kanapa, że chciałbym mieć tak czyste plastiki w środku jak Twoje pod maską
    Te plastiki z zdjęcia pod maską to nie moje tylko od kolegi Akrisu

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  3. #183
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Co więcej, trochę wody w rzece upłynęło, a te plastiki nadal są czyściutkie

  4. #184
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Jakby może kogoś kusiło aby kupić sobie zamiast piwa preparat "Niewidzialna wycieraczka Q11 Nano Ceramic" lepiej kupcie te piwo lub z trzy.


  5. #185
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Rada na przyszłość - bardzo słabo widoczne krople wody na szybie ze słabo ustawioną ostrością i z ruchomej ręki porównywać... Nie da się. Statyw to minimum do takich porównań. Prosi się również o lepszej jakości kamerę. Dodatkowo tego typu preparaty mają działać przy prędkościach >60 km/h, więc nie ma sensu lania wody i mówienia się, że nie działa bez czytania instrukcji. Jak twoim zdaniem nie działa, to albo źle nałożone, albo środek denny.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  6. #186
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    No właśnie ostatnio się zastanawiałem nad jakąś niewidzialną wycieraczką, w szczególności dla tylnej szyby, bo przyznaję, że parę razy musiałem wyjść z samochodu na światłach i szybko tam ręką przelecieć, żeby móc cokolwiek zobaczyć.

  7. #187
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Rada na przyszłość - bardzo słabo widoczne krople wody na szybie ze słabo ustawioną ostrością i z ruchomej ręki porównywać... Nie da się. Statyw to minimum do takich porównań. Prosi się również o lepszej jakości kamerę. Dodatkowo tego typu preparaty mają działać przy prędkościach >60 km/h, więc nie ma sensu lania wody i mówienia się, że nie działa bez czytania instrukcji. Jak twoim zdaniem nie działa, to albo źle nałożone, albo środek denny.
    No to fakt, ciężko z ręki to ująć tym bardziej przy takim twardym zawieszeniu, jakości dróg i do tego nie mam żadnego Profi sprzetu. Raczej statywu bym do auta nie dał podczas jazdy (i tka go nie mam ) ale można by pomyśleć nad przyklejeniem "przyssawki" na szybe. Nie zmienia to faktu że preparat nie tylko przy moim teście to raczej marnotrawienie kasy. Dziękuję za rady, obecnie czekam aż za pół roku wróci zza granicy gościu co ma firmę EL Chapo Media i wtedy może wreszcie coś ruszy żeby jakoś to wygladalo. Na filmiku również widać że podczas jazdy przy 100kmh dalej efekt jest mizerny i działa tak samo jak bez tego srodka (na początku filmiku specjalnie również nagrałem etykietę i właśnie instrukcje obsługi, jak również dodałem uwagę że jeśli ktoś ma jakieś uwagi i spostrzeżenia to proszę się nimi dzielić w komentarzach z powodu właśnie że może jest jakiś jeszcze inny sposób nałożenia tego preparatu tak aby dzialal). Ps. Ponoć AutoLand jest spoko z tych budżetowych marek poniżej 30zl.

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 30-12-2018 o 15:02

  8. #188
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Mariusz nie wiem czy korzystałeś z produktów tej firmy, ale wygląda na to że ich wycieraczka działa całkiem przyzwoicie. Mam już kilka środków od nich i muszę przyznać że nie zawiodłem się ani razu. Mało tego odkąd zakupiłem od nich ,,wheel gel '' za całe 24 PLN-y to już nigdy nie wrócę do ,,adbl vampire'' które jest dużo droższe, a działa tak samo albo i gorzej. Także gdybyś chciał sobie poeksperymentować to polecam się zainteresować ich preparatami, to samo tyczy się foli do przyciemniania którą to zrobiłem już kilka autek i ludziska są mega zadowoleni.

    https://shop.rrcustoms.pl/pl/p/RRC-I...ZKA-NW-IW/2748

  9. #189
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Marko w-wa Zobacz posta
    Mariusz nie wiem czy korzystałeś z produktów tej firmy, ale wygląda na to że ich wycieraczka działa całkiem przyzwoicie. Mam już kilka środków od nich i muszę przyznać że nie zawiodłem się ani razu. Mało tego odkąd zakupiłem od nich ,,wheel gel '' za całe 24 PLN-y to już nigdy nie wrócę do ,,adbl vampire'' które jest dużo droższe, a działa tak samo albo i gorzej. Także gdybyś chciał sobie poeksperymentować to polecam się zainteresować ich preparatami, to samo tyczy się foli do przyciemniania którą to zrobiłem już kilka autek i ludziska są mega zadowoleni.

    https://shop.rrcustoms.pl/pl/p/RRC-I...ZKA-NW-IW/2748
    Tak, sprawdzałem u znajomego preparat do opon i tego "Hardcore" apc... jest to dobre nie da się ukryć i na pewno godne polecenia. Z czasem kupię jakiś zestawik od nich i coś tam powrzucam jak będzie okazja.

  10. #190
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    A ja dawno temu zabrałem się za czyszczenie pokrywy. Poprzedniemu właścicielowi nie przeszkadzał syf i wycirki oleju, ale auto trafiło w ręce detailingowca-amatora i ze względu na brak ciepełka na zewnątrz i brak możliwości częstego i bez podstawnego mycia autka postanowiłem zabrać się za część autka, która jest często omijana. Dodatkowo, zabiorę się niedługo za wymianę uszczelki pod pokrywą, aby był spokój.

    Szczerze powiedziawszy zastanawiałem się czy zabrać się za to, bo w internetach jest tyle samo oponii pozytywnie nastawionych do mycia silnika, jak i tych, które głoszą same katastrofalne skutki.... Dla bezpieczeństwa, rozłączyłem i okleiłem wszystkie(!) styki i elementy w plastikowe torebeczki śniadaniowe. Better safe than sorry, jeszcze zwarcie mi gdzieś brakuje.

    Do mycia wykorzystałem ADBL Green'gine, ale, prawde powiedziawszy, wystarczy zwykły preparat do tłuszczu a nie dedykowane chemie do aut. I tak trzeba było usunąc najgorszy syf przed przystąpieniem do czyszczenia, bo nawet skoncentrowany płyn (bez wody albo bardzo mała ilość) nie dał sobie rade z olejem silnikowym.

    Korzystałem ze swojej starej szczoteczki do zębów, większych szczoteczek, jak i z takich długich myjek do wazonów/butelek. Te ostatnie sprawdziły sie najlepiej z tym całym labiryntem przewodów od DV. Na koniec wysuszyłem wszystko i dałem K2 Sigma... i w życiu nie sądziłem, że silnik może się tak dobrze prezentować. Czyste i świecące się przewody bardzo dobrze podkreślają estetykę.

    Oczywiście, ponieważ robiłem to pierwszy raz, pozwoliłem samochodowi stać cztery dni w garażu dla zapewnienia stu procentowego braku wody w zakamarkach.

    Odpaliłem i wszystko działa pieknie jak należy, a gdyby TTka mogła mówić, to myślę, że by mi podziękowała.

    Pozdrawiam! Nie mogę się doczekać wiosny na porządne mycie. Z nudów niedługo przystąpię do korekty lakieru w paru miejscach, ale srebrny jest tak niewdzięcznym kolorem do detailingu...

    Tutaj są zdjęcia. Czy wie ktoś dlaczego nie mogę usunąć zdjęć z menedżeru dodawania plików? Czy da radę po prostu dodać zdjęcia bezpośrednio do posta?

    Rozpórka jest w trakcie malowania. Tutaj wygląda tragicznie. Zdjęcią będą niedługo.

    ZDJĘCIA:
    https://zapodaj.net/c980132d90e2c.jpg.html
    https://zapodaj.net/78c5f62d25d4d.jpg.html
    https://zapodaj.net/ca82dd4296769.jpg.html
    https://zapodaj.net/c3c92bdd43b2f.jpg.html
    https://zapodaj.net/95dd63a14c686.jpg.html

  11. #191
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Ja zawsze demontuje Aku przed takim zabiegiem od razu przyjemniej się to prezentuje, dobra robota bardzo pomocne jest po umyciu użyć np dmuchawki z kompresorem, szybko i skutecznie pozbywamy się wody z zakamarków

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  12. #192
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Ja zawsze demontuje Aku przed takim zabiegiem od razu przyjemniej się to prezentuje, dobra robota bardzo pomocne jest po umyciu użyć np dmuchawki z kompresorem, szybko i skutecznie pozbywamy się wody z zakamarków

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
    Ach tak, zapomniałem o tym napisać, ale tak też zrobiłem tzn. rozłączyłem, wyjąłem i przy okazji też obczyściłem tamte plastiki i na to wszystko dressing. Dzięki wielkie Kanapa. Masz rację co do kompresora, mógł się przydać, będę musiał kupić. Przyda się nawet do polerowania, żeby wydmuchiwać starą pastę z padów.

    A tutaj zdjęcie rozpórki. K2 spray do zacisków, więc wytrzyma temperature. Przedtem, oprócz odchodzącej miejscami farbe psującej wizualny efekt komory, to cała powierzchnia była w takie wystające grudki. Szlifowałem i szlifowałem, 120/300/600 żeby się pozbyć tych nierówności. Też takie macie czy ktoś po prostu nieumiejętnie przedemną malował?

    Całkiem niezle to wyszło. Jeszcze wymienię jeden wąż silikonowy na czerwony i będzie się to ładnie komponowało z czerwonymi kablami od bezpieczników nad aku. Warto by było pomalować tą małą płytke metalową gdzie N75 jest, ale za cholere nie wiem jak ją wyjąć - tam są takie dziwne nakrętki, które trzeba chyba wyłamać, ale wtedy nie wiem jak to potem zrobić, żeby się te sterowniki trzymały.

    Nazwa:  51156303_309751909889263_6360155788605915136_n (1).jpg
Wyświetleń: 297
Rozmiar:  131.8 KB

  13. #193

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Czerwona rozpórka bardzo fajnie tu pasuje (tak samo zrobiłem u siebie). Koniecznie wymień na nowy zbiornik na płyn chłodzący, efekt świeżości będzie od razu.
    Ostatnio edytowane przez Sorprop ; 01-02-2019 o 09:34

  14. #194
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez Sorprop Zobacz posta
    Czerwona rozpórka bardzo fajnie tu pasuje (tak samo zrobiłem u siebie). Koniecznie wymień na nowy zbiornik na płyn chłodzący, efekt świeżości będzie od razu.
    Dzięki Sorprop. Fakt, przydałby się odświeżony zbiorniczek.

    Panowie, czy można wypolerować te metalowe elementy w naszych samochodach? Chodzi mi o np. gałkę do zmiany biegów: wygląda u mnie tragicznie. Wszędzie są jakieś zadrapania od, pewnie, pierścionków. U was pewnie tak samo to wygląda. W każdym bądz razie czy da się to zrobić? Próbował ktoś? Mógłbym zacząć od papieru ściernego, powoli zwiększając gradacje, a na samym końcu autosolem dać. Nie lubię ten czarny materiał na gałce, więc nie byłoby mi go szkoda. A co z resztą elementów jak np. ta klapa od radia? Da radę czy to jest jakiś inny matierał niż metal?

    Update: Można tj. sprawdziłem na spodniej strony pierścieni pod gałką skrzyni biegów (ta ze śrubami, która przy okazji wypolerowałem. Wiem, nudziło mi się dzisiaj). Otóż wykorzystałem do roboty papier ścierny 600/800/100/1500/3000 a potem autosol... i wyszło jak lustro. :0 Tylko teraz pytanie czy to by ładnie wyglądało. Wszystkie te "metalowe" elementy w TT-ce są lekko matowe. Wśród nich lustrzany pierścień mógłby dziwnie wyglądać. kurcze, ale dylemat.

    Panowie, nie zabijcie mnie, ale strasznie mi się ostatnio nudzi (po sesji jestem), więc dłubię przy samochodzie a oto mój dzisiejszy wyczyn. Nie sądziłem, że da się tak dobrze odnowić te metalowe elementy w naszych TT-kach. Fakt, one po prostu po tych nastu-pare latach (u mnie 1 wyglądają brzydko i nieschludnie. Cały czas kłuło mnie to w oczy- a to porysowana klapa od radia (kto tą TT-ką jezdził, że klapę porysował do cholery?), te mocowanie pod radiem (które są jednym z najlepszych elemetnów całej TT-ki wg. mnie) no i ta nieszczęsna centralnie usytuowana skrzynia biegów.

    Na szczęście, tak jak widać, DA RADĘ. Potrzeba tylko trochę czasu i chęci. No i papier 600/800/1000/1500/3000 i autosol na szlifierce stołowej. Jest ponoć metoda na rozpuszczenie tej warstwy wierzchniego "lakieru", więc to by mogło na prawdę ułatwić cały proces. Postaram się to znalezć w internetach i wrzucę to tutaj po przetestowaniu. Wtedy, wystarczy myślę papierem od 800. Bez sensu dawać większe rysy.

    Autosol spowodował efekt lustro. Nie wiem czy tak to też zostawię, bo to troszeczkę się kłóci z pozostałymi elementami, które są matowe, ale wystarczy to z powrotem przelecić papierem 3000 i efekt OEM jest przywrocony. Zresztą, z odległości (bo kto z lupą patrzy na gałkę) to się pięknie zlewa.

    Niedługo zajmę się regeneracją foteli i wtedy też tej skóry przy gałce.

    Niniejszym ogłaszam swoją kandydaturę na pozycję forumowego szlifierza.

    https://zapodaj.net/8ca4e4f7ddbb4.jpg.html
    https://zapodaj.net/50e2a32ab0e00.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 06-02-2019 o 15:21

  15. #195
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Gotowi na walentynki? :P

    Nazwa:  1.jpg
Wyświetleń: 192
Rozmiar:  57.5 KB
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

Podobne wątki

  1. Car Detailing - przywracanie świetności samochodu (KRK)
    Przez xscorpiox w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-01-2024, 15:46
  2. Auto nie odpala
    Przez nox2k7 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 15:06
  3. eRBe Detailing Łódź - SPA dla Twojego auta
    Przez eRBe w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 13:52
  4. Poszukiwane auto do projektu reklamowego - detailing.
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 17:39
  5. Auto Świat o TT 8N
    Przez Ermenegildo w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-12-2014, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •