Strona 11 z 19 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 165 z 271

Wątek: Auto detailing

  1. #151

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Kanapa, pierwszy film jest cudowny! Dziękuję!

    Czy masz zdjęcia plastików z drugiego filmu tak +- po 4 dniach?
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  2. #152
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Pieniadz Zobacz posta
    Kanapa, pierwszy film jest cudowny! Dziękuję!

    Czy masz zdjęcia plastików z drugiego filmu tak +- po 4 dniach?
    Dziękuje bardzo również (to filmik poglądowy tak na prawdę bo gdybym uwzględnił wszystkie inne dodatkowe procesy to filmik chyba by z 30minut trwał, ważne że podstawy są i pomogą w utrzymaniu efektu auta po korekcie i dłużej utrzymamy piękny efekt... na wszelkie pytania chętnie odpowiem).

    Co do zdjęć po paru dniach to można po prosić na przykład Eslaw-a o jakieś fotki poglądowe już będą o wiele starsze niż 4dni.

    ps. następny filmik w kolejce to "Woskowanie auta" (bez korekty przy użyciu ADBL Clay sponge + IPA + Wosk Collinite/Fusso/TuningKingz lub inny jaki tam mi się pojawi) ale to dopiero za jakiś czas będzie gotowy to wrzucę przyda się myślę takie coś to potem każdy będzie miał ładne i zadbane auttko...

  3. #153

    Dołączył
    Aug 2015
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Brak
    Posty
    116
    Cytat Zamieszczone przez Pieniadz Zobacz posta
    Kanapa, pierwszy film jest cudowny! Dziękuję!

    Czy masz zdjęcia plastików z drugiego filmu tak +- po 4 dniach?
    Tak to wygląda u mnie po 4 dniach od aplikacji natural look. Zdjęcia niestety robione w różnych warunkach oświetleniowych. Naocznie nie zauważyłem różnicy. Na jaśniejszym miejscu u dołu nie aplikowałem preparatu aby mieć porównanie.
    Załączone obrazki Załączone obrazki  
    Ostatnio edytowane przez Kemil ; 09-05-2018 o 13:05

  4. #154

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Cytat Zamieszczone przez Kemil Zobacz posta
    Tak to wygląda u mnie po 4 dniach od aplikacji natural look. Zdjęcia niestety robione w różnych warunkach oświetleniowych. Naocznie nie zauważyłem różnicy. Na jaśniejszym miejscu u dołu nie aplikowałem preparatu aby mieć porównanie.
    Wygląda całkiem nieźle, chociaż nie ukrywam, że ciekaw jestem czy coś daje lepszy efekt. Ostatnio sam wpadłem w pułapkę, że od razu gdy jest "mokre" efekt jest świetny, a potem po kilku dniach prawie nie widać efektów
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  5. #155
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    tak na szybko między czasie kolejny filmik wpadł z serii "...a co Ty zrobiłeś dziś dla swojego auta??..." tak więc od razu wrzucam jeśli komuś się przyda przed zlottem ...


  6. #156
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    bardzo fajna instrukcja mycia samochodu. Już widzę jak nie jeden żałuję że mieszka w bloku. Dodatkowo fajnie że trafiła się biała sztuka, bo tu najlepiej zobrazować w jakim stanie można mieć lakier.

  7. #157

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Cytat Zamieszczone przez Marko w-wa Zobacz posta
    bardzo fajna instrukcja mycia samochodu. Już widzę jak nie jeden żałuję że mieszka w bloku. Dodatkowo fajnie że trafiła się biała sztuka, bo tu najlepiej zobrazować w jakim stanie można mieć lakier.
    Mieszkanie w bloku ma swoje wady...

    Kanapa, czy dobrze zrozumiałem twoją instrukcję: myjemy auto tak by oczyścić cały lakier ze wszystkie. Począwszy od zwykłego brudy, przez brudy typu naleciałości trudne do usunięcia, tak by dobrać się do żywego lakieru. Potem oczyszczamy lakier z niewidocznego brudu. Później glinkowanie aby "uzupełnić" lakier. Gdy mamy już pełny lakier, ponowne mycie aby powłoka była idealna i dopiero wtedy wosk + polerowanie microfibrami? Powiedz mi, czy wosk można śmiało nakładać nawet przy miejscowych ubytkach/odpryskach lakieru?
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  8. #158
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Marko w-wa Zobacz posta
    bardzo fajna instrukcja mycia samochodu. Już widzę jak nie jeden żałuję że mieszka w bloku. Dodatkowo fajnie że trafiła się biała sztuka, bo tu najlepiej zobrazować w jakim stanie można mieć lakier.
    Cytat Zamieszczone przez Pieniadz Zobacz posta
    Mieszkanie w bloku ma swoje wady...

    Kanapa, czy dobrze zrozumiałem twoją instrukcję: myjemy auto tak by oczyścić cały lakier ze wszystkie. Począwszy od zwykłego brudy, przez brudy typu naleciałości trudne do usunięcia, tak by dobrać się do żywego lakieru. Potem oczyszczamy lakier z niewidocznego brudu. Później glinkowanie aby "uzupełnić" lakier. Gdy mamy już pełny lakier, ponowne mycie aby powłoka była idealna i dopiero wtedy wosk + polerowanie microfibrami? Powiedz mi, czy wosk można śmiało nakładać nawet przy miejscowych ubytkach/odpryskach lakieru?
    Nawet i mieszkając w bloku można sobie poradzić np. przenośna pianownica i mycie autka późnym wieczorem jak nikogo nie ma na myjce bezdotykowej daaa rade ...

    Tak więc na temat ... no prawie dobrze ale nie do końca czyli ...
    Przygotowanie powierzchni pod wosk można zrobić tak:
    -spłukać auto wodą. (chodzi żeby wstępnie ściągnąć luźny brud, piasek, kurz itd po to aby później gdzieś nam drobinki nie podeszły pod gąbkę/rękawice, można to pominąć jeśli auto jest w miarę czyste, bez błota itd itp.).
    -środkiem APC lub specjalnym na owady pozbywasz się owadów (spsikujesz,odczekujesz chwilkę i pędzelkiem delikatnie wzruszasz martwe truchła owadów).
    -środkiem do felg czyścisz aulfelgi.
    -środkiem APC spsikujesz również nadkola zeby wzruszyć ciężki brud.
    -spłukujesz wodą alufelgi oraz bardzo dokładnie nadkola (robisz to dlatego że z szczelin wypłynie ci sporo brudu/piasku i innego dziadostwa a nie chciałbyś aby w późniejszym procesie drobinki piasku dostały się pod glinkę bo w efekcie stworzysz "PIĘKNE" grube rysy).
    -przystępujesz do pokrycia całego auta aktywną pianą (zaczynasz od dołu bo tam jest najwięcej brudu i piana będzie miała więcej czasu aby go rozpuścić, spływając z góry powoli będzie odrywała grubszy brud) na felgi i w nadkola również pakujesz pianę.
    -spłukujesz auto bardzo dokładnie i skupiasz się w szczególności znowu na nadkolach tak żeby nie było już prawie widać brudu wypływającego z nadkoli.
    -pierwsze mycie auta na dwa wiadra.
    -po umyciu używasz środka na żywice i asfalt, na jasnym lakierze widać jaki efekt to daje a na ciemnym praktycznie nie da się zauważyć jak drobinki są rozpuszczane ( możesz psikać na jasnym lakierze głównie na plamy które widzisz, na ciemnym niestety jak nie widać to musisz większość auta spsikać)
    -obficie spłukujesz auto od góry.
    -teraz używasz środka na opiłki żelaza itd deironizery, efekt na białym właśnie ukazuje jak ich wiele jest, na ciemnym znowu będzie to prawie nie widoczne ale po przejechaniu ręką poczujesz pod nią jakieś takie delikatne chropowatości lub punkciki (cieżko opisać/ lakier nie jest jeszcze wtedy gładki) możesz użyć po krótkim czasie delikatnego pędzelka aby wzruszyć je częściowo.
    -spłukujesz auto i znowu myjesz na dwa wiadra, lakier po tych procesach jest już w miarę oczyszczony ale nie jest dalej do końca czysty, będziesz czuł jeszcze na pewno jakieś malutkie drobinki pod dłonią będzie ich już o wiele mniej niż wcześniej ale właśnie teraz oczyścisz już bardzo mocno lakier używając glinki lub polimeru (glinka/polimer nie wypełnia lakieru tylko pozwala w bezpieczny sposób zebrać właśnie te drobinki, glinką pracujemy bardzo delikatnie i przesuwamy tylko w liniach prostych- żadnych kolistych ruchów, żeby miała poślizg możemy zamiast lubrykantów używać wody z szamponem z neutralnym ph i psikamy obficie, co chwilę płukamy glinkę/polimer w czystej wodzie). Ten sam proces musimy zrobić przed samą korektą lakieru ponieważ nie chcielibyśmy aby podczas pracy maszyną jakaś drobinka oderwała się i narobiła nam mega szkód podczas pracy maszyną, więc musimy doprowadzić lakier do praktycznie idealnego stanu gładkości.
    -glinkujesz.
    -znowu myjesz auto na dwa wiadra, przy glinkowaniu używasz wody z szamponem wiec lepiej żeby nie zaschnął na aucie a i zawsze coś tam się znajdzie na aucie po glinkowaniu.
    -osuszasz auto.
    -przecierasz całe auto roztworem IPA aby odtłuścić powierzchnię a przy okazji jak pozostał gdzieś jakiś stary wosk to go ten proces usunie. Od razu wycierasz drugą suchą szmatką aby wytrzeć delikatne "mazy/film" po alkoholu. (Dodać można że tutaj w tym punkcie pojawia się różnica w procesie która zależy tylko od kilku rzeczy "jakiego wosku będziesz używał", "jaki masz kolor auta" ...to troche bardziej jest skomplikowane bo nie kiedy używa się cleanera pod konkretny wosk i lakier aby uzyskać tak zwany "wet look" ... ale tak jak w filmiku podchodzimy że auto jest białe/srebrne/jasne i bedzie użyty wosk Collinite 476s).
    -po idealnym wyczyszczeniu lakieru można nakładać wosk.
    -5-10min i ścierasz ... a dalej to już wiadomo :P

    Czym czystszy lakier tym wosk dłużej się utrzyma, pamiętać też trzeba o odpowiednim myciu.

    i ostatnia rzecz... tak możesz nakładać śmiało jak masz odpryski, jak głębokie i ciemny lakier to troszkę więcej będziesz miał wycierania wosku bo coś tam może zostać w takich odpryskach i będzie to widoczne ... ale są też woski które mają czarny kolor więc możesz nawet je wtedy delikatnie właśnie wypełnić (jeśli odpryski są aż do podkładu)... temat rzeka to jest Panie ! co auto to inny przypadek tak na prawdę... działaj tam z fotelami bo jestem mega ciekaw.

  9. #159

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Dzięki za szeroki opis Teraz już rozumiem ten proces w pełni A fotele ruszę może w przyszłym tygodniu, na razie muszę się pochylić nad innymi rzeczami w aucie.
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  10. #160
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Jeśli ktoś ma problem z brudnymi plastikami na zewnątrz lub w środku pobrudzone plastiki od otarć od butów na przykład to ten produkt pomoże w ich usunięciu przy okazji test był czy jest to coś warte bo kosztuje tylko około 3złote



  11. #161
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Pytanie czy ktoś stosował środek Allegrini na owady Go-Go Insect ?

    http://allegro.pl/allegrini-go-go-in...093996300.html

    Szukam czegoś sensownego więc jeśli ktoś ma przetestowany inny i działa to też poproszę o info

    Sezon w pełni na te latające dziadostwo

  12. #162
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Allegrini jest mocno zasadowy ale jest bardzo skuteczny a do tego jest za rozsądne pieniądze względem ilości, taką opinię kiedyś usłyszałem. Tak między czasie jakby się ktoś zastanawiał nad tanimi środkami do skór z marketu



    no i czekam Pieniądz na Ciebie żebyś coś więcej wrzucił bo ja to z skórami jednak nie jestem jakimś ekspertem...
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 23-07-2018 o 19:42

  13. #163
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    To który w końcu najlepszy? Mam zbyt słabe oko by rozróżnić na tym filmie

    Pozdr
    Miki

  14. #164

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Do czerwonej skóry używałem ostatnio 2 preparatów:
    1) DetailKing Leather Cleaner
    2) Q2 Leather Cleaner
    O ile pierwszy działał w miarę przyzwoicie, widać było efekt czyszczenia, to drugi robił to trochę lepiej. Niemniej jednak problem z tym drugim jest taki, że ściągał także trochę barwnika. Przy czarnej skórze może być problem, że nie będzie wiadomo, czy ściągasz bród czy farbę
    Z wyników działania obu jestem bardzo zadowolony. Niestety na czerwonej skórze sprawiło to, że widać więcej braków i trzeba będzie oddać fotele do profesjonalnej regeneracji. Sam nie chciałbym się za to zabierać.

    Póki co nałożyłem też powłokę Q2 Leather Coat, aby zabezpieczyć to co mam. Kiedy przyjdzie czas na regenerację nie wiadomo, więc do tego czasu chciałbym zachować przynajmniej ten stan, który mam teraz.

  15. #165
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    W opisie filmu na YT opisałem od 1 do 5 po kolej który najlepiej wychodził a który najgorzej 1 miejsce jak można się było domyślać to Colourlock drugie to o dziwo APC przy mega małym stężeniu a reszta praktycznie bez jakiejś widocznej różnicy.

Podobne wątki

  1. Car Detailing - przywracanie świetności samochodu (KRK)
    Przez xscorpiox w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-01-2024, 15:46
  2. Auto nie odpala
    Przez nox2k7 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 15:06
  3. eRBe Detailing Łódź - SPA dla Twojego auta
    Przez eRBe w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 13:52
  4. Poszukiwane auto do projektu reklamowego - detailing.
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 17:39
  5. Auto Świat o TT 8N
    Przez Ermenegildo w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-12-2014, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •