Strona 10 z 19 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 150 z 271

Wątek: Auto detailing

  1. #136

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    77
    Dzieki za rozjasnienie,masz taką szkołę ja mam inna,nie używam cleanera po korekcie moze dla tego ze wole softa niż coli.
    Robie korekty zawodowo
    Pytam,czy masz juz takie duże umiejetnosci i doswiadcze ie,że tniesz i wykańczasz lakier maszyną rotacyjna?
    Ja juz robie to pare lat i nadal wole wykanczać na DA

  2. #137
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez bolek80 Zobacz posta
    Dzieki za rozjasnienie,masz taką szkołę ja mam inna,nie używam cleanera po korekcie moze dla tego ze wole softa niż coli.
    Robie korekty zawodowo
    Pytam,czy masz juz takie duże umiejetnosci i doswiadcze ie,że tniesz i wykańczasz lakier maszyną rotacyjna?
    Ja juz robie to pare lat i nadal wole wykanczać na DA
    O widzisz zgadzam się że bezpieczniej na pewno jest pracować na orbitalno-rotacyjnej maszynie bo jak wiadomo "nie spalisz" lakieru (myślę że jako bardziej doświadczona osoba niż ja wiesz co mam na myśli no i gdzie moje maniery, nie odpowiedziałem na Twoje pytanie, nie nie mam aż tak dużego doświadczenia że podjąłem się ryzyka pracować na takiej maszynie...znam ryzyko i wiem że nawet najlepszym przydarzyć może się "lipa").
    Tutaj bardziej chodziło teraz o test ale jedno mogę przyznać od razu że faktycznie przy czarnym kolorze jakby wydaje się teraz ten element bardziej taki "głęboki" bardziej może czarny no nie wiem jak to opisać (no na żywo trzeba to zobaczyć).
    Przy jasnych kolorach wydaje mi się że nie miało by sensu używanie cleanera z odżywką jak Dodo Juice, co najwyżej to aby utrwalić efekt wosku.

    Ja to ogólnie robię z pasji i nie pracuję zawodowo w tej branży, wkręciłem się w to i podoba mi się AutoDetailing a przy okazji co sprawdzę, przetestuję to wrzucę tutaj aby albo potwierdzić gdzieś już podaną opinię w czeluściach internetu albo zanegować coś, przy okazji nie ukrywajmy że nasz klubTT/forum to już na dzień dzisiejszy taka "kopalnia wiedzy" na różne tematy że nie jedno forum by się powstydziło ...

    Bardzo dobrze że Jesteś !! jako osoba zajmująca się tym może podpowiedział byś parę rzeczy bardzo byłbym wdzięczny...
    z trików to np. Alk Izopropylowy w proporcji 1do1 z wodą destylowaną aby doczyszczać elementy z pasty przed woskiem też sobie świetnie radzi i nie trzeba wydawać fortuny na jakieś płyny do inspekcji lakieru po korekcie

    Miałem sporo samochodów i wszystkie były czarne, nawet nie zdawałem sobie wtedy sprawy z tego że można "źle" myć auto.

    ps. jak coś to PW proszę słać to nie będziemy śmiecić tutaj .
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 28-09-2017 o 21:55

  3. #138

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    77
    Nie ma sprawy.
    Maszyny DA uzywa się glownie dlatego ze nie zostawia po sobie tyle balaganu co rotacja np tzw kółek.
    DA trudniej jest wyciać lakier,ale łatwiej wykończyć.
    Poza tym na amatorski uzytek DA jest duzo łatwiejszym sprzętem

  4. #139
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Mariusz zajebista robota - chciałbym na swojej to widzieć jak lakier by zyskał młodości Sugeruję w ten delikatny sposób że masz obiekt na którym następnym razem możesz poćwiczyć bo na Twojej to jeszcze kilka testów i będziesz stał w kolejce za Paszczakiem do lakiernika ?! Kurcze z tym papierem to ostro idziesz ale reszta past, polerka tez niczego sobie - zazdroszczę umiejętności, wiedzy i sprzętu. Tutaj mi do tego zawsze brakowało cierpliwości, środków i sprzętu a też to lubię. "COCO Jumbo i do przodu".

  5. #140
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez delleto Zobacz posta
    Mariusz zajebista robota - chciałbym na swojej to widzieć jak lakier by zyskał młodości Sugeruję w ten delikatny sposób że masz obiekt na którym następnym razem możesz poćwiczyć bo na Twojej to jeszcze kilka testów i będziesz stał w kolejce za Paszczakiem do lakiernika ?! Kurcze z tym papierem to ostro idziesz ale reszta past, polerka tez niczego sobie - zazdroszczę umiejętności, wiedzy i sprzętu. Tutaj mi do tego zawsze brakowało cierpliwości, środków i sprzętu a też to lubię. "COCO Jumbo i do przodu".
    No co Ty to piszesz nie no dziekuje bardzo za slowa co podnosza moje ego ale prawda jest taka ze doswiadczony to ja nie jestem i tutaj raczej kolega Bolek to ma wiedze i umiejetnosci o wiele wieksze niz ja bo zajmuje sie tym zawodowo, a ja tutaj metoda prob i bledow sie ucze nie ukrywam mam kogos kto mi podpowiedzial co i jak. Jak bedziesz potrzebowal cos porobic to sie zgadamy w jakies dzien i pomyslimy co tam bedziesz potrzebowal... Ale jak sie zdecydujesz to bedziesz w kolejce czekac i tak
    Co do kwestii papieru to jak sa powazniejsze rysy (oczywiscie nie do podkladu) to niestety ciezko by bylo sobie poradzic np.twardym padem plus pasta typu Cut, tutaj papier wodny, miernik lakieru i heja (oczywiscie sam miernik w sobie nie zawsze jest idealnym rozwiazaniem poniewaz slyszalem o przypadkach gdzie ktos mial malowany jakis element, miernik pokazal odpowiednia ilosc lakieru i podczas pracy okazalo sie ze bylo malo klaru a wiecej bazy/lakieru kolor i sie lakier zmatowil i byla lipa, przez to firmy autodetailingowe daja przy zabraniu auta do podpisania papier ze w przypadku uszkodzenia lakieru z powodu ze element byl malowany oddaja ten element do lakierowania na koszt klienta)

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dobra małe poszerzenie tematu musi być bo powstał temat z brudem i śniegiem i zimą i wogóle
    tak więc tutaj zamieszczam mały test (kolejny) jak radzi sobie aktywna piana z neutralnym PH (po to z neutralnym PH aby nam wosku nie zmyła) do tego pianownica ręczna AXEL 2000. A przy okazji jak myć auto po korekcie lakieru z nałożonym woskiem.



    Ważne jest aby dodać że nie ma takiej OPCJI żeby auto z woskiem czy powłoką ceramiczną się nie brudziło lub nie pozwólcie sobie wmówić że "Ja mam powłokę ceramiczną za xxx złotych na swoim maseratti i ja tylko kercherem przejade i auto jest czyste" ...mówiąc po chłopsku " nie ma Hu#@" ... nie jest to możliwe (chyba że nim nie jeździ).
    Aktywną pianę najlepiej jest używać w momencie gdy nasze autko miało już zabieg pełnej korekty lakieru i ma nałożony wosk twardy czy powłokę kwarcową/ceramiczną lub inną (oczywiście można używać tego jeśli chcemy zrobić mycie "autdetailing-owe" auta które nie miało korekty ani żadnych powłok i wosków, po prostu łatwiej się nam będzie zmywać cięższy brud z auta jak błoto itd itp).
    ...ale do rzeczy...

    Jeśli nasze auto ma już nałożony twardy wosk, czy to Collinite czy to Fusso czy inne jak SwisWax (wszystkich nie będę wymieniać) oraz nasze autko jest już po korekcie to użycie aktywnej piany to najlepszy pomysł jaki możemy mieć, zaznaczyć trzeba koniecznie że musi być to piana z neutralnym PH która nie zmyje i nie skróci działania naszego wosku.
    Poniżej widać jak powinna wyglądać "Aktywna piana" przy nakładaniu, czyli gęsta i utrzymuje się na aucie.



    Przy okazji obrazuje ten filmik jak wydajna jest ręczna pianownica (to tak gdyby ktoś się zastanawiał nad jej kupnem, plusem jest to że możemy ją zabrać ze sobą praktycznie wszędzie)
    Pamiętamy również o tym że pianę nakładamy od dołu do góry, dlaczego? a dlatego aby najgorszy brud który mamy na spodzie auta jak najdłużej poddawał się działaniu piany, część piany która będzie spływać od góry dodatkowo będzie odrywać brud.
    Gdy już nasza piana spływa z autka po kilku minutach możemy spłukać ją pod ciśnieniem.
    Poniżej efekt przed i po zastosowaniu samej aktywnej piany (na zdjęciach może wyglądać to na w miarę czyste auto ale tak nie jest ponieważ pozbyliśmy się właśnie tylko powierzchownego grubszego brudu, gdy auto jeszcze jest mokre nie widać tego aż tak lecz gdy przyschnie widać tzw "mazy").




    gdy już ładnie spłukaliśmy pianę można umyć ręcznie autko (w przypadku auta po korekcie z powłoką lub woskiem) najlepiej na "dwa wiadra" (jedno do płukania drugie do mycia, pamiętać aby w wiadrze był SEPARATOR - taka kratka która jest na dnie wiadra i powstrzymuje drobinki piasku przy płukaniu do oderwania się z dna wiadra, dzięki temu zredukujemy ryzyko że na naszej gąbce a raczej rękawicy będą ziarenka i porysujemy sobie lakier).
    Dodatkowo przy myciu auta po korekcie najlepiej używać rękawicy z wełny owczej (tak z wełny owczej naturalnej).
    Wcześniej opisałem w innym poscie że do mycia auta po korekcie oraz z woskiem należy używać również specjalnego szamponu z neutralnym PH co tak samo jak piana nie skróci żywotności naszego wosku.
    !UWAGA! podczas mycia nie wykonujemy ruchów kolistych tylko lewo-prawo w lini prostej i nie dociskamy rękawicy, ma sie delikatnie przesuwać po aucie, myjemy od góry zaczynając od dachu i często płukamy rękawice w ciepłej wodzie (może być i zimna ale to tylko dla naszego komfortu, ciepła na pewno może być w wiaderku z szamponem ale też nie koniecznie)... po umyciu dachu i słupków możemy spłukać wodą, potem maska-klapa bagażnika (powierzchnie płaskie) i znowu spłukać pamietając że po każdym elemencie płuczemy rękawice, potem do połowy drzwi (do listw jeśli mamy) i spłukujemy i na koniec klapa od tyłu oraz doły drzwi czyli najbrudniejsze elementy.



    Pamiętajmy również że przed zimą warto zadbać o nadkola (ogólnie to co mycie powinniśmy je przczyścić ale nie zawsze jest okazja i czas) gdzie przez pół roku lub wiecej lub mniej nazbierało się błota i innego brudu a przez zimę nie było by wskazane aby sobie tam zalegał i gnił bo potem możemy się zdziwić że jednak może się jakaś rdza pojawić...przy okazji to dobra inspekcja co tam słychać przy zawieszeniu i hamulcach.




    do czyszczenia nadkoli i elementów możemy użyć śmiało środka typu APC (np.ADBL apc czy z firmy Nielsen lub nawet i woda z szamponem moze być) do tego pędzelek i jazda z wszystkim...

    Jako bonus dodaje tez fotkę jak bardzo uniwersalny jest środek APC i z jakimi zabrudzeniami sobie radzi.


    (klejący brudzik na uchwycie we wnętrzu autka, jeśli właściciel autka nie życzy sobie tego zdjęcia to oczywiście proszę o usunięcie )

    także tutaj dorzucam pare informacji na temat czyszczenia autek i podpinam to też po części pod temat z brudem śniegiem który powstał nie dawno, jest to również odpowiedź na post kolegi Paszczaka w sprawie jak się długo utrzymuje wosk na aucie (możliwe że przypadek o którym kolega napisał powstał na skutek nie prawidłowego mycia czyt.uzycia środków z detergentem które przyspieszyły proces zmycia wosku lub chociażby może był źle oczyszczony lakier przed nałożeniem), poniżej bonus - auto zrobione i nawoskowane na przełomie Sierpień-Wrzesien przed zlotem na zakończenie sezonu, filmik jest sprzed kilku tygodni po poprawnym umyciu autka zachowując wszystkie procedury.
    Pokazuje to że wosk Collinite może się utrzymywać spokojnie przez przynajmniej 3 miesiące i na pewno jeszcze dłużej trzeba tylko odpowiednio myć auto użwając odpowiednich środków, przy myjniach bezdotykowych na pewno skrócimy trwałość ale nie jakoś specjalnie mocno (auto było myte przynajmniej raz na tydzień niekiedy raz na dwa tygodnie).

    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 06-12-2017 o 15:28

  6. #141
    Awatar arhuzz
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Głowno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    105
    Kanapa fajny poradnik, dzieki! Chyba na lato zajmę sie wygladem auta tylko że jest tyle produktów róznych producentów ze nie wiem co wybrac, co byście polecili dla niebieskiego auttka? pozdrawiam

  7. #142
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez arhuzz Zobacz posta
    Kanapa fajny poradnik, dzieki! Chyba na lato zajmę sie wygladem auta tylko że jest tyle produktów róznych producentów ze nie wiem co wybrac, co byście polecili dla niebieskiego auttka? pozdrawiam
    Hejka, nie ma za co dziękować to w sumie wiedza ogólnie dostępna jest a nie jakaś czarna magia tak że tego powiadasz "Niebieskie" auto masz? Czy to "Niebieski" jasny taki jak u Acid-a czy u Roberta (Delleto) czy może masz ciemny granatowy bardziej jak kolega Eslaw ... zakładając że jest to taki Niebieski jak u Acid-a i Delleto to klasycznie proponowałbym wosk Collinite 476 Super DoubleCoat w miarę rozsądna opcja cenowo/jakościowa i sprawdzona przez wielu. Tutaj musiałby się wypowiedzieć np. Delleto bo właśnie jemu robiliśmy autko dokładnie (chyba) w tym kolorze co Ty masz.

    Do tego pamiętaj aby wcześniej przygotować lakier do położenia wosku (w wcześniejszych postach jest tam opisane to i owo ) no i też zależy czego oczekujesz, np. czy będziesz robić pełną korektę lakieru czy nie.

  8. #143
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Kanapa zapomniałeś jeszcze o moim niebieskim


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #144
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez miki77 Zobacz posta
    Kanapa zapomniałeś jeszcze o moim niebieskim


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    ohhh jak tak można było zrobić taki błąd ! z takim jak Twój jeszcze nie miałem przyjemności pracować więc o ultra rzadkich nie wspominam.

  10. #145
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  11. #146
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Kanapa, a co możesz powiedzieć na temat tego wynalazku? Zakupiłem ostatnio za namową gościa z ,,detailing shop" i muszę przyznać że efekt naprawdę super, zobaczymy co będzie dalej.


  12. #147
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Marko w-wa Zobacz posta
    Kanapa, a co możesz powiedzieć na temat tego wynalazku? Zakupiłem ostatnio za namową gościa z ,,detailing shop" i muszę przyznać że efekt naprawdę super, zobaczymy co będzie dalej.

    Fusso są spoko, ten konkretnie wosk jest właśnie do ciemnych lakierów tylko nie mam pewności czy to właśnie ten 12-sto miesięczny czy nie, ten wosk ma fajny tak zwany "wet look" do tego masz go od razu z aplikatorem w zestawie (stąd takie duże opakowanie) i dosyć mało go schodzi (szczególnie dobrą rzeczą jest to że nie trzeba pod niego stosować "Cleanera" wystarczy porządnie odtłuścić auto roztworem alkoholu izopropylowego).
    Obecnie ten właśnie wosk testuje w połączeniu z Quick Detailerem Cheetah, podtrzymuje dłużej efekt po myciu auta. Ogólnie obecnie mam go na jednym aucie (po korekcie lakieru) i wytrzymał jak dotąd około 2,5 miesiąca więc źle nie ma (na bank nie wytrzyma 12 miesięcy już to widzę niestety).

    No i obok widzę że się sprytnie chowa się butelka ADBL do felg (w żelu ? jak tak to świetny wybór, zapach okrutny co nie?)
    Te opakowanie wosku jak dojdziesz do wprawy to wystarczy ci na jakieś dwa lata.
    Cena jest porównywalna do Collinite nawet nie kiedy ciut droższa w detalu, myślę że śmiało można go polecić tylko trzeba pamiętać że Fusso robi woski do czarnych/ciemnych lakierów oraz oddzielnie do jasnych.
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 12-03-2018 o 16:00 Powód: moja składnia woła o pomste, za mało snu dziś mam...

  13. #148
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Jeśli chodzi o fusso, to właśnie ten do ciemnych lakierów 12-months. Jak dla mnie do czarnej karoserii idealny, o trwałość się raczej nie obawiam, bo jeśli zajdzie potrzeba położę go nawet raz w miesiącu Sam doskonale wiesz że głaskanie naszych księżniczek to czysta przyjemność
    Adbl vampire to faktycznie żel, a jeśli mówimy o działaniu jak dla mnie,, numer1" z tych których używałem dotychczas!

  14. #149
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Marko w-wa Zobacz posta
    Jeśli chodzi o fusso, to właśnie ten do ciemnych lakierów 12-months. Jak dla mnie do czarnej karoserii idealny, o trwałość się raczej nie obawiam, bo jeśli zajdzie potrzeba położę go nawet raz w miesiącu Sam doskonale wiesz że głaskanie naszych księżniczek to czysta przyjemność
    Adbl vampire to faktycznie żel, a jeśli mówimy o działaniu jak dla mnie,, numer1" z tych których używałem dotychczas!
    Jeśli chciałbyś takiego prawdziwego "niszczyciela" zobaczyć to kiedyś może będziesz miał okazje gdzieś drapnąć taki jeden wosk Chemical Guys Pete's 53 wet look (to jest limitowana edycja) to jest serio mistrz nad mistrzami jak dla mnie, minus jest taki że jest trochę droższy i praktycznie nie za bardzo trwały (max co miesiąc trzeba nakładać) ale to typowy wosk pokazowy na wystawy typu "ULTRA GLOSS" tworzy jak dla mnie najbardziej mistrzowski efekt na czarnym lakierze (i tylko na czarnym lakierze)... prawdziwy MASAKRATOR!.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dorzucam tutaj filmiki, może komuś się tu na klubie też przyda (wcześniej na FB było już wrzucone)





    jest tam również filmik o aucie od naszego kolegi Eslaw który miał korektę lakieru

    Dbajmy o nasze auttka

  15. #150
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    Auto detailing

    Pierwszy film mam już w ulubionych na jutubie, zanim go tu wrzuciłeś
    Był wyznacznikiem dla moich ostatnich zakupów

    Pozdr
    Miki
    Ostatnio edytowane przez miki77 ; 08-05-2018 o 21:21

Podobne wątki

  1. Car Detailing - przywracanie świetności samochodu (KRK)
    Przez xscorpiox w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-01-2024, 15:46
  2. Auto nie odpala
    Przez nox2k7 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 15:06
  3. eRBe Detailing Łódź - SPA dla Twojego auta
    Przez eRBe w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 13:52
  4. Poszukiwane auto do projektu reklamowego - detailing.
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 17:39
  5. Auto Świat o TT 8N
    Przez Ermenegildo w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-12-2014, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •