Cytat Zamieszczone przez meszrum Zobacz posta
z racji, iż trochę interesuję się detailingiem, to:
-. myjesz samochód na 2 wiadra i wycierasz;
0. przy bardzo zabrudzonej karoserii - zaczynasz od glinki [ja nie używam];
1. zaczynasz od cleaner'a [np. Dodo Juice czy choćby Sonax Lackreiniger];
2. następnie wykonujesz polerowanie wstępne lekko ścierną pastą [np. Poorboys's Polish 2 albo Megs 105];
3. następnie wykonujesz polerowanie właściwe [np.Poorboy's Polish albo Megs 205];
4. następnie nakładasz politurę/glaze/odżywkę [np. Poorboy's White Diamond/Black Hole];
5. na koniec nakładasz wosk - na zimę najbardziej trwały to Collinite 476s. w zasadzie można go stosować cały rok, lecz z racji, że jest na carnaubie, to latem przyciąga kurz [mały problem w przypadku lakierów jasnych, większy w przypadku ciemnych].

całą procedurę [punkty 1 - 5] wykonujesz raz w roku - po zimie [np. 1 IV].
punkty 1,4 i 5 [bez polerowania] wykonujesz co 3 miesiące [tyle wytrzymuje wosk].
mycie szamponem o neutralnym ph [by nie zmywać wosku] co tydzień.
efekt jest taki, że cały rok świeci się jak nowy.
nakładam wyłącznie ręcznie.

kwarc odpuść sobie, jeżeli wcześniej tego nie robiłeś samodzielnie.

wszystkie kosmetyki można kupić w sklepie MX Nowicki [odbiór w Łodzi na Rewolucji w spa detailingowym].
a czy cleaner nie powinien iść bezpośrednio przed woskiem? zasadniczo jeżeli robisz po glince polerowanie (ręczne lub mechniczne), to po jego skończeniu myjesz ponownie samochoód (to raczej konieczne przy polerce mechanicznej, przy ręcznej raczej nie ma sensu), no to idzie IPA (alkohol izopropylowy wymieszany z wodą destylowaną, ewentualnie dedykowany eraser), dopiero po tym cleaner (aby przygotować idealnie lakier pod wosk) i na to wosk (z pominięciem politur i innych wypełniaczy).

teoretycznie wosk nałożony pod dedykowany cleaner utrzyma się dłużej niż nakładany na politurę / glaze. ja w ramach bieżącej konserwacji stosuję jeszcze quick detailer (bezpośrednio po myciu i suszeniu auta).

nie wiem jak 8j, ale 8n ma mega twardy lakier, więc ręcznie bardzo trudno cokolwiek ugrać jeżeli chodzi o usunięcie rys. inną kwestią jest stosowanie w miarę możliwości nieinwazyjnych technik mycia, tj. dwa wiadra, sensowna rękawica (polecam CarPro) i pre-wash (piana).

również polecam sklep MX Nowicki, można odebrać w waw (bezpośrednio przy zjeździe z s8 na krajową 92 na poznań), ja dostałem nawet sensowny rabat przy większych zakupach