Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 271

Wątek: Auto detailing

  1. #1
    Awatar meszrum
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2015
    Kolor
    Sepang
    Posty
    44

    Auto detailing

    Z uwagi na to, że jest zainteresowanie tematem detailingu, wyodrębniłem posty do nowego tematu w którym możemy dzielić się wiedzą w tym zakresie. Jaqob

    z racji, iż trochę interesuję się detailingiem, to:
    -. myjesz samochód na 2 wiadra i wycierasz;
    0. przy bardzo zabrudzonej karoserii - zaczynasz od glinki [ja nie używam];
    1. zaczynasz od cleaner'a [np. Dodo Juice czy choćby Sonax Lackreiniger];
    2. następnie wykonujesz polerowanie wstępne lekko ścierną pastą [np. Poorboys's Polish 2 albo Megs 105];
    3. następnie wykonujesz polerowanie właściwe [np.Poorboy's Polish albo Megs 205];
    4. następnie nakładasz politurę/glaze/odżywkę [np. Poorboy's White Diamond/Black Hole];
    5. na koniec nakładasz wosk - na zimę najbardziej trwały to Collinite 476s. w zasadzie można go stosować cały rok, lecz z racji, że jest na carnaubie, to latem przyciąga kurz [mały problem w przypadku lakierów jasnych, większy w przypadku ciemnych].

    całą procedurę [punkty 1 - 5] wykonujesz raz w roku - po zimie [np. 1 IV].
    punkty 1,4 i 5 [bez polerowania] wykonujesz co 3 miesiące [tyle wytrzymuje wosk].
    mycie szamponem o neutralnym ph [by nie zmywać wosku] co tydzień.
    efekt jest taki, że cały rok świeci się jak nowy.
    nakładam wyłącznie ręcznie.

    kwarc odpuść sobie, jeżeli wcześniej tego nie robiłeś samodzielnie.

    wszystkie kosmetyki można kupić w sklepie MX Nowicki [odbiór w Łodzi na Rewolucji w spa detailingowym].

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    bialystok/waw
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    72
    Cytat Zamieszczone przez meszrum Zobacz posta
    z racji, iż trochę interesuję się detailingiem, to:
    -. myjesz samochód na 2 wiadra i wycierasz;
    0. przy bardzo zabrudzonej karoserii - zaczynasz od glinki [ja nie używam];
    1. zaczynasz od cleaner'a [np. Dodo Juice czy choćby Sonax Lackreiniger];
    2. następnie wykonujesz polerowanie wstępne lekko ścierną pastą [np. Poorboys's Polish 2 albo Megs 105];
    3. następnie wykonujesz polerowanie właściwe [np.Poorboy's Polish albo Megs 205];
    4. następnie nakładasz politurę/glaze/odżywkę [np. Poorboy's White Diamond/Black Hole];
    5. na koniec nakładasz wosk - na zimę najbardziej trwały to Collinite 476s. w zasadzie można go stosować cały rok, lecz z racji, że jest na carnaubie, to latem przyciąga kurz [mały problem w przypadku lakierów jasnych, większy w przypadku ciemnych].

    całą procedurę [punkty 1 - 5] wykonujesz raz w roku - po zimie [np. 1 IV].
    punkty 1,4 i 5 [bez polerowania] wykonujesz co 3 miesiące [tyle wytrzymuje wosk].
    mycie szamponem o neutralnym ph [by nie zmywać wosku] co tydzień.
    efekt jest taki, że cały rok świeci się jak nowy.
    nakładam wyłącznie ręcznie.

    kwarc odpuść sobie, jeżeli wcześniej tego nie robiłeś samodzielnie.

    wszystkie kosmetyki można kupić w sklepie MX Nowicki [odbiór w Łodzi na Rewolucji w spa detailingowym].
    a czy cleaner nie powinien iść bezpośrednio przed woskiem? zasadniczo jeżeli robisz po glince polerowanie (ręczne lub mechniczne), to po jego skończeniu myjesz ponownie samochoód (to raczej konieczne przy polerce mechanicznej, przy ręcznej raczej nie ma sensu), no to idzie IPA (alkohol izopropylowy wymieszany z wodą destylowaną, ewentualnie dedykowany eraser), dopiero po tym cleaner (aby przygotować idealnie lakier pod wosk) i na to wosk (z pominięciem politur i innych wypełniaczy).

    teoretycznie wosk nałożony pod dedykowany cleaner utrzyma się dłużej niż nakładany na politurę / glaze. ja w ramach bieżącej konserwacji stosuję jeszcze quick detailer (bezpośrednio po myciu i suszeniu auta).

    nie wiem jak 8j, ale 8n ma mega twardy lakier, więc ręcznie bardzo trudno cokolwiek ugrać jeżeli chodzi o usunięcie rys. inną kwestią jest stosowanie w miarę możliwości nieinwazyjnych technik mycia, tj. dwa wiadra, sensowna rękawica (polecam CarPro) i pre-wash (piana).

    również polecam sklep MX Nowicki, można odebrać w waw (bezpośrednio przy zjeździe z s8 na krajową 92 na poznań), ja dostałem nawet sensowny rabat przy większych zakupach

  3. #3
    Awatar meszrum
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2015
    Kolor
    Sepang
    Posty
    44
    cleanery, które używam są silnie czyszczącymi środkami o konsystencji mleczka. same z siebie nie uszlachetniają [czyt. nadają połysku] lakieru - zwyczajnie usuwają to, czego szampon lub glinka nie są w stanie usunąć. z oczywistych względów stosować cleanerów nie można po użyciu politur/odżywek...

    praktycznie każdy renomowany producent kosmetyków zakłada, że po cleanerze powinno się wykonać polerowanie bądź od razu nałożenie politury/odżywki. szczerze powiedziawszy, nie stosowałem nigdy wosku bezpośrednio na cleaner. zawsze stosuję politurę i dopiero na to wosk - wówczas osiągam głębię odbicia. warto pamiętać, że dopiero przy 2-3 zabiegu osiąga się efekt docelowy.

    sprawdzona kombinacja w rozsądnych kwotach w moim przypadku to cleaner Dodo Juice, polerowanie Poorboy's [wstępne i właściwe: Pro Polish 2 i Professional Polish], na to Poorboy's White Diamond, a na koniec Collinite 476s. przy tej kombinacji wosk nie spływa z politury, a zatem kropelkuje na karoserii przez ok. 3 miesiące [12-14 myć].

    w przypadku 8J przy jasnym lakierze rysy można usunąć ręcznie.


    do wnętrza z kolei używam Natural Shine Protectant Megs'a [deska, plastiki] oraz zestaw Glipton'a [cleaner i kondycjoner] do skóry i alcantary [sam cleaner].

    do czyszczenia kamienia odkładającego się na szybach najskuteczniejsze wydają się być pospolite pasty ścierne [np. Tempo].

  4. #4
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Czy podane przez ciebie kosmetyki są jedynie przy polerce mechanicznej (jakoś się jej trochę boję, że coś spier.......), czy ręczna też wchodzi w gre??

    W sumie to czekam na prace Jaqob'a na starszym aucie, czy zedrze lakier czy nie

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    SLysze tempo to mi sie tempo serca podnosi...

    A podpowiedz jakie szampony do mycia proponujesz? Tez robie sam detailing (uzywam wszystko Meguiar's), ale odnosnie szamponow to troche zielono mi ....

  6. #6
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez wottka Zobacz posta
    Czy podane przez ciebie kosmetyki są jedynie przy polerce mechanicznej (jakoś się jej trochę boję, że coś spier.......), czy ręczna też wchodzi w gre??

    W sumie to czekam na prace Jaqob'a na starszym aucie, czy zedrze lakier czy nie
    Prace mają się bardzo dobrze. Jak się okazuje lakier wcale nie jest tak łatwo zedrzeć :P cały czas sobie sprawdzam grubość powłoki miernikiem. Prawdziwe efekty zaprezentuje na TT za jakieś 2 miesiące (jak się zrobi cieplej) szkoda mi teraz polerować. Zrobię zdjęcia przed i po.

  7. #7
    Awatar meszrum
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2015
    Kolor
    Sepang
    Posty
    44
    Cytat Zamieszczone przez wottka Zobacz posta
    Czy podane przez ciebie kosmetyki są jedynie przy polerce mechanicznej (jakoś się jej trochę boję, że coś spier.......), czy ręczna też wchodzi w gre??

    W sumie to czekam na prace Jaqob'a na starszym aucie, czy zedrze lakier czy nie
    jak najbardziej nadają się do aplikacji ręcznej [osobiście nie używam maszyny].



    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    SLysze tempo to mi sie tempo serca podnosi...

    A podpowiedz jakie szampony do mycia proponujesz? Tez robie sam detailing (uzywam wszystko Meguiar's), ale odnosnie szamponow to troche zielono mi ....
    Shiny Garage Orange Car Wash.
    14 PLN za 0,5l.
    producent chwali się neutralnym PH i wszystko wskazuje na to, że tak jest.

    tempo do szyb jest OK

  8. #8
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Dziekuje bardzo! odstawiam zatem szampony z biedronki i kupuje Orange...choc ta nazwa ostatnio przyprawia mnie o dreszcze...

  9. #9
    Awatar verni
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    OST
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Black
    Posty
    230
    Też polecam mx nowicki
    Trochę już u nich brałem:


    I wyszło z tego coś takiego:
    Naklejki, t-shirty, kubki, litery 3d. Sprawdź!
    allegro: http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=40292128

  10. #10
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez verni Zobacz posta
    Też polecam mx nowicki
    Trochę już u nich brałem:


    I wyszło z tego coś takiego:
    Widzę, że trochę tego już masz.
    Co do zdjęcia, to nigdy nie miałeś problemu ze smugami po polerce?

  11. #11
    Awatar verni
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    OST
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Black
    Posty
    230
    A czemu miałyby być smugi? i jakie smugi?
    Naklejki, t-shirty, kubki, litery 3d. Sprawdź!
    allegro: http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=40292128

  12. #12
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Smugi - ślady po np: gąbce polerskiej na częściach karoserii. Bardzo często widuję coś takiego na samochodach po wykonaniu polerowania.

  13. #13

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    bialystok/waw
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    72
    Cytat Zamieszczone przez meszrum Zobacz posta
    cleanery, które używam są silnie czyszczącymi środkami o konsystencji mleczka. same z siebie nie uszlachetniają [czyt. nadają połysku] lakieru - zwyczajnie usuwają to, czego szampon lub glinka nie są w stanie usunąć. z oczywistych względów stosować cleanerów nie można po użyciu politur/odżywek...

    praktycznie każdy renomowany producent kosmetyków zakłada, że po cleanerze powinno się wykonać polerowanie bądź od razu nałożenie politury/odżywki. szczerze powiedziawszy, nie stosowałem nigdy wosku bezpośrednio na cleaner. zawsze stosuję politurę i dopiero na to wosk - wówczas osiągam głębię odbicia. warto pamiętać, że dopiero przy 2-3 zabiegu osiąga się efekt docelowy.

    sprawdzona kombinacja w rozsądnych kwotach w moim przypadku to cleaner Dodo Juice, polerowanie Poorboy's [wstępne i właściwe: Pro Polish 2 i Professional Polish], na to Poorboy's White Diamond, a na koniec Collinite 476s. przy tej kombinacji wosk nie spływa z politury, a zatem kropelkuje na karoserii przez ok. 3 miesiące [12-14 myć].

    w przypadku 8J przy jasnym lakierze rysy można usunąć ręcznie.


    do wnętrza z kolei używam Natural Shine Protectant Megs'a [deska, plastiki] oraz zestaw Glipton'a [cleaner i kondycjoner] do skóry i alcantary [sam cleaner].

    do czyszczenia kamienia odkładającego się na szybach najskuteczniejsze wydają się być pospolite pasty ścierne [np. Tempo].
    Cleanery (takie np. jak dodo juice lime prime którego sam używam) są środkami bardzo lekko ściernymi. Dzięki temu mogą np. usunąć pozostałości po kroplach, bardzo drobne nierówności lakieru, minimalne rysy, itp. Jeżeli zatem myjemy samochód, używamy clenera (lekko ścierny), następnie środków do polerowania (często o właściwościach bardziej ściernych niż cleaner), to wg. mnie trochę uniemożliwiamy cleanerowi spełnienie jego roli, tj. przygotowanie idealnej powierzchni pod wosk (i np. wyprowadzenie bałaganu, który zrobiliśmy bardziej agresywnym środkiem). Często jest też tak, że producenci dla osiągnięcia najlepszego efektu przy danym wosku zalecją użycie clenera dedykowanego pod ten wosk (np. Zymol, Dodo Juice, SwissWax).

    Ja do wnętrza polecam Poorboy's world natural look (fajny zapach, plastiki się nie błyszczą i nie świecą w słońcu, wg. mnie jest bardzo wydajny). Do skór Gliptone jest ok, mam jeszcze Colourlocka (czeka do wiosny) + odżywkę Zymola do bieżacej pielęgnacji (wg. mnie skóry się trochę bardziej błyszczą po niej niż po odżywce Gliptone, co mi akurat średnio się podoba).

    Co do maszyn, to jeżeli ktoś boi się uszkodzić lakier, to polecam polerką typu DA (Dual Action) - ruch oscylacyjny powoduje, iż praktycznie niemożliwe jest przypalenie lakieru. Niestety wyprowadzenie lakieru zajmuje dużo więcej czasu, co bywa szczególnie uciążliwe przy twardych lakierach. Ja swój męczyłem 3 dni, przechodząc trzy rodzaje past Menzerny, a efekt i tak wg. mnie średni.

    Choć na zlocie parę osób dostrzegło różnicę i zainteresowało się, co robiłem z lakierem. Cóż, idzie nowy sezon, będzie można spróbować poprawić

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Smugi - ślady po np: gąbce polerskiej na częściach karoserii. Bardzo często widuję coś takiego na samochodach po wykonaniu polerowania.
    powodów może być wiele: od bardzo prozaicznych, tj. wyeksploatowane bądź brudne pady, brak higieny pracy (np. polerowanie pod chmurką, gdzie wystarczy trochę piachu), używanie agresywnych środków bez odpowiedniego finishu (bardziej drobnoziarnistych past), wreszcie przypalenie lakieru wynikające z braku pojęcia operatora maszyny. ewentualnie brak porządnego umycia samochodu po polerowaniu. czasem smugi to jakieś pozostałości po postach.

  14. #14
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ostatnio pokupowałem bardzo dużo kosmetyków firmy Meguiars. Wczoraj przetestowałem Meguiar's Ultimate Protectant i powiem wam, że miażdży suty (przepraszam ale inaczej nie mogłem tego opisać)! Użyłem tego na kierownicy i kokpicie, plastiki wyglądają jak z salonu. Kierownica jak nowa

    Tutaj przykład zastosowania na zewnątrz:


  15. #15
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Od lat uzywam tej firmy, jeszcze w PL nie mozna bylo dostac i powiem ze jestem baaaardzo zadowolony

Podobne wątki

  1. Car Detailing - przywracanie świetności samochodu (KRK)
    Przez xscorpiox w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-01-2024, 15:46
  2. Auto nie odpala
    Przez nox2k7 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 15:06
  3. eRBe Detailing Łódź - SPA dla Twojego auta
    Przez eRBe w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 13:52
  4. Poszukiwane auto do projektu reklamowego - detailing.
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 17:39
  5. Auto Świat o TT 8N
    Przez Ermenegildo w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-12-2014, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •