Pokaż wyniki od 1 do 15 z 271

Wątek: Auto detailing

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez Sorprop Zobacz posta
    Czerwona rozpórka bardzo fajnie tu pasuje (tak samo zrobiłem u siebie). Koniecznie wymień na nowy zbiornik na płyn chłodzący, efekt świeżości będzie od razu.
    Dzięki Sorprop. Fakt, przydałby się odświeżony zbiorniczek.

    Panowie, czy można wypolerować te metalowe elementy w naszych samochodach? Chodzi mi o np. gałkę do zmiany biegów: wygląda u mnie tragicznie. Wszędzie są jakieś zadrapania od, pewnie, pierścionków. U was pewnie tak samo to wygląda. W każdym bądz razie czy da się to zrobić? Próbował ktoś? Mógłbym zacząć od papieru ściernego, powoli zwiększając gradacje, a na samym końcu autosolem dać. Nie lubię ten czarny materiał na gałce, więc nie byłoby mi go szkoda. A co z resztą elementów jak np. ta klapa od radia? Da radę czy to jest jakiś inny matierał niż metal?

    Update: Można tj. sprawdziłem na spodniej strony pierścieni pod gałką skrzyni biegów (ta ze śrubami, która przy okazji wypolerowałem. Wiem, nudziło mi się dzisiaj). Otóż wykorzystałem do roboty papier ścierny 600/800/100/1500/3000 a potem autosol... i wyszło jak lustro. :0 Tylko teraz pytanie czy to by ładnie wyglądało. Wszystkie te "metalowe" elementy w TT-ce są lekko matowe. Wśród nich lustrzany pierścień mógłby dziwnie wyglądać. kurcze, ale dylemat.

    Panowie, nie zabijcie mnie, ale strasznie mi się ostatnio nudzi (po sesji jestem), więc dłubię przy samochodzie a oto mój dzisiejszy wyczyn. Nie sądziłem, że da się tak dobrze odnowić te metalowe elementy w naszych TT-kach. Fakt, one po prostu po tych nastu-pare latach (u mnie 1 wyglądają brzydko i nieschludnie. Cały czas kłuło mnie to w oczy- a to porysowana klapa od radia (kto tą TT-ką jezdził, że klapę porysował do cholery?), te mocowanie pod radiem (które są jednym z najlepszych elemetnów całej TT-ki wg. mnie) no i ta nieszczęsna centralnie usytuowana skrzynia biegów.

    Na szczęście, tak jak widać, DA RADĘ. Potrzeba tylko trochę czasu i chęci. No i papier 600/800/1000/1500/3000 i autosol na szlifierce stołowej. Jest ponoć metoda na rozpuszczenie tej warstwy wierzchniego "lakieru", więc to by mogło na prawdę ułatwić cały proces. Postaram się to znalezć w internetach i wrzucę to tutaj po przetestowaniu. Wtedy, wystarczy myślę papierem od 800. Bez sensu dawać większe rysy.

    Autosol spowodował efekt lustro. Nie wiem czy tak to też zostawię, bo to troszeczkę się kłóci z pozostałymi elementami, które są matowe, ale wystarczy to z powrotem przelecić papierem 3000 i efekt OEM jest przywrocony. Zresztą, z odległości (bo kto z lupą patrzy na gałkę) to się pięknie zlewa.

    Niedługo zajmę się regeneracją foteli i wtedy też tej skóry przy gałce.

    Niniejszym ogłaszam swoją kandydaturę na pozycję forumowego szlifierza.

    https://zapodaj.net/8ca4e4f7ddbb4.jpg.html
    https://zapodaj.net/50e2a32ab0e00.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 06-02-2019 o 15:21

Podobne wątki

  1. Car Detailing - przywracanie świetności samochodu (KRK)
    Przez xscorpiox w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-01-2024, 15:46
  2. Auto nie odpala
    Przez nox2k7 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 15:06
  3. eRBe Detailing Łódź - SPA dla Twojego auta
    Przez eRBe w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 13:52
  4. Poszukiwane auto do projektu reklamowego - detailing.
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 17:39
  5. Auto Świat o TT 8N
    Przez Ermenegildo w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-12-2014, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •