Strona 15 z 19 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 225 z 271

Wątek: Auto detailing

  1. #211

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Cytat Zamieszczone przez Slim1799 Zobacz posta
    ... A i przy okazji proporcji kosmetyków samochodowych. Jeśli producent podaje załóżmy 1:80 dla lekkich zabrudzeń jak to jest w przypadku PRO to trzeba przymróżyć na to oko i dolać trochę więcej tego preparatu. Dotyczy się to większości producentów
    Kolego wrzuciłeś wypowiedź w której sam sobie przeczysz.

    No to idźmy dalej w tym kierunku. Na przykład z dokręcaniem śrub, producent podaje moment ale dokręcamy mocniej, najlepiej za każdym razem jeszcze pół obrotu.

    Uważam, że nie ma co poprawiać producenta. Dla konkretnych zastosowań poleca on takie proporcje by każdy użytkownik, na różnych materiałach uzyskał optymalny efekt w optymalnym czasie przy założeniu, że nie zmieni trwałości tegoż materiału (bo możesz go użyć na rozgrzanej słońcem desce czy karoserii jak sam zauważasz).
    Dlatego lepiej trzymać się zaleceń i dbać o auto regularnie a nie dopuszczać do totalnego zaszczurzenia samochodu i stosować większe stężenie środka.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    Kupiłem kiedyś do silnika ABDL Green'gine. Myślicie, że słabszym roztowrem mógłbym go użyć wewnątrz?
    Może w stężeniu 1ppm to bym spróbował
    Na poważnie to bym nie ryzykował ale jak to zrobisz to wrzuć relację pół na pół.
    I koniecznie napisz czy są zmiany po używaniu takiego r-ru przez cały sezon.
    Ostatnio edytowane przez Szewc ; 23-02-2019 o 12:03

  2. #212
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez Szewc Zobacz posta
    Kolego wrzuciłeś wypowiedź w której sam sobie przeczysz.

    No to idźmy dalej w tym kierunku. Na przykład z dokręcaniem śrub, producent podaje moment ale dokręcamy mocniej, najlepiej za każdym razem jeszcze pół obrotu.

    Uważam, że nie ma co poprawiać producenta. Dla konkretnych zastosowań poleca on takie proporcje by każdy użytkownik, na różnych materiałach uzyskał optymalny efekt w optymalnym czasie przy założeniu, że nie zmieni trwałości tegoż materiału (bo możesz go użyć na rozgrzanej słońcem desce czy karoserii jak sam zauważasz).
    Dlatego lepiej trzymać się zaleceń i dbać o auto regularnie a nie dopuszczać do totalnego zaszczurzenia samochodu i stosować większe stężenie środka.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -



    Może w stężeniu 1ppm to bym spróbował
    Na poważnie to bym nie ryzykował ale jak to zrobisz to wrzuć relację pół na pół.
    I koniecznie napisz czy są zmiany po używaniu takiego r-ru przez cały sezon.
    Postaram się jakoś w najbliższym czasie coś takiego zrobić. Może te progi tuż przy listwie, one zawsze są brudne od wsiadania/wysiadania. Wezmę najsłabszy zalecany roztwór i jeszcze go rozcieńczę. Dzięki.

  3. #213
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    Kupiłem kiedyś do silnika ABDL Green'gine. Myślicie, że słabszym roztowrem mógłbym go użyć wewnątrz?
    Moim zdaniem to nie jest najlepszy pomysł, leży u mnie też ten greengine na półce. Kiedyś miałem podejrzenie że ten Greengine to po prostu nie rozcieńczone APC z ADBL (na opakowaniu APC pisze nawet że bez rozrobienia można nim również czyścić komorę silnika). Ja ogólnie jednak jak już wcześniej napisałem, odradzałbym akurat bo nie ma pewności że to to samo co APC.

    PS.przy okazji na stronie 8 w tym temacie możecie coś już zobaczyć z APC ADBL, zdjęcia widzę jeszcze działają.
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 23-02-2019 o 20:44

  4. #214
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    ADBL APC Pro, około 1:20, Robione na oko po skasowaniu 2 probówek :P

    Nazwa:  a.jpg
Wyświetleń: 284
Rozmiar:  85.6 KB
    Nazwa:  g.jpg
Wyświetleń: 283
Rozmiar:  82.1 KB

    Na własne oko, to efekt po może nie jest taki idealny. Zdecydowanie dobrze oczyszczone.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  5. #215
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    W zasadzie nie opisywałem, ale od kilku tygodni bawię się również antyparą oraz środkiem typu hydrofobic do szyb. Pierwszy środek był fajny, dopóki po nałożeniu całego kilka dni później zaparował mi (środek). Nie będę odnosił się do marki, powiem tyle że szara butelka z polski. Środek hydrofobiczny poszedł na zewnątrz. Spodziewałem się większego odpychania brudu. Nie padało, więc trudno określić skuteczność. Po płynie do spryskiwaczy trochę syfu mimo wszystko zostało. Mała, biała, popularna buteleczka z chin. Obecny stan auta po pierwszym umyciu w moim temacie.
    Podsumowując cudowne środki do szyb; Z kilku piw będziecie za te same pieniądze bardziej zadowoleni. Oczywiście nie namawiam do prowadzenia na %.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  6. #216

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Piastów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ7X
    Posty
    32
    Co do antypary zgodzę się. Nie ma chyba produktu który działa. Jednak jeśli chodzi o niewidzialną wycieraczkę to przygotowałeś ją według sztuki? Bo niewidzialna od Softa 99 siedzi u mnie już 2-3 miesiąc a auto jest jeżdżone codziennie, ale szyba była wcześniej pojechana glass polishem i odtłuszczona

  7. #217
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Tak, zrobiłem. Powinienem był to powtórzyć jeszcze raz. Niestety słaby efekt.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  8. #218
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    A na opakowaniach z produktami do antypary nie ma informacji, żeby zostawić jedną szybę bez środka, aby tam zbierała się wilgoć? Takie info spotkałem na opakowaniu.

    Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

  9. #219
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Ja nic na ten temat nie wiem ...

    Nazwa:  1.jpg
Wyświetleń: 248
Rozmiar:  119.7 KB
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  10. #220
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    https://k2.com.pl/produkty/k2-fox-200-ml
    "UWAGA: Na jednej z szyb nie stosować środka (najlepiej na bocznej szybie za kierowcą), aby na jej powierzchni wilgoć mogła się skraplać."

    Na innych produktach też znalazłem taką informację

    Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

  11. #221
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Uzupełniając moje posty -
    APC używam nie tylko do samochodowych rozwiązań. W mocnym stężeniu można łazienkę czy kuchnię poprawiać. W samochodzie bardzo dobrze czyści, choć nie konserwuje.
    ColourLock - było czysto, po wyczyszczeniu czysto i po użytkowaniu z moją dbałością jest czysto.
    Collnite - nie ma rewelacji. Samochód po wyczyszczeniu się błyszczy, myje się łatwo, woda ma CZASEM tendencje do zbierania się w krople na masce. Efekt poprawił się po 2 myciach.
    Shampoo - świetnie myje. Efekt zależny od wysuszenia auta.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  12. #222
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Dzięki marik za takie recenzje i opisy.

    Ja sam zrobię w najbliższym czasie recenzje K2 Fox. Dużo osób twierdzi, że nie działa a dużo, że skutecznie zapobiega parowaniu. Odkąd rozpocząłem przygodę z samochodem to mam same dobre opinie o K2, więc z chęcią wytestuję kolejny produkt. Akurat mam świetnego pacjenta, bo Audi A6 mojej mamy, który jest w... tragicznym stanie. Do środka leje się od czasu do czasu woda (pomimo ostrej walki ze znalezieniem zródła), więc szyby parują 24/7, toż to praktycznie idealny kandydat.

    Kilka słów o RR Customs QD:
    Wypróbowałem, gdyż uwielbiam detailing, ale srebrny lakier ze mną nie współpracuje, więc ostatecznie chciałem wypróbować QD zanim zakopię topór... i za 22zł spisał się rewelacyjnie. Nie mam aż tak dobrego aparatu, żeby pokazać 50/50 na srebrnym lakierze, ale miałem wrażenie, że oprócz jaśniejszego koloru, lakier też wyglądał mokro, więc efekt osiągnięty. Być może to też po prostu efekt moich 12h polerowania w zeszłym roku.

    W każdym bądz razie właściwości higrofobijne są i woda spływa od razu, więc ułatwia to znacząco proces suszenia. Jeśli jest ktoś z ciemniejszym lakierem to na prawdę polecam i wtedy możnaby było zrobić efekt 50/50 z dokładniejszymi odczuciami. Cena też jest śmieszna w porównaniu do Meguiars, więc to może zachęcić.

    Z tej samej firmy RR Customs wypróbowałem dressing do plastików matowy. Ładnie pachnie i bardzo delikatnie odnawia wnętrze i nie pozostawia tłustych śladów, więc o to mi chodziło. Nie jestem wielkim fanem świecącej się deski rozdzielczej.

    P.S. próbował ktoś podłączyć pod wąż ogrodowy filtr, żeby usunąć kamień? Być może nawet wtedy nie trzeba by było suszyć, gdyż woda nie zostawiałaby śladu.

  13. #223
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Zapewniam cię, że trzeba suszyć. Moją chemię używam z wodą demineralizowaną i bez suszenia i tak widać zacieki.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  14. #224
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Szkoda... przydałby się kompresor lub Master Blaster.

  15. #225
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Aż mi głupio przy Was zadać tak lamerskie pytanie, ale po wczorajszej burzy śnieżno-gradowej Yoda wygląda jak siedem nieszczęść i serce każe mi ją opłukać chociaż. W takim stanie jak teraz nawet nie wypada zrobić fotki do nowego wątku. Realia są niestety takie, że nie mam opcji mycia pod domem na dwa wiadra. Pozostaje więc myjnia bezdotykowa. Na auTTku położony jest wosk. Jak to umyć nie robiąc krzywdy czyli nie niszcząc wosku i nie generując zadrapań? Opłukać tylko porządnie zdemineralizowaną wodą, wysuszyć mikrofibrą i przelecieć Quick Detailerem? Inaczej? Z góry dzięki za radę

Podobne wątki

  1. Car Detailing - przywracanie świetności samochodu (KRK)
    Przez xscorpiox w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-01-2024, 15:46
  2. Auto nie odpala
    Przez nox2k7 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 15:06
  3. eRBe Detailing Łódź - SPA dla Twojego auta
    Przez eRBe w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 13:52
  4. Poszukiwane auto do projektu reklamowego - detailing.
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 17:39
  5. Auto Świat o TT 8N
    Przez Ermenegildo w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-12-2014, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •