Strona 12 z 19 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 166 do 180 z 271

Wątek: Auto detailing

  1. #166

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    11
    Zazdroszczę efektu - nie mam za bardzo czasu na taką pielęgnacje swojego auta.

  2. #167
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Oho! Temat do detailingu! Co za cudowny dzień.

    Ja wprost uwielbiam pasty polerskie Meguiars (Ultimate Compound i Ultimate Polish). Chciałbym równiez kiedys wypróbować M105 i M205, ale są cholernie drogie jak na razie, więc z nimi poczekam. Osobiście uzywam pady K2 i sa bardzo dobre. Kupiłem jakiś średni pad z nieznanej firmy io się praktycznie rozsypała przy sczotkowaniu.

    Używam maszynę rotacyjną też z K2, ale jest to raczej krótkookresowy zakup. Gdybym miał więcej rozsądku i pieniędzy to bym kupil Makite.

    Ostatnio kupiłem Total Interior od Chemical Guys, ale za taką cenę nie byłem zachwycony. Będe musiał kiedyś spróbować ABDL APC.

    Poleci ktoś jakiś dobry dressing do wewnętrznych plastików? Taki który chroni przed UV, ale nie nabłyszcza (nie naiwdze tego efektu) + jakiś dobry dressing do opon na bazie wody? Osobiście stosuję K2 Sigma i jest rewelacyjna, ale za szybko schodzi jak na mój gust.

  3. #168
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Jak chcesz jakiś dressing do wnętrz co będzie miał wykończenie satynowe to sporo znajomych poleca ADBL INTERIOR WOW ponoć całkiem/całkiem.
    Dressing do opon poleciłbym też od ADBL Ciasteczkowy, nie jedna osoba już go u mnie wąchała tylko porządnie opone trzeba wyczyścić.

    Z tym padem co ci się rozpadł po szczotkowaniu to w sumie nie wiem jak długo była na nim pasta zaschnięta, ja myje na wieczór pady zawsze jak coś robię przy jakimś aucie i używam np. szare mydło/ciepła woda i jest tip top zawsze.

    Pasty megs-a są fajne i rozsądne cenowo a przy okazji nie narobią szkód w szczególności pasty finisz, więc myślę że dobry wybór. Ale jednak zastanawia mnie jedna rzecz... rozumiem że używasz/używałeś na początek Ultimate Compound a potem tego cleaner-a Ultimate Polish i na to jakiś wosk? pytam bo ogólnie to ten cleaner ma właściwości ścierne również no i z tego co pamiętam to chyba przyciemniał delikatnie ciemne lakiery...

    Pomyśl jeszcze o IPA.

    No i ta pasta CUT z megsa to uwież mi jak będziesz robić tylko swoje auto to nawet nie patrz na butle 1litr bo do końca życia tego nie zuużyjesz więc nie będzie tak drogo. Pamiętaj aby zaopatrzyć się oprócz tego Cut-a to jeszcze w jakąś srednią paste i na koniec możesz użyć sprawdzonych już Megsów (finisz i cleaner) i obowiązkowo wosk twardy albo wydaj 300-500 zł i kup powłokę (bez problemu ją nałożysz sam w garażu- jeśli jest w miarę sterylny).

    PS. informacyjnie, właśnie dobiega koniec testu u mnie dwóch zapachów do samochodu, sławna California Scents oraz konkurent Tuningkingz Air Freshner... wyniki już tuż tuż

  4. #169
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    O, dzięki, rozejrze się za te produkty ABDL. Od nich używam piane do mycia i musze przyznać, że ilośc piany jest na prawdę zadziwiająca. I to jest 1l za jakieś 15zł i starcza na pierdyliard lat.

    Pad szczotkowałem leciutko po przejechaniu jednego elementu, żeby się pozbyć nadmiaru wyrobionej pasty i syfu. Zaczął wszędzie pylić materiałem z pada i wszędzie są rowki i dziury. To samo robiłem z padami K2 i nie ma najmniejszego problemu.

    Zgadza się; na stare lakiery używam od razu UC, żeby usunąć większośc rys a UP, żeby usunąć te mniejsze powstałe przez UC. To nie są de facto rysy, ale lakier po mocnych ściernidłach jest taki lekko mleczny, jesli ma to sens.
    Więc UP to nie jest chyba cleaner, ale finish z małą ilością ściernidła. W porównaniu masz np. pasta Menzerna Sf4000, które jest typowo finishingowy.

    A co do IPA to zamówiłem z allegro z 5l alkoholu izopropylowego i rozcieńczam go z wodą jakieś 75% i 25% alkoholu.

    A zaciekawiłeś mnie tą folią: chodzi o tą przeroczystą? Nie za ciężko się ją nakłada samemu? Mój lakier jest i tak bardzo stary, więc są tam rysy, które zeszłyby tylko gdybym papierem ściernym je doprawił, a tak to mi się nie chce aż tyle bawić. Chciałbym kiedyś wydać te 6+k zł żeby ktoś od podstaw rozpuścił stary lakier i nowy nałożył. Wtedy polerowanie będzie czystą przyjemnością, bo będzie dosłownie bez żadnych rys. Okleiłbym wtedy cały samochód i będe w siódmym niebie.

    W ogóle, ostatnio wypróbowałem powłokę ceramiczną Mr. Fix 9H. Całkiem dobra, powoduje niesamowite mokry efekt no i woda z niego spływa od razu.

    Co jak co, ale wsadziłem w to auto spokojnie 10h, ale srebrny lakier to po prostu dno. Tyle samo roboty na czarnym lakierze i błysk auta byłby widać z kosmosu. Mam niesamowity beef z srebrnym lakierem, ale auto było za dobre, żeby przeoczyć taka okazję.

  5. #170
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Trochę taniej wychodzi piana Shiny Garage Orange i chyba za 5litrów koszt był około 60-70 zł, co do past i cleanerów to akurat ten Megs to taki pre-wax/pre-glaze czyli bardziej taki cleaner niż pasta finisz (co akurat jest plusem Megsa). Ja używam właśnie Menzerny (miałem też kilka innych past którymi pracowałem) i jak dla mnie efekt jest jak do tej pory najciekawszy, na koniec po finiszu 3500 używam Dodo Juice i on też ma cząstki ścierne więc już wyciska wszystko co się da.

    Srebrny nie jest wcale jakiś zły, nawet powiedziałbym że bardzo fajny bo na nim nie widać aż tak zanieczyszczeń. Mam inne auto właśnie srebrne i robiłem na szybko nie dawno właśnie korekte 3etapową i bardzo ładnie się szkli (wiadomo nie aż tak jak czarne ale i tak jest bardzo dobrze ).

    Testuj i działaj a potem wrzucaj ciekawostki, zawsze przyda się coś nowego i cieszę się że pojawia się kolejna osoba, która również interesuje się tą branżą.

    PS. byłoby bardzo miło gdyby nasz Hubi wrzucił jakieś info jak się sprawuje preparat na plastikach zewnętrznych na "Nie-Tete" bo zrobiliśmy test preparatu na nich.

  6. #171
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    W ogóle to używam K2 Sigma na opony i dobrze spełnia swoją rolę, ale trzeba je całkowicie zreaplikować po dwóch/trzech myciach, więc jest ok, bez szału.

    Natomiast ostatnio odkryłem, że można je użyć na plastiki

    18-letnie plastiki odzyskały głębię koloru i cudownie dopełniają reszte samochodu.



    Nazwa:  20180921_161456.jpg
Wyświetleń: 455
Rozmiar:  552.7 KB

  7. #172

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    24
    Fajnie to wygląda. Dzięki za tipa Farseer.

  8. #173
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Tutaj wazna bedzie trwalosc, na ten moment na Mini jest zaaplikowany KOCH PSS do zewnetrznych plastikow ale to juz tutaj Hubert musi cos wiecej powiedziec jaki jest efekt (na ten moment juz spokojnie minal miesiac).
    Sugeruje zrobić taki test, połowę jakiegoś plastiku (oddziel taśmą) wyczyść dokładnie APC a potem zanim Sigme położysz użyj jeszcze IPA aby odtłuścić i wtedy na całość połóż te K2 i zobaczymy z czasem jak to wyjdzie wrzuć to potem tutaj bo może się okazać że taki produkt może być całkiem-całkiem, jak np. na pierwsze czyszczenie felg preparat z "Moje Auto" marketowy.
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 22-09-2018 o 19:12

  9. #174
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Tak sobie czytam wasze komentarze i próbuję zebrać jakąś sensowną listę zakupową. Wyłapałem;
    - ABDL APC - do plastików i owadów
    - ColourLock Strong - do skór
    - Collnite 476s - wosk
    Jak dobrze doczytałem, to polecacie A coś w miarę aktualnego w kwestii:
    - Przywrócenie czarnego koloru oponom
    - Wosk hydrofobowy na szyby
    jesteście w stanie polecić? TTS 2011, Czarne + białe skóry, Ciemny szary zewnątrz. Niestety mieszkanie (a nie dom) utrudnia czyszczenie samodzielne, więc najlepiej jak najtrwalsze środki proszę
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  10. #175
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Tutaj wazna bedzie trwalosc, na ten moment na Mini jest zaaplikowany KOCH PSS do zewnetrznych plastikow ale to juz tutaj Hubert musi cos wiecej powiedziec jaki jest efekt (na ten moment juz spokojnie minal miesiac).
    Sugeruje zrobić taki test, połowę jakiegoś plastiku (oddziel taśmą) wyczyść dokładnie APC a potem zanim Sigme położysz użyj jeszcze IPA aby odtłuścić i wtedy na całość połóż te K2 i zobaczymy z czasem jak to wyjdzie wrzuć to potem tutaj bo może się okazać że taki produkt może być całkiem-całkiem, jak np. na pierwsze czyszczenie felg preparat z "Moje Auto" marketowy.
    Hmm, masz rację, ale zrobiłem to samo co zasugerowałeś, ale bez IPA.

    To powiem tak, po miesiącu powiem jak to wyszło. Zobaczę czy plastiki pod silnikiem wyglądają dalej tak samo (pewnie tak, bo ja tam nic nie czyszczę), a te z zewnątrz (które również K2 potraktowałem, czyli plastiki wogół okien i na przednim grillu samochodu) ocenię po pierwszym myciu z użyciem pH neutralny szampon samochodowy. To będzie ciekawe.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Niestety, co do opon to wiem, że K2 Sigma nie jest niesamowita, bo trzeba ją za każdym razem odświeżyć nową warstwą, aczkolwiek to zajmuje 30s na oponę, więc nie jest zle. Ten APC od ADBL jest rzeczywiście dobry, bo kolega ma i mówi, że po pierwsze radzi sobie z normalnym ubrudzeniem i, że to koncentrat, więc to na zawsze starczy.

  11. #176
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Tak sobie czytam wasze komentarze i próbuję zebrać jakąś sensowną listę zakupową. Wyłapałem;
    - ABDL APC - do plastików i owadów
    - ColourLock Strong - do skór
    - Collnite 476s - wosk
    Jak dobrze doczytałem, to polecacie A coś w miarę aktualnego w kwestii:
    - Przywrócenie czarnego koloru oponom
    - Wosk hydrofobowy na szyby
    jesteście w stanie polecić? TTS 2011, Czarne + białe skóry, Ciemny szary zewnątrz. Niestety mieszkanie (a nie dom) utrudnia czyszczenie samodzielne, więc najlepiej jak najtrwalsze środki proszę
    Wosk/niewidzialna wycieraczka na szyby Turtle Wax, o dziwo bardzo skuteczna
    :
    https://www.carrefour.pl/preparat-tu...-ml-ktm-70-173


    opony ValetPro Black to the future lub ewentualnie ABDL Tire dresing - obydwa całkiem długo siedzą ale też nie spodziewaj się że nie będą wymagały ponownego nałożenia po 500-700km. ValetPro można śmiało też na plastiki zewnętrzne używać.


    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    Hmm, masz rację, ale zrobiłem to samo co zasugerowałeś, ale bez IPA.

    To powiem tak, po miesiącu powiem jak to wyszło. Zobaczę czy plastiki pod silnikiem wyglądają dalej tak samo (pewnie tak, bo ja tam nic nie czyszczę), a te z zewnątrz (które również K2 potraktowałem, czyli plastiki wogół okien i na przednim grillu samochodu) ocenię po pierwszym myciu z użyciem pH neutralny szampon samochodowy. To będzie ciekawe.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Niestety, co do opon to wiem, że K2 Sigma nie jest niesamowita, bo trzeba ją za każdym razem odświeżyć nową warstwą, aczkolwiek to zajmuje 30s na oponę, więc nie jest zle. Ten APC od ADBL jest rzeczywiście dobry, bo kolega ma i mówi, że po pierwsze radzi sobie z normalnym ubrudzeniem i, że to koncentrat, więc to na zawsze starczy.
    Możesz jeszcze podpytać o APC z firmy Nielsen, również mega dobry środek nie powiedziałbym że to na zawsze starcza, może mi akurat sporo schodzi.
    To są ogólnie koncentraty a jak go nie rozcieńczysz wodą tylko tak będziesz psikał to się nadaje do czyszczenia komory silnika bo jest mega silny.

  12. #177

    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Monachium
    Pojemność
    2.0T
    KM
    :)
    Rocznik
    III
    Kolor
    Żółty
    Posty
    37
    Na szyby mogę polecić Soft99 Glaco Roll On Large

  13. #178
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    No to może kilka fotek z testu środka KOCH PSS (wersja bez silikonu), środek nie najtańszy i na pewno nie zbyt ekonomiczny ale za to na pewno jeden z najlepszych dostępnych na rynku (nie tylko w PL ale i w UE), pod względem tzw. Dresingów do plastików zewnętrznych... po za nim już tylko lepsza jest ponoć ceramika na plastiki... tak więc zobaczymy

    Testerem był między innymi i MINI od Kasi jak i TT 8n od Krzyśka (tutaj plastiki pod maską). Realnie wiemy że preparat utrzymuje się na pewno na 100% około już 1,5 do 2 miesięcy na MINI oraz dziś przetestowaliśmy go na plastikach pod maską w TT oraz na grillu... nie był on oszczędzany na MINI i nie będzie oszczędzany również na TT więc zobaczymy, mam nadzieję, jak będzie się sprawował.
    Nałożenie preparatu krok po kroku...
    -Wyczyszczenie plastików środkiem APC w sporym stężeniu.
    -Po wyschnięciu/spłukaniu wodą plastiki przeczyszczone roztworem IPA.
    -Nałożenie środka na plastiki.
    -Po dłuższej chwili przetarcie mikrofibrą nadmiaru środka.

    poniżej fotki z realizacji.




    Efekt






    Zobaczymy więc jak się będzie sprawdzać ten środek pod maską

  14. #179
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Od siebie mogę dodać że jestem niesamowicie zaskoczony efektem jaki uzyskaliśmy z Kanapą za pomocą tego środka Mam nadzieję że na grillu zostanie przynajmniej przez dwa mycia/deszcze. Wtedy będzie przeze mnie aplikowany regularnie

  15. #180
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    No to będe musiał się za tym środkiem rozejrzeć.

    Musze przyznać, że taki mały detal jak grill z przodu bardzo dobrze wzbogaca wygląd auta.

    Ja najprawdopodobniej będę dzisiaj mył samochód, więc zobaczymy czy Sigma zostanie na grillu.

Podobne wątki

  1. Car Detailing - przywracanie świetności samochodu (KRK)
    Przez xscorpiox w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-01-2024, 15:46
  2. Auto nie odpala
    Przez nox2k7 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 15:06
  3. eRBe Detailing Łódź - SPA dla Twojego auta
    Przez eRBe w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 13:52
  4. Poszukiwane auto do projektu reklamowego - detailing.
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 17:39
  5. Auto Świat o TT 8N
    Przez Ermenegildo w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-12-2014, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •