Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 42

Wątek: dziwna świecąca lampka

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    96
    Rocznik
    2013
    Kolor
    czarny
    Posty
    91

    dziwna świecąca lampka

    Witam, w czasie jazdy zapaliła mi się i cały cas świeci lampka o symbolu takiej jakby pompy albo cos w tym stylu, zlokalizowana na zegarze prędkościomierza na lewo ponizej lampki AIR BAG. W instrukcji TT w ogóle nie ma słowa na temat tej lampki sygnalizacyjnej. Samochód jeżdzi i zachowuje się zupełnie normalnie, wię nie wiem o co chodzi... Czy ktoś wie co oznacza ta lampka??

    Tak wygląda ta kontrolka http://tylik.motogrono.pl/files/2009/01/check.jpg
    Co to jest?

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    wojtekff, oj wojtek to kontrolka od sprawdzania silnika - znaczy że eku ma jakiś błąd lub błedy i chce ci się nimi pochwalić
    NO RISK,
    NO FUN.

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    ta lapmka to check engine, moga byc rozne przyczyny swiecenia sie jej ale w kazdym razie cos jest nietak skoro sie zaplila musis z przeskanowac vagiem i wtedy bedzie wszytsko jasne

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    gibons, niezła synchronizacja
    NO RISK,
    NO FUN.

  5. #5
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Oznacza po naszemu "spradź silnik" - nie pojawia się bez powodu. Ja bym w ogole po tym samochodu nie uruchamiał tylko dokłądnie sprawdził np wszystkie płyny. Może to też być popsuta elektronika, lub czujniki i nie samym silniekiem nie ma co się wtedy przejmować tylko sprawdzić czujniki.

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    podłącz pod komputer - VAG
    NO RISK,
    NO FUN.

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    96
    Rocznik
    2013
    Kolor
    czarny
    Posty
    91
    Dolałem oleju bo był już bardzo niski poziom ale nic to nie dało... kontrolka świeci się dalej. Cholerny gruchot i jego kontrolki, zaczyna mnie to wpieniać... Muszę jechać do serwisu podłączyć VAG-a.
    Chiptuning done... 249,6 PS; 382 Nm.

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    Starachowice
    Posty
    50
    po co jechać do serwisu lepiej poproś kogoś z forum z Warszawy kto ma VAGa i napewno Ci pomoże

  9. #9
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Jak to dolałeś oleju... a wcześniej nie pojawiała Ci się kontrolka o zbyt niskim poziomie oleju? W jakiej granicy miałeś poziom oleju?

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    ale od oleju jest inny komunikat na wyswietlaczu pomiedzy zegarami sie pojawia ja bym jak doaradzają inni jechal od razu na sprawdzenie vagiem bo to mozebyc dronostka albo jakas powazna awaria ewentulanie zalazek czegos powaznego

    tak tak max sie zgralismy

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    96
    Rocznik
    2013
    Kolor
    czarny
    Posty
    91
    Wlaśnie nie! Nie było żadnego ostrzeżenia o zbyt niskim poziomie oleju, co mnie bardzo dziwi. Ale jak sprawdziłem bagnetem to prawie nic nie było, znacznie poniżej minimalnego poziomu. Więc dolałem litr. Samochód jeżdzi normalnie, wszystko w normie więc może to jakaś usterka elektryczna. A najbardziej mnie dziwi, ze w instrukcji nie ma nic na temat tej kontrolki, nie jest w ogóle pokazana. Czy to oznacza że TT w wersji podstawowej nie ma tej kontrolki?? W takim wypadku wolałbym jej nie mieć, nie byłoby cholernego problemu. W poniedziałek jadę do zaprzyjaźnionego serwisu, sprawdzają VAG-iem gratis.
    Chiptuning done... 249,6 PS; 382 Nm.

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    wojtekff,
    Prawdopodobnie ujawniać się zaczną słabe punkty twojego auta które są następstwem wykonanego chipu, auto dostalo mocy no i będą takie niuanse się zdarzały.
    Widzę że nie bardzo potrafisz wykożystać zalet takiego forum bo ja na twoim miejscu dawno bym już wiedział co dzieje się z autem wystarczy poprosić kolegów o pomoc a do Otwocka masz nie daleko
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    96
    Rocznik
    2013
    Kolor
    czarny
    Posty
    91
    żuczek, prawdopodobnie masz rację. To może być związane z chipem i dodatkową mocą. Mogą teraz wychodzić różne rzeczy... Pół biedy jak to drobna usterka elektryczna, będzie znacznie gorzej jak się okaże, że coś wysiada w silniku... Jakby co jadę do Kreatora Mocy i niech naprawiają albo demontują chipa.
    Nie muszę jeździć do Otwocka, skoczę do serwisu Pawlikowskiego przy rondzie Babka i tam kolesie sprawdzają VAG-iem za friko. I znają się na rzeczy. Kontrolka zapaliła się dziś po południu więc nie miałem zbyt wiele czasu żeby sprawdzić, co jest grane.
    Chiptuning done... 249,6 PS; 382 Nm.

  14. #14
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133
    Ani z chipem i przyrostem mocy, ani tym bardziej z poziomem oleju i innych płynów nie ma to nic wspólnego.
    Oczywiście diagnoza na VAGu powie wszystko, ale w/g mnie to jakiś sporadyczny (jednorazowy) błąd sterownika lub sondy lambda i po wykasowaniu go juz się więcej nie pojawi.
    Takie rzeczy się dzieją (kałuża, wilgoć.....)

  15. #15

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    mozebyc tez np. padajaca ktoras cewka ja tak mialem w a4 jak byla przerwa na cewce to sie zapalala ta kontrolka ale jak juz cos bedzie grubo nietak to powinna ona migac przynajmniej w a4 tak sie dzieje wiec w TT pewnie tez

Podobne wątki

  1. Co to za lampka i co ona oznacza ?
    Przez gigo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 11:34
  2. Świecąca kontrolka poduszek - czujnik pod siedzeniem.
    Przez Phantom w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 18:47
  3. pulsująco/świecąca kontrolka silnika - brak mocy
    Przez onedeep69 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 24-12-2010, 21:22
  4. Lampka w bagażniku
    Przez max1236454 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-10-2007, 09:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •