Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Dojazdówka w MK2

  1. #1
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619

    Dojazdówka w MK2

    Tak sobie ostatnio myslalem na temat kola dojazdoweg w TT. Jak wiadomo, w MK2 nie ma dojazdowki, tylko zestaw naprawczy. Jesli uszkodzenie nie jest duze i znajduje sie w okolicy bieznika, to teoretycznie mozna dziure zalepic na miejscu. W przypadku wiekszego uszkodzenia pozostaje tylko assistance. Bedac gdzies na wakacyjnym wyjezdzie daleko od domu jest to stresujace . Czy ktos przerabial temat dokladania dojazdowki do mk2 na szczegolnie specjalne okazje (jakies wyjazdy poza miasto)? Jaki rozmiar najlepiej wybrac? Gdzie wrzucic dojazdowke? W miejscu z narzedziami nie ma na nia miejsca, chyba ze mozna wyjac te styropiany na jeden wyjazd. Ma ktos jakies doswiadczenia?

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Nigdy się w sumie nad tym nie zastanawiałem i nigdy nie zdarzyło mi się aby oponę rozerwało czy na tyle poważnie uszkodziło, że nie dałoby się na niej dojechać do wulkanizacji. W zestawie masz kompresor więc jak coś to można napompować koło tyle żeby dojechać do wulkanizacji. Dlatego u mnie w miejscu styropianu jest duży basowy głośnik + wzmacniacz

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Widziałem ciekawe koło dojazdowe z MERCEDES'a, chyba nawet takie sobie sprawię do mojego samochodu ( nie AUDI ).
    Rozstaw śrub taki sam jak w AUDI, jest za to większy otwór centrujący.
    Wygląda to tak:

    http://www.youtube.com/watch?v=HyYqU_r12sA

    http://www.youtube.com/watch?v=oFQ8MIfYsEQ

  4. #4
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Fajny patent

  5. #5
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Ja wyjmowałem stropiany. Robi się znacznie więcej miejsca. Ale u mnie nie ma w nich żadnych modułów (np. w cabrio quattro są od dachu).

  6. #6
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    nigdy nie zdarzyło mi się aby oponę rozerwało czy na tyle poważnie uszkodziło, że nie dałoby się na niej dojechać do wulkanizacji.
    ... co nie oznacza, ze zdazyc sie nie moze. Gdzies czytalem, ze tylko w 1/3 przypadkow mozna zastosowac ten uszczelniacz, a i tak pozniej jest problem z ewentualna naprawa takiej opony. Na wakacyjnym wyjezdzie to jest duzy problem, bo assistance dowiezie pewnie do najblizszego sklepu z oponami i jesli ktos ma FWD i do polowy zuzyte opony to bierze od razu dwie, a jak ma quattro to cztery Poza tym, uszczelniacz ma swoj termin waznosci. Ja moze jakbym jechal gdzies za granice to kupie takie cos http://allegro.pl/nowe-kolo-dojazdow...852440528.html, wyjme styropiany i dojazdowka powinna sie zmiescic pod podloga bagaznika. Zawsze bede czul sie bezpieczniej

    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Widziałem ciekawe koło dojazdowe z MERCEDES'a, chyba nawet takie sobie sprawię do mojego samochodu ( nie AUDI )
    Okazuje sie, ze w ETCE proponowane jest takie kolo dla TT. Wyglada tak:

    Ostatnio edytowane przez Mari ; 11-01-2014 o 21:05

Podobne wątki

  1. DOJAZDÓWKA - Komplet
    Przez Crisstopher w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2015, 15:23
  2. opona dojazdówka
    Przez Iwona w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 10:20
  3. Dojazdowka
    Przez kilazz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-04-2008, 08:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •