Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: System operacyjny do komputera na firmę

  1. #1
    Awatar Dydol
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    101

    System operacyjny do komputera na firmę

    Cześć Panowie,

    Mam takie off-topowe pytanko apropo systemu operacyjnego, który musi być zainstalowany na komputerze kupowanym na firmę(użytkowany w domu). U mnie sytuacja wygląda tak, że mogę kupić komputer starszy, ale z systemem OEM już zainstalowanym, naklejką itp. lub czystą, złożoną maszynę o dużo lepszych parametrach ale bez systemu. Chciałbym, żeby była na nim zainstalowana "siódemka" ze względu na już trochę przestarzałość XP. Posiadam prywatnego laptopa na OEM WIN7 z naklejką i kluczem. I tutaj rodzi się moje pytanie:

    Czy jeżeli odinstaluję z laptopa oryginalną wersję i zainstaluję ją na stacjonarce firmowej dokładając sticker OEM, jest jeszcze coś co muszę zrobić żeby kontrol ze skarbówki się nie przy*ebał ? Czy muszę sporządzić dowód sprzedaży owego systemu do firmy czy wystarczy jeśli owy system będzie oryginalny ?

    Jest jeszcze kilka schodów w postaci innego klucza na stickerze i innego w systemie ( z tego co googlowalem to zmora maszyn kupowanych w sieciówkach typu Media Markt ). Najbardziej interesuje mnie jednak, czy system musi zostać oficjalnie "kupiony" przez moją firmę ode mnie jako osoby prywatnej ( dziwne nie? ) i czy nawet jeśli, to czy odsprzedając go samemu sobie, będę musiał zapłacić jakiś podatek jako osoba prywatna?

    Proszę znawców tematu o odpowiedź i z góry wielkie dzięki !

  2. #2
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Oprogramowanie oem jest przypisane do konkretnego sprzętu/zestawu sprzętów i nie może być instalowany na innym sprzęcie. Jest to niezgodne z licencją.

  3. #3
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Urzędu skarbowego licencje nie obchodzą, oni dbają tylko o papiery/podatki. Czyli powinieneś mieć fakturę zakupu (choćby na swoje nazwisko) jeśli chcesz uzywać tego w swojej działalności gospodarczej. Sam sobie nie musisz sprzedawać
    Różnice w numerze są natomiast bez znaczenia także dla MS, ważne, że masz dowód zakupu i naklejkę.
    Natomiast nie można (wg licencji) przenosić wersji OEM na inny komputer, choć nie słyszałem, by ktoś to sprawdzał.

  4. #4
    Awatar lordfury
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Lapiz
    Posty
    453
    Z innej beczki - mogą pojawić się problemy z aktywacją systemu na drugim kompie, jeżeli na pierwszym zrobiłeś juz kiedyś pełną aktywację online. Takie jaja bywały w swoim czasie chociażby, gdy ktoś częściej wymieniał klocki w kompie, a system "przypisywał się" do konkretnego podzespołu - i na przykład po zmianie płyty głównej na nowszą nie chciał dać się ponownie aktywować.

    Wówczas pozostawał telefon do MS + wyjaśnienie, że przykładowo poprzednia płyta uległa awarii i została wymieniona (przy przenosinach lap->stacjonarny może to wymagać sporych umiejętności przekonywania ) + ręczne odblokowanie możliwości ponownej aktywacji przez operatora. W przecwinym razie miało się wersję demo i po 30 dniach zaczynała krzyczeć o konieczności aktywacji. Aczkolwiek nie ukrywam, że ten opis może już być niekatualny, pamiętam tę kwestię z dośc zamierzchłych czasów XP/Visty...
    • Ostatnio było: Audi TT Mk2 '07 2.0TFSI S tronic (klik)
    • Ostatnio było: Audi A4 B8 Avant lift '13 1.8TFSI 170
    • Ostatnio było: VW Golf GTI Mk7 '14 5D DSG Performance (klik)
    • Teraz jest: Mercedes-Benz A200 '14 W176 7G-DCT
    • Teraz jest: VW Golf R Mk7.5 '17 5D DSG (klik)

  5. #5
    Awatar rys00
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    296
    zazwyczaj telefon do ms wystarczy

  6. #6
    Awatar Dydol
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    101
    Dzieki za tak liczne odpowiedzi Panowie! Zdecydowalem sie jednak na zakup sprzetu regenerowanego z oryginalnie przypisanym do niego OEM-em i adnotacja na FV, ze wzgledu na rozne doswiadczenia ze skarbowka i ich niezwyklym uporem w kwesti "upierdzielenia" mnie przy kazdej mozliwej okazji... Sprzet jak na swoja specyfikacje w znakomitej cenie, tak wiec spie spokojnie i moge sie rozkoszowac dobra jakoscia, ale i tak wielkie dzieki za chec pomocy !

Podobne wątki

  1. Polecam Firmę Vagsystems Wrocław
    Przez minibigii w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 14:15
  2. Polecam firme Turbo Expert
    Przez MiroTT 1,8T w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2016, 08:15
  3. wymiana komputera
    Przez sloebc4tt w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 10-07-2015, 06:06
  4. MK1 [8N] polecono mi ta firme
    Przez jagi15 w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 20:44
  5. Jakos malowania przez firme PAINT FIX PRO
    Przez Bartosz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 15:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •