Cześć Panowie,

Mam takie off-topowe pytanko apropo systemu operacyjnego, który musi być zainstalowany na komputerze kupowanym na firmę(użytkowany w domu). U mnie sytuacja wygląda tak, że mogę kupić komputer starszy, ale z systemem OEM już zainstalowanym, naklejką itp. lub czystą, złożoną maszynę o dużo lepszych parametrach ale bez systemu. Chciałbym, żeby była na nim zainstalowana "siódemka" ze względu na już trochę przestarzałość XP. Posiadam prywatnego laptopa na OEM WIN7 z naklejką i kluczem. I tutaj rodzi się moje pytanie:

Czy jeżeli odinstaluję z laptopa oryginalną wersję i zainstaluję ją na stacjonarce firmowej dokładając sticker OEM, jest jeszcze coś co muszę zrobić żeby kontrol ze skarbówki się nie przy*ebał ? Czy muszę sporządzić dowód sprzedaży owego systemu do firmy czy wystarczy jeśli owy system będzie oryginalny ?

Jest jeszcze kilka schodów w postaci innego klucza na stickerze i innego w systemie ( z tego co googlowalem to zmora maszyn kupowanych w sieciówkach typu Media Markt ). Najbardziej interesuje mnie jednak, czy system musi zostać oficjalnie "kupiony" przez moją firmę ode mnie jako osoby prywatnej ( dziwne nie? ) i czy nawet jeśli, to czy odsprzedając go samemu sobie, będę musiał zapłacić jakiś podatek jako osoba prywatna?

Proszę znawców tematu o odpowiedź i z góry wielkie dzięki !