Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: Odstawienie TT na dluzszy czas.

  1. #1
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999

    Odstawienie TT na dluzszy czas.

    Zamierzam odstawic na dluzszy czas (2-4 lat) i kompletnie jej nie uzytkowac
    Czy mam wykonac jakies czynnosci przed , aby nie bylo problemow przy ponownym jej uruchomieniu ?
    W miedzy czasie zamierzam czynnic przy niej jakies tam prace, czas postoju zostanie dobrze wykorzystany. Na tyle na ile czas pozwoli , ale o tym juz w moim temacie

    Dziekuje i pozdrawiam !!!
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Będzie tak o ????



    Nie wierzę
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Wydaje mi się, że przynajmniej raz na pół roku trzeba będzie auto odpalić żeby tłoki się nie zapiekły. Inna sprawa, że nie potrafię sobie wyobrazić abym odstawił auto na tyle czasu. Ja po dwóch tygodniach już się nie mogę doczekać kiedy się przejadę.

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Wszystkie nieużywane elementy poddawane będą procesowi starzenia ( utleniania, degradacji, itd. ), więc dobrze byłoby co jakiś czas rozruszać auTTo.

  5. #5
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Moja TT stała dokładnie 3 lata.Umyj porządnie,nawoskuj,co jakiś czas przewieź się z 30 km.Samo przepalanie nic nie daje.Naładuj aku i odłącz,żaden aku nie wytrzyma zbyt długo podłączony i będziesz musiał ładować za każdym razem.Po postoju oczywiście wszystkie płyny i filtry do kosza.

  6. #6
    Awatar PietruchM
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1+1
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    501
    Kurde ja nie mam TT kilka dni i mnie szlak trafia a co dopiero nie używać kilka lat...

    A co do akumulatora polecam zakupić prostownik z funkcja inteligentnego ładowania i podtrzymania coś jak (http://www.autometa.com.pl/akcesoria...rki_bosch.html). Ja na podobnym zimuje motocykle i na prawdę jest to fajna opcja by zachować aku w jak najlepszej formie.

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Odpalanie pomoże na tyle że wszystkie kluczowe części silnika będą posmarowane.
    Jeśli auto będzie na stojakach czy też podnośniku to można wrzucić bieg i pokręcić kołami

    Zbyt tajemniczy jesteś Nie wiemy czy auto będzie stało w stanie gotowym do odpalenia czy będzie rozkręcone bo coś planujesz modzić

    Duże znaczenia ma też pomieszczenie... Lepiej auto zniesie długi postój w miejscu gdzie jest mała wilgotność i w miarę stabilna temperatura.







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Będzie tak o ????



    Nie wierzę
    Nie, tak nie będzie
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Możesz przetransportować ją do Płońska
    Ja bedę nią sobie jeździł co jakiś czas bo powiem szczerze ,że najgorzej jak auto stoi przez długi okres nieużywane;/ Czujniki , wtyczki nie lubią tego i korozja bardziej żre auto niż by sobie jeździło.
    A czemu na tak dlugo chcesz ja unieruchomić?

  10. #10
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Wydaje mi się, że przynajmniej raz na pół roku trzeba będzie auto odpalić żeby tłoki się nie zapiekły. Inna sprawa, że nie potrafię sobie wyobrazić abym odstawił auto na tyle czasu. Ja po dwóch tygodniach już się nie mogę doczekać kiedy się przejadę.
    Wiec i tak zrobie, co jakis czas auto zostanie odpalone Sam nie wiem jak to zniose bo odkad kupilem to najdluzej 3 tygodnie stalo niejezdzone, urlop bez niej

    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Wszystkie nieużywane elementy poddawane będą procesowi starzenia ( utleniania, degradacji, itd. ), więc dobrze byłoby co jakiś czas rozruszać auTTo.
    Co znaczy co jakis czas ? Jakis maxymalny sprawdzony termin moze ktos zna

    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    Moja TT stała dokładnie 3 lata.Umyj porządnie,nawoskuj,co jakiś czas przewieź się z 30 km.Samo przepalanie nic nie daje.Naładuj aku i odłącz,żaden aku nie wytrzyma zbyt długo podłączony i będziesz musiał ładować za każdym razem.Po postoju oczywiście wszystkie płyny i filtry do kosza.
    Co do wosku i mycia to jasna sprawa Od aku rowniez nie wymagam cudow, plyny i filtry u mnie rok to max

    Cytat Zamieszczone przez PietruchM Zobacz posta
    Kurde ja nie mam TT kilka dni i mnie szlak trafia a co dopiero nie używać kilka lat...
    Po czytaniu waszych komentarzy wychodzi , ze bezpieczniej bedzie ja pouzywac . Chocby raz na rok, wszystko wyjdzie w praniu.

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Odpalanie pomoże na tyle że wszystkie kluczowe części silnika będą posmarowane.
    Jeśli auto będzie na stojakach czy też podnośniku to można wrzucić bieg i pokręcić kołami

    Zbyt tajemniczy jesteś Nie wiemy czy auto będzie stało w stanie gotowym do odpalenia czy będzie rozkręcone bo coś planujesz modzić

    Duże znaczenia ma też pomieszczenie... Lepiej auto zniesie długi postój w miejscu gdzie jest mała wilgotność i w miarę stabilna temperatura.
    A czy wystarczy samo odpolanie i pokrecenie kolami by postala przez rok, tak od lata do lata ? A w miedzy czasie moglbym sobie dlubac na tyle na ile czas pozwoli

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Możesz przetransportować ją do Płońska
    Do Płońska to ona pojedzie jak mi silnik bokiem wyjdzie (odpukać).

    Arrtur Co do modów to nic aż tak wielkiego robić nie będę, silnik będzie na chodzie o ile dobrze rozrząd zmienię
    Chcę dokończyć prace nad zawieszeniem, powymieniac co zostało i obniżyć do 70mm.
    Sprzedać moje koła letnie i zimowe i zakupić jakieś lekkie 18'', do tego klejące gumy letnie.
    Odchudzenie poprzez wywalenie całego siedziska i wstawienie jakiś lekkich fotelików.
    Pomalowanie całego sreberka na nowe sreberka i odświeżenie wnętrza.
    Wymieniać można by długo Do póki silnik i turbo ma się dobrze nie planuje nic grubsze w tym kierunku.

    Paweł -2005 Po przeczytaniu postów na tak długo jej już nie odstawie, od lata do lata
    Z braku czasu i umiejętności potrzebuje więcej czasu na przeprowadzenie niektórych przeszczepów.
    Powody są dwa.
    Jeden to powiększyła mi się rodzina, od tylko mnie i córki do sześciu osób (w tym trzymiesieczny syn) Zakupiony drugi samochod, nowe mieszkanie które dopiero w powstaje.
    Zamiast wydawać na ubezpieczenie, mandaty i małe naprawy wolę porobić przy niej to na co mam ochotę.
    A drugi to Szwecja Nie chcę użytkować :TT: zimą juz dłużej. Kamyczki obijają mi nadkola cały czas i nie tylko. Po ostatnich huraganach kilka wgnieceń w błotniku i pęknięta przednia szyba. Aż mnie szlak trafia
    Ostatnio edytowane przez lelu666 ; 14-01-2014 o 19:53
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Przepalanie auta to nie zbyt dobra praktyka przy długich przestojach, wolno nagrzewający się silnik z braku obciążenia zużywa się szybko, szybciej też skoroduje wydech, jeżeli nie będziesz mógł autem się poruszać, to po prostu od czasu do czasu zakręć rozrusznikiem odpinając wtryski i cewki.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Właściciel cabrio wie najlepiej Co znaczy od czasu do czasu, co tydzień?
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie no bez przesady, ale raz na 3 miechy nie zaszkodzi, może być nawet trochę częściej.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Jeszcze jedno co do zakrecenia rozrusznikiem Ile razy? Raz , dwa ?
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  15. #15
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Też sobie nie wyobrażam odstawić TT na tak długo. Docelowo swoją odstawiłem na zimę, ale jako, że mamy idealną zimę bez śniegu to chociaż raz na 2 tygodnie robię z 20-30km i za każdym razem cieszę się z jazdy jak dziecko . Ale jak mus to mus.

Podobne wątki

  1. Jaki czas od 0 do 100
    Przez Rey691 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-10-2017, 14:52
  2. Czas podtrzymania sesji
    Przez Nielogiczny w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-04-2016, 17:55
  3. Powitanie w czas :)
    Przez Dydol w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 08:35
  4. czas się przywitać :)
    Przez piTTer w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-03-2008, 18:50
  5. Przyszedł czas na zmiany
    Przez odeen w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-09-2007, 13:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •