Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 28

Wątek: TT 225Q vs. SAAB 900

  1. #1
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004

    TT 225Q vs. SAAB 900

    Wracając przed chwilą z Pragi do siebie do domku, zatrzymałem się na światłach przy Pomniku Lotnika na Łazienkowskiej. Stojąc na lewym pasie który zaraz miał przejść w lewoskret, postanowiłem iż po zielonym ruszę delikatnie dynamiczniej by przeskoczyć przed stojącego obok na światłach SAABa 900 na blachach LRY i pojechać prosto. Jakież moje zdziwienie było jak po zapaleniu zielonego owy SAAB zaczął się ze mną ścigać idąc prawie równo obok Ponieważ był na wysokości drzwi pasażera a pas się kończył, musiałem go puścić przodem. Dopiero na następnych światłach zobaczyłem zamontowany wskaźnik doładowania przy lewym słupku, zatem zkillował mnie jakiś dłubany, cichociemny, słoikowy SAAB .....szkoda tylko że nie wiedziałem że się ścigamy, wyłączyłbym ESP i zrobił strzał z 3500 obr.
    Ostatnio edytowane przez Jerry ; 10-01-2014 o 07:32
    Te Terrere Terrere terererererere …

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jest sporo podłubanych saabów więc może to powinien być bodziec aby wreszcie zrobić coś z mocą u CIebie?

  3. #3

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    346
    Jareczku te SAABy robią robote ;p

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Jerry nie dłub w swojej tt, po prostu na następny raz pożycz od Pawła

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Każde auto po odpowiednich modach może robić robotę. Szkoda że nie ma danych odnośnie mocy SAAB-a ale w sumie te auta jako seryjne już przyzwoicie jadą ( w zależności od wersji ) więc seryjną TT trzeba uważać






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    jest sporo podłubanych saabów więc może to powinien być bodziec aby wreszcie zrobić coś z mocą u CIebie?
    Kusisz Paweł, kusisz Plan jest taki: Najpierw wzmocnimy zawias potem serducho

    Cytat Zamieszczone przez Mumin Zobacz posta
    Jareczku te SAABy robią robote ;p
    Już teraz wiem...Coobcio Garage robi takie sleppery...przekonałem się

    Cytat Zamieszczone przez Wilczyca Zobacz posta
    Jerry nie dłub w swojej tt, po prostu na następny raz pożycz od Pawła
    Wilczyca, staram się nie jeździć nieswoimi samochodami Do tego przy takich mocach jest duże ryzyko "przesadzenia".

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Każde auto po odpowiednich modach może robić robotę. Szkoda że nie ma danych odnośnie mocy SAAB-a ale w sumie te auta jako seryjne już przyzwoicie jadą ( w zależności od wersji ) więc seryjną TT trzeba uważać

    Pozdrawiam
    Jeśli ten SAABik był tak zmodzony (chociaż felgi miał seryjne): http://www.coobcio.pl/?p=1993 , to w sumie nie mam co się dziwić....
    Te Terrere Terrere terererererere …

  7. #7
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Jerry pięknie to skomentowałeś : -zatem zkillował mnie jakiś dłubany, cichociemny, słoikowy SAAB -

  8. #8
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Już teraz wiem...Coobcio Garage robi takie sleppery...przekonałem się

    Jeśli ten SAABik był tak zmodzony (chociaż felgi miał seryjne): http://www.coobcio.pl/?p=1993 , to w sumie nie mam co się dziwić....
    Po przeczytaniu, mniej będę obawiał się kompleksów na drodze.

  9. #9

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    5??
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    82
    Jest dużo samochodów które mogą zaskoczyć Was na drodze. A SAAB-y są bardzo łatwo do modyfikacji i wyniki w nich są naprawdę ciekawe.

  10. #10
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    W końcu ktoś nie zrobił z TT Bóg wie czego!Stary dziadek widać też daje radę,nie mamy jakoś specjalnie sportowych aut!(wyjątki na forum).TT to auto jak auto.Szybsze niż inne i tyle.Ja swoje mam 10 lat i się przyzwyczaiłem,ale nowi(nabywcy,szczególnie młodzi) myślą ,że złapali Pana Boga za nogi a niestety tak nie jest, bo diesel dobry(duży) potrafi przysporzyć sporo kłopotów.

  11. #11

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    Co do saab'ów... Planowałem jakiś czas temu zakup saab'a 9-5 aero. Nie dość że nie ma w tym krau zadbanych egzemplarzy to i awaryjność ich jest całkiem spora, a części mega drogie, jako przykład podam cenę cewek.Kosztują około 1700zł. To są 4 cewki połączone ze sobą... A żeby wymienić w tym samochodzie rozrząd to wyciągnąć trzeba cały silnik z samochodu. Ogólnie odpuściłem sobie
    Następnym razem Jerry jak go zobaczysz to już wiesz co robić

  12. #12

    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    23
    Trzy lata temu miałem Vectre C 2.0 T właśnie z silnikiem Saab. Seryjnie posiadało 175hp, moje auto było po programie zrobionym w niemczech (z tym programem kupiłem je) wiec nie wiem dokładnie ile po nim miało koni. W każdym bądz razie Passata 2.0tfsi killowała za każdym podejściem. Tym autem w 3 lata zrobiłem 100tys km i jedyna awaria w silniku jaka miałem to padła cewka na 3 cylindrze, koszt na allegro 140zł. Bardzo dobrze wspominam ten silnik i nie raz mnie zaskoczył swoja ekonomią i mocą. Skrzynia oczywiście 6 biegów. Teraz ten sam silnik motowany jest w Insigni i deklaruje sie mocą 210hp. Wiec szczegolnie mnie nie dziwi ze starej generacji Saab niewiele dostawał od TT 225 gdyby to była 180 pewnie by go dylko wachała. Panowie uważajcie na Saaby.
    P.s. Rozrząd w saab to łańcuch po co go zmieniać??? No chyba że ma 400 tyś lub ktoś zmieniał biegi przy 2tyś obrotów.
    Pozdro.

  13. #13

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    Ja się odnoszę do silnika 2.3t w wersji aero. Kolego, łańcuchy rozrządu WYMIENIA SIĘ. Łańcuchy się zużywają, rozciągają, tak samo jak ich prowadnice i napinacze. Kiedy byłem właśnie w warsztacie który robi tylko Saaby, właściciel mi powiedział że głównym błędem użytkowników Saab'ów jest ich przekonanie że łańcuchów rozrządu się nie wymienia. A potem niespodzianka...

    To samo tyczy się BMW, szczególnie silników w wersji z Vanosami. A w silnikach audi v8 4.2 334KM montowanych w a6 c6 i a8 d3 pierwszy rozrząd robi się przy około 140tys. Nie dlatego że tak jest napisane w instrukcji, tylko dlatego że napinacze hydrauliczne łańcucha nadają się już na złom przy takim przebiegu

  14. #14

    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    23
    Z tego co wiem i serwis mi mówił to sie rozrząd wymienia gdy go zaczyna słychać, nie pisze żę sie go wogle nie wymienia. Vectre sprzedałem z przebiegiem 180tyś i nie było absolutnie żadnych odgłosów rozrządu w Bmw mam 206tyś i narazie też nie budzi zastrzeżeń. Chyba że serwis sie myli. Druga strona medalu to ile auto ma na blacie a ile na kołach. Pozdro

  15. #15
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez wojtek1989 Zobacz posta
    Ja się odnoszę do silnika 2.3t w wersji aero. Kolego, łańcuchy rozrządu WYMIENIA SIĘ. Łańcuchy się zużywają, rozciągają, tak samo jak ich prowadnice i napinacze. Kiedy byłem właśnie w warsztacie który robi tylko Saaby, właściciel mi powiedział że głównym błędem użytkowników Saab'ów jest ich przekonanie że łańcuchów rozrządu się nie wymienia. A potem niespodzianka...

    To samo tyczy się BMW, szczególnie silników w wersji z Vanosami. A w silnikach audi v8 4.2 334KM montowanych w a6 c6 i a8 d3 pierwszy rozrząd robi się przy około 140tys. Nie dlatego że tak jest napisane w instrukcji, tylko dlatego że napinacze hydrauliczne łańcucha nadają się już na złom przy takim przebiegu
    Miałem kilka samochodów z łańcuchem rozrządu i trochę na ten temat wiem.
    Ogólnie jest tak, że łańcucha rozrządu się nie wymienia.
    Jednak jest grupa samochodów/silników, w których wspomniany rozrząd ulega dość szybkiemu zużyciu. Oczywiście w tych przypadkach zalecane/wskazane jest wymienienie elementów rozrządu.
    Oczywiście w zależności od silnika trzeba wiedzieć co i kiedy należy wymienić. Często bowiem A.S.O. lub mechanicy mówią, że trzeba wymienić wszystkie elementy rozrządu. Dlla nich tak jest prościej ( czytaj opłacalniej ), a wystarczy wymienić zużyte/wadliwe, poszczególne elementy. Dobrym przykładem są tu silniki znane z AUDI:
    2.7 TDI
    3.0 TDI
    4.0 TDI
    3.2 FSI
    4.2 333/344 KM

Podobne wątki

  1. 225Q vs R32
    Przez mateUS w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 13:30
  2. MK1 [8N] 225Q vs C63 AMG
    Przez Kwariat w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 19-06-2014, 10:23
  3. 225Q vs 750 Li
    Przez Dydol w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 23:30
  4. TT 225Q vs BMW X6
    Przez Mumin w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 16:51
  5. TT 225q
    Przez maju89 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-12-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •