Cytat Zamieszczone przez wojtek1989 Zobacz posta
Ja się odnoszę do silnika 2.3t w wersji aero. Kolego, łańcuchy rozrządu WYMIENIA SIĘ. Łańcuchy się zużywają, rozciągają, tak samo jak ich prowadnice i napinacze. Kiedy byłem właśnie w warsztacie który robi tylko Saaby, właściciel mi powiedział że głównym błędem użytkowników Saab'ów jest ich przekonanie że łańcuchów rozrządu się nie wymienia. A potem niespodzianka...

To samo tyczy się BMW, szczególnie silników w wersji z Vanosami. A w silnikach audi v8 4.2 334KM montowanych w a6 c6 i a8 d3 pierwszy rozrząd robi się przy około 140tys. Nie dlatego że tak jest napisane w instrukcji, tylko dlatego że napinacze hydrauliczne łańcucha nadają się już na złom przy takim przebiegu
Miałem kilka samochodów z łańcuchem rozrządu i trochę na ten temat wiem.
Ogólnie jest tak, że łańcucha rozrządu się nie wymienia.
Jednak jest grupa samochodów/silników, w których wspomniany rozrząd ulega dość szybkiemu zużyciu. Oczywiście w tych przypadkach zalecane/wskazane jest wymienienie elementów rozrządu.
Oczywiście w zależności od silnika trzeba wiedzieć co i kiedy należy wymienić. Często bowiem A.S.O. lub mechanicy mówią, że trzeba wymienić wszystkie elementy rozrządu. Dlla nich tak jest prościej ( czytaj opłacalniej ), a wystarczy wymienić zużyte/wadliwe, poszczególne elementy. Dobrym przykładem są tu silniki znane z AUDI:
2.7 TDI
3.0 TDI
4.0 TDI
3.2 FSI
4.2 333/344 KM