Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 34

Wątek: Bezpieczeństwo na drodze.

  1. #1
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582

    Bezpieczeństwo na drodze.

    Wypadek w Kamieniu Pomorskim, który ostatnio cały czas jest wspominany w telewizji daje dużo do myślenia. Tak dużo, że ostatnio jak jeżdżę autem uważam bardziej niż zwykle. Cały czas w głowie mam myśl o małej dziewczynce, która się właśnie dowiedziała, że nie ma już mamy i taty. Osobiście nigdy nie jechałem po spożyciu nawet "grama" alkoholu. Wielokrotnie natomiast jechałem wąskimi miejskimi uliczkami z prędkością czasem 3-krotnie większą niż dopuszczalna. Czasem tak niewiele trzeba do tragedii...

  2. #2
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Jaqob nie pijąc do tego zdarzenia wszyscy jeździmy 30 w miejscach zamieszkania ,50 w zabudowaniach!daj spokój z tym tematem bo się słabo robi!

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Taki temat też jest potrzebny. Daje do myślenia W dzisiejszych czasach żyjemy szybko, jeździmy tak samo. Ostrożności nigdy za wiele i warto o tym pomyśleć. Natomiast największym paradoksem ostatnich dni jest wypadek Schumachera. Tyle lat na torze w F1 (prędkości 300+) a wystarczył stok narciarski i kamienie.

  4. #4
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Dokładnie, wystarczy chwila a może skończyć się wszystko czego człowiek nie docenia na co dzień. Od mało ważnych spraw jak utrata prawka dożywotnio, automatycznie naszej "miłości" na 4 kołach" po najważniejsze jak utrata wolności a co najgorsze wybaczeniu samemu sobie co się zrobiło lub życie z tym.... Czasem człowiek nie myśli tylko unosi się chwilą czy adrenaliną (szpanem). Nie wiem czy jeszcze pamiętacie wypadek w którym zginęło 2 dzieci (chłopców) w Kętach koło Bielska Białej. Młoda 20l dziewczyna pod wpływem narkotyków i alkoholu wjechała w nich na pasach. Śmierć na miejscu... Pracuje ze mną chrzestna jednego z nich nie zapomnę tej kobiety co się z Nią stało jak wyglądała i jakim była stanie przez dobre 2 miesiące. Jak kolega wyżej nigdy nie wsiadłem pod wpływem, niczego...Wstyd się przyznać ale jechałem kiedyś z kimś kto pił jako pasażer z przodu. byłem głupi 20 lat po imprezie brak kierowcy do powrotu do domu. Jeden "mądry" się wyróżnił no i tak pojechaliśmy z nim. Dzięki bogu nic się nie stało i wszyscy dotarli do domu ale na 2 dzień człowiek sobie zdał sprawę co mogło się stać. Od tamtego czasu planując imprezę wpierw sprawdzam rozkład pociągów powrotnych. Dziś w radiu jadąc do pracy usłyszałem że mają zaostrzyć prawo dla nietrzeźwych kierowców jak i osób wsiadających do pojazdu kierowanego przez osobę pod wpływem I POPIERAM TO W 100% ! Auto+alkohol= cela lub odebranie prawka na jakiś czas lub dożywotnio, Auto+ nietrzeźwy kierowca + pasażer(świadomy nietrzeźwości) = mandat lub w przypadku wypadku śmierci poszkodowanych sprawa w sadzie. Takie moje zdanie, bo 15 lat dla tego pana po tym co zrobił to zdecydowanie za mało.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Taki temat też jest potrzebny. Daje do myślenia W dzisiejszych czasach żyjemy szybko, jeździmy tak samo. Ostrożności nigdy za wiele i warto o tym pomyśleć. Natomiast największym paradoksem ostatnich dni jest wypadek Schumachera. Tyle lat na torze w F1 (prędkości 300+) a wystarczył stok narciarski i kamienie.
    Nie śledzę co się z Szumim dzieje bo jakoś to ucichło. Wiem tylko tyle że jest dalej w krytycznym stanie. Ale nie ma co się oszukiwać rajdowiec jest też sobie sam winny swojego stanu bo zboczył ze szlaku wraz ze swoim synem.
    Ostatnio edytowane przez oOkillerjezOo ; 03-01-2014 o 20:18

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Szkoda chlopa ale jakby jechal normalnie o nic by mu sie nie stalo, a teraz bohatera z niego robia...zenada.

    Kiedys tez jade po wislostradzie w wawie, korek, w lusterku widze gt-r'a zapierdzielajacego i skaczacego z pasa na pas jak debil, dojezdza - holowczyc...potem lekkie pobocze i juz kilka aut dalej...a ile razy mowi ze droga to nie tor....Kulig - czy ktos kiedykolwiek widzial prawdziwe wyniki badania zawartosci alkoholu we krwi w czasie wypadku? oczywiscie ze nie....przeciez to obsluga przejazdu zawinila....

    DO paradoksow mozna zaliczyc wypadek Colina McRae - tyle lat smigal miedzy drzewami i nic, a zginal w wypadku helikopterem, czy tez Jeff Moyle tyle rajdow, Xgames - super kierowca a przy tym normalny facet ktory potrafil podejsc i zapytac na ile psi dajemy kola...tyle rajdow a zginal w wypadku podczas parasailingu...

    A co do przemyslen nt bezpieczenstwa na drodze - ile ludzi tyle zaraz bedzie opinii, z racji jednej z prac to juz mam czasem dosc polemiki z rodzicami nt bezpieczenstwa dzieci w podrozy, bo oni maja 1-2 dzieci i wszystkie rozumy pozjadali...lepiej usiasc i obejrzec spot tv na ktory wydano w *** kasy, a pan nie moze wyhamowac skodzianka bez abs i potraca pana z bulkami w torbie...co to da? nic...lepiej zainwestowanoby w filmy pokazujace wyzszosc przewozenia dzieciu tylem to kierunku ruchu, lub zapinania pasow bezpieczenstwa przez kobiety w ciazy...no ale zanim ktos podejrzy jak to sie robi w normalnych panstwach to kilka lini metra nam w wawie zbuduja!
    Ostatnio edytowane przez hubi_pl ; 03-01-2014 o 20:28

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Utrata Prawka phi, a co to dla Polaka bedzie jeździł bez, problem jest głęboko społeczny i żadne kary nie pomogą, bo to nasza mentalność, musi zmienić się pokolenie, niestety.
    Straszna nagonka w tej TV aż się rzygać chcę, odpalam forum, a tu co ???? to samo, nie zawracam sobie głowy tym na co nie mam wpływu, wam też tak radzę, żyje się lżej i przyjemniej.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Żadna nagonka, luźna dyskusja mająca jedynie nakłonić do refleksji. Z racji aut jakie posiadamy często jesteśmy prowokowani na drodze. Wielokrotnie już odpuściłem dużo słabszym (szybko oceniając sytuację, że nie ma co ryzykować) chociaż pokusa i adrenalina miała ochotę zrobić swoje. Właściciel tej "prykawki" być może na "swoim" forum w dziale kille napisał jak to objechał TTS noo ale ważne, że wszyscy cali Chodzi o to aby czasem po prostu odpuścić.

  8. #8
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    http://www.youtube.com/watch?v=6h1E81_Zpxw Temat wałkowany w mediach i jak kolega mówił można już tym... Ale robi to wrażenie oczywiście negatywne, jaka to musiała być siła .

  9. #9
    Awatar rys00
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    296
    właśnie powinno się to pokazywać do zerzygania może do jakiegoś pustego łba to trafi i zaoszczędzi komuś tragedii, bo czubkom nic się nie staje, zawsze ktoś bogu ducha winien cierpi bo czub miał fantazje, może macie inne zdanie ale chwila na przemyślenia jest potrzebna w Kamieniu 7 osób plus ranni którzy mogą zostać kalekami, jak dla mnie wypadek z ofiarami powinien mieć kwalifikacje zabójstwa i po 15 lat ale za każdego zabitego, taki czub nie powinien już pojawić się za kierownicą nigdy

  10. #10
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    7 osób ? Znaczy któraś z osób w szpitalu zmarła ? Były 2 w stanie ciężkim

  11. #11
    Awatar rys00
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    296
    leciało w pasku na tvn 24 że ten 8 latek ale teraz tego nie ma może pomyłka

  12. #12
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Czasami lepiej odpuścić niż ryzykować czyjeś zdrowie lub życie i doprowadzić do tragedii. Miałem takie sytuacje, że wpuszczałem auta które chamsko wpychały się na mój pas aby być przede mną ale wolę takim odpuścić niż zaryzykować wypadek. Każdy z nas wie jak łatwo można podjąć ryzyko i przekroczyć prędkość lub zrobić coś niebezpiecznego aby tylko sobie lub komuś coś udowodnić. Może lepiej przemyśleć to dwa razy i wyładowywać się na wynajętym torze czy zawodach 1/4mili. Wtedy wszyscy będziemy zadowoleni i nikt nie będzie zagrożony. Jak w życiu tak i na drodze ważny jest zdrowy rozsądek, więc życzę nam aby nas nigdy nie opuścił
    Pozdrawiam

  13. #13
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...wyzsze.html#MT

    Wg mnie alkomaty bez sensu bo ludzie kupią ale czy bd ich używać ?! To tak jak kamizelki są bo trzeba mieć ale kto ją zakłada.... Kary jak najbardziej 5tys !

  14. #14
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Napewno nie kupie, kpina, moze jeszcze zestaw glosnomowiacy obowiazkowo w kazdym aucie ...

  15. #15
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Oj kolego powiem Ci tak. Czasem lepiej te 20 zł wydać na jakiegoś paścia Nie wiem czy jeździsz za granicę, ja mieszkam bardzo blisko ze słowacką i często jeżdżę tankować na Słowację bo mimo że mają euro to cena 98 jest niższa jak u nas i paliwo o niebo lepsze !!!!. Ale nie o to chodzi, odkąd w Polsce wprowadzili kamizelki dla kierowcy i pasażerów inne kraję zrobiły podobnie. Obecnie jadąc na Słowację będąc zatrzymanym do kontroli można się ładnie zdziwić ! Za brak kamizelki zgodnej z ilością miejsc w dowodzie auta są kary rzędu 200 zł !

Podobne wątki

  1. Przywitanie, a TT w drodze :)
    Przez neecos w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 18:45
  2. Audi TT - jak dbacie o bezpieczeństwo auta?
    Przez Blerx w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 04-08-2012, 09:53
  3. Wpadłem w dziurę na drodze
    Przez Wonder w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 13:26
  4. kamienie na drodze - czyja wina?
    Przez Mari w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-05-2008, 06:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •