Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: Problem z transakcją na allegro

  1. #1
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594

    Problem z transakcją na allegro

    Witajcie

    Kupiłem niedawno stojak do mojego TV i nie pasował, zanim go kupiłem zapytałem goscia czy jest opcja zwrotu. Powiedział, że tak. No więc odjąłem koszty wysyłki i wysłałem mu ten stojak za pobraniem a on (listonosz btw. haha)paczki nie odbiera, tak samo jak telefonów, maili i nie odpisuje na fb. Co mogę zrobić? Czy pójście na policję i przedstawienie całej sprawy, razem z mailami coś da? Miał ktoś podobną sytuację? Ktoś doradzi co teraz zrobić?

    Za komentarze w stylu: trzeba było sprawdzić przed kupnem czy będzie pasował i podobne dziękuję.

  2. #2
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Stojak za 150zł 200zł ? sprawę kieruj do allegro jak Ci się chcę pisać bo szkoda w inny sposób się fatygować,chyba ,że się okropnie nudzisz

  3. #3
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    hej.

    sprzedaje na allegro od 5ciu lat. wysylam rocznie nawet ok 8tys paczek.

    Generalnie szanse nikłe. Na policji wizyta da raczej efekt mizerny.

    Ja oferuje zwrot 14dni bez podania przyczyn z tym ze zawsze zwrot odbywa sie na koszt kupujacego...

    To ze gosc wali w ch*** to jedno, a to ze Ty wyslales za pobraniem odliczajac sobie dodatkowo koszt transportu to drugie...

    NIestety ale musze Cie rozczarowac - szanse masz nikłe. jesli nie odbirze paki to wroci do ciebie ponownie

    Kupowales od os prywatnej czy firmy?
    kup teraz czy licytacja?
    jaka jest wartosc przedmiotu?

    Mnie juz wiele razy ludzie za 6,50zl do prokuratury zgłaszali(doniesienie)

    Niestety zakupy online maja swoje wady i zalety. Dla kupujacego zaleta moze byc mozliwosc walenia w ch*** w pewnych wzgledach(wyludzanie w momencie gdy zakupimy np 3 wiertła,dostaniemy 3 a napiszemy do sprzedajecego ze otrzymalismy 1. Ten na 99%,jesi zalezy mu na dobrej opinii,wysle ci te"braki". Patentow jest jeszcze wiele ale to nie temat na to...

  4. #4
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Zglaszaj do allegro - od czegos maja ten program ochrony kupujacych.

  5. #5
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Program Ochrony Kupujących - już to przerabiałem. Masakra.

  6. #6
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Jedyna szansa to zgłosić to na Allegro. Pozostaje jeszcze kwestia czasu,może sprzedający ma urlop.

  7. #7
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Program Ochrony Kupujących - już to przerabiałem. Masakra.
    Przerabiales temat? to jakas zenada...na ebay.com nie boje sie nic kupowac drozszego a u nas to zawsze jakis strach jest...na ebayu kiedys kupilem Jeepa Commandera w CA, bez ogladania...a tu czasem zastanawiam sie kupujac opony...

  8. #8
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Pracownicy Allegro nie angażują się w konflikt. ładnie brzmi, ale w praktyce nawet nie wyślą sprzedającemu przypomnienia konkretnego paragrafu z regulaminu, czy kodeksu cywilnego. Totalna porażka, żadna pomoc dla klienta, widać, że ważny dla nich jest tylko sprzedający (bo płaci prowizje), a dla klienta jest tylko ściema. Jedyne, co chyba można zrobić to zgłosić sprawę policji (zaieść krótkie pisemko, by tylko przystawili pieczątkę przyjecia) i przesłać to do Allegro - teoretycznie po tym zwracają pieniądze.

  9. #9
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594
    Tak myślałem, no nic, będę próbował. Dzięki za odzew

  10. #10
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    Stojak za 150zł 200zł ? sprawę kieruj do allegro jak Ci się chcę pisać bo szkoda w inny sposób się fatygować,chyba ,że się okropnie nudzisz
    Zglaszaj do allegro - od czegos maja ten program ochrony kupujacych.
    Jedyna szansa to zgłosić to na Allegro. Pozostaje jeszcze kwestia czasu,może sprzedający ma urlop.
    Przerabiales temat? to jakas zenada...na ebay.com nie boje sie nic kupowac drozszego a u nas to zawsze jakis strach jest...na ebayu kiedys kupilem Jeepa Commandera w CA, bez ogladania...a tu czasem zastanawiam sie kupujac opony...
    Pracownicy Allegro nie angażują się w konflikt. ładnie brzmi, ale w praktyce nawet nie wyślą sprzedającemu przypomnienia konkretnego paragrafu z regulaminu, czy kodeksu cywilnego. Totalna porażka, żadna pomoc dla klienta, widać, że ważny dla nich jest tylko sprzedający (bo płaci prowizje), a dla klienta jest tylko ściema. Jedyne, co chyba można zrobić to zgłosić sprawę policji (zaieść krótkie pisemko, by tylko przystawili pieczątkę przyjecia) i przesłać to do Allegro - teoretycznie po tym zwracają pieniądze.
    Moze zacznijmy od przeczytania pierwszej strony regulaminu Panowie,zanim zaczniecie Pisac do allegro gdyz szkoda Waszego cennego czasu:

    "Allegro nie jest stroną konfiktu."...

    Dziękuje ,dobranoc....

    moze was ktos wyj***c na laptopa za 10kola, ktos wysle wam przyslowiowy "kamien" a allegro odpisze Wam:

    ... "Liczymy na pozytywne załatwienie sprawy z kontrahentem"

    Przerobilem juz setki reklamiacji,bylem podawany do PRACOWNIKÓW ALLEGRO których boje sie jak kot myszy. Pozniej standadowa gadka czyli policja,prokuratura ,sąd.

    Dalej sprzedaje,dalej działam i bede działał bo z ich strony to byl by strzal ww wlasne kolano gdyby zbanowali sprzedawce ktory im miesiecznie zostawia np 5k zl...

    1 reklamacja na 200 to wynik bardzo dobry i oni o tym dobrze wiedza... CO innego tzw. KONTA-SŁupy ktore sluza tylko do wyłudzania kasy...
    Ostatnio edytowane przez asikson ; 02-01-2014 o 22:56

  11. #11
    Awatar spider
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    115
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    316
    Skad jest ten gosciu, pojedziemy mu ********** i juz.

  12. #12
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594
    Moze nie tak drastycznie, ale jesli ktos jest z Inowrocławia...

  13. #13
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594
    Pan nazywa sie Remigiusz Mikołaj Piniewski.

  14. #14
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez czarny Zobacz posta
    Witajcie

    Kupiłem niedawno stojak do mojego TV i nie pasował, zanim go kupiłem zapytałem goscia czy jest opcja zwrotu. Powiedział, że tak. No więc odjąłem koszty wysyłki i wysłałem mu ten stojak za pobraniem a on (listonosz btw. haha)paczki nie odbiera, tak samo jak telefonów, maili i nie odpisuje na fb. Co mogę zrobić? Czy pójście na policję i przedstawienie całej sprawy, razem z mailami coś da? Miał ktoś podobną sytuację? Ktoś doradzi co teraz zrobić?

    Za komentarze w stylu: trzeba było sprawdzić przed kupnem czy będzie pasował i podobne dziękuję.
    generalnie masz 10 dni na powiadomienie sprzedawcy, następnie 14 dni na wysłanie paczki i tyle samo ma sprzedawca na zwrot kasy.
    Ostatnio edytowane przez PawelM ; 02-01-2014 o 23:46 Powód: czarny, zakręciłem się i nie miałem złych zamiarów :)

  15. #15
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594
    Gdzie napisałem ze obciążam go kosztami? Zanim wyslesz gifa ku uciesze gawiedzi to przeczytaj ze zrozumieniem post. Wysłałem stojak z kwota pobrania niższa o 30 zł, pomijając wysyłke za która on policzył sobie 30 zł, a zapłacił 19.

Podobne wątki

  1. Oszust na allegro
    Przez kisseM w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 18:49
  2. Okazja na allegro
    Przez tomi w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 19:56
  3. Ciekawostka z allegro
    Przez WhiteTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-06-2010, 17:30
  4. Jaki VAG z allegro?
    Przez BarTTek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-03-2009, 11:10
  5. spoilery do TT na allegro
    Przez szadziak w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-01-2004, 17:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •