Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 20 z 20

Wątek: Mk1 1.8t 225Q abs blokuje koła słabe hamowanie

  1. #16
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Odgrzewam bardzo starego kotleta... myślę że będzie to odpowiedni temat. Około półtora roku temu dałem do "zrobienia" cały układ hamulcowy (regeneracja zacisków + malowanie, przewodów hamulcowych, przewody nowe HEL w stalowym oplocie P+T, wymiana płynu hamulcowego, nowe tarcze + klocki Przód zimmerman sport + tył brembo)... po odbiorze auta przed SCP byłem troszkę w szoku że auto hamuje słabiej niż wcześniej z zużytymi klockami i tarczami ale pomyślałem sobie że to pewnie przez to że może muszą się trochę dotrzeć. Minęło półtora roku (zrobiłem jakieś 8000km około) a hamulce dalej działają słabiej niż stare, tak więc wczoraj wpadłem na pomysł aby spróbować zahamować najmocniej jak się da i sprawdzić czy zapali się/zadziała ABS i ... nic... kontrolka się nie zaświeciła ani razu, nie było tzw. bicia na pedale hamulca a tylko może raz udało mi się na ułamek sekundy przyblokować koła w ostatniej fazie. Na Vag-u nie ma błędu itd. zauważyłem tylko że mam odcięty i zaizolowany jeden kabelek i jest to prawdopodobnie kabelek od czujnika zużycia klocków. Czy ktoś może spotkał się z podobną sytuacją i rozwiązaniem była faktycznie pompa ABS ? ps. Auto hamuje i się zatrzymuje ale prędzej skrzywisz pedał hamulca niż zablokujesz koła :/ help?

  2. #17

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Podczas hamowania kontrolka ABS nie będzie się zapalać.
    Tylko podczas zapłonu kontrolka ABS i ESP zapala się na chwilę (jest to sprawdzenie, czy żarówki są OK)
    Dobrze byłoby ostro zahamować na mokrej nawierzchni jezdni, bo wtedy czuć będzie wyraźnie działanie ABS przez pedał hamulca.
    Jedyne co może się zapalić, to kontrolka ESP przy ruszaniu na śliskiej nawierzchni.
    Co do hamulców, to może serwo nie domaga i trzeba dożo mocniej naciskać na pedał hamulca.
    Pozdrawiam.

    P/S
    W VAG-u jest jeszcze opcja testu ABS-u, sprawdź.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 31-12-2019 o 15:46

  3. #18
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam,
    Podczas hamowania kontrolka ABS nie będzie się zapalać.
    Tylko podczas zapłonu kontrolka ABS i ESP zapala się na chwilę (jest to sprawdzenie, czy żarówki są OK)
    Dobrze byłoby ostro zahamować na mokrej nawierzchni jezdni, bo wtedy czuć będzie wyraźnie działanie ABS przez pedał hamulca.
    Jedyne co może się zapalić, to kontrolka ESP przy ruszaniu na śliskiej nawierzchni.
    Co do hamulców, to może serwo nie domaga i trzeba dożo mocniej naciskać na pedał hamulca.
    Pozdrawiam.

    P/S
    W VAG-u jest jeszcze opcja testu ABS-u, sprawdź.
    hmmm... i ta właśnie opcja testu ABS-u w Vag-u będzie moją kolejną opcją do testu ale to już muszę poprosić kolegę Eslaw-a od nas z klubu czy znajdzie chwilkę... wczoraj było mroźnie i droga nie była idealna i liczyłem że pojawi się kontrolka ABS przy ostrym (bardzo) hamowaniu, oczywiście kontrolka się normalnie podświetla przy przekręceniu kluczyka. No i nie będę ukrywać że z tą siłą którą naciskałem na pedał wczoraj to było serio mocno (zapierasz aż się plecami o fotel mocno i "ciśniesz" pełną siłą mięśni na pedał tak jakbyś chciał skręcić w miejscu kierownicą od "Star-a" bez wspomagania). Bardzo dziękuje za odpowiedź i pomoc w nurtującym mnie temacie

  4. #19
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Moze poprostu trzeba odpowietrzyc porzadnie heble??

  5. #20
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Na moje to też kwestia odpowietrzenia. Hamulce masz bez wiątpienia mocniejsze i musi to hamować lepiej. Może być taki skrajny zbieg okoliczności że w momencie swpau hebli coś zadziało się wokół serwa, samo serwo lub podciśnienie, ale to naprawdę skrajny przypadek...

Podobne wątki

  1. Słabe TT, prośba o ocenę logów 180 Q
    Przez Tomasso w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-11-2014, 12:48
  2. gorsze hamowanie auta od jakiegos czasu
    Przez sebastian225quatro w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 13:42
  3. Haldex hamowanie kół przy cofaniu?pomocy...
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-12-2011, 13:14
  4. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-06-2011, 13:30
  5. Nowe koła w TT-tce
    Przez deSigner w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-05-2008, 17:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •