Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: Mk1 1.8t 225Q abs blokuje koła słabe hamowanie

  1. #1
    Awatar Brecho
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Zielony
    Posty
    28

    Mk1 1.8t 225Q abs blokuje koła słabe hamowanie

    Witam

    mam taki problem z abs'em. według mnie hamowanie jest dość słabe. jeżdżę w pracy insignią 1.6T i ten samochód dosłownie staje w miejscu a u mnie? już kilka razy się wystraszyłem bo po wciśnięciu pedału samochód prawie nie wytraca prędkości tylko blokuje koła(słychać pisk opon np) i idzie na suwa. dodam ze sprawdzałem kilkakrotnie na wag'u i nie ma żadnych błędów i to że w momencie hamowania czuć jak pedał "kopie" w nogę. Kiedy kupowałem auto jakieś 3 miechy temu to byłem w stacji diagnostycznej, diagnosta sprawdzając nie mówił nic o tym, że hamulce działają nie tak. Wiec nie wiem za bardzo co robić i co jak sprawdzać.

  2. #2
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Odpowiem głupio ale z życia wzięte Zobacz jaki stan klocków. Kolega miał audi a4, koleś typu jeździ auto to jeździ. Nie dba o nie. Kiedyś potrzebowałem przewieść drzwi i pożyczyłem od niego auto, jadąc miałem ten sam problem co kolega. Okazało się że on praktycznie nie miał klocków, zjechane do zera. Do tego stopnia że na tarczach ma wgłębienie.

  3. #3
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Coś musi być nie tak z hamulcami. Może właśnie zużyte klocki/zapowietrzony układ i hamuje np. jednym kołem stąd pisk opony a efekt mierny ale wtedy powinno też ściągać auto. TT ma bardzo dobre hamulce w serii mówię tutaj o sile hamowania. Trochę gorzej jest jeśli hamujesz z dużej prędkości np. 200 do 100 i zrobisz tak parę razy to wtedy ich efektywność spada i o tym trzeba pamiętać żeby nie być zaskoczonym

  4. #4
    Awatar Brecho
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Zielony
    Posty
    28
    klocki szczerze powiedziawszy sie kończą, zostało ok 5mm Załącznik 5015

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    oto ślady hamowania prawe tylne zablokowało i lewe przednie ale jak widać sporo mniej w innych próbach bywało przeróżnie ;/ sorki że zdj bokiem ale zapomniałem obrócić

  5. #5
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Moim zdanie to klocki ! Jeśli 5mm to tyle co nic...
    Skoro masz tylko tyle więc i tak wypada wymienić w najbliższym czasie, polecam wymianę kompletu na 4 koła i zobaczyć co wtedy będzie.
    Ostatnio edytowane przez oOkillerjezOo ; 30-12-2013 o 22:19

  6. #6
    Awatar Brecho
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Zielony
    Posty
    28
    no rozglądam się i wymienię tak czy siak. myślisz ze blokuje koła dlatego ze klocki są liche? wydaje mi się ze wtedy hamowanie byłoby słabsze a nie blokowało kół..

  7. #7
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Tak uważam bo gdyby nie własne doświadczenie z audi a4 kolegi tez bym nie powiedział. Klocek daje małe tarcie bo to 5 mm a w środku klocka może być już prawie przysłowiowy metal. Ślizga się po tarczy i przez to kopie po pedale hamulca. Może to i zła teoria, ale sam tego doświadczyłem. Nie jechałem potem już tym autem ale wiem że wymienił klocki i wierząc mu na słowo wszystko było potem ok. Więc tak czy siak kloce musisz wymienić i zobaczysz co będzie dalej

    Było sucho sierpień.... podczas dojeżdżania do świateł hamowałem (nie wiem czy tak samo efektywnie jak z dobrymi klockami bo nie jeżdżę tym autem więc nie miałem jak porównać) Ale im mocniej naciskałem i auto traciło prędkość to tuż przed zatrzymaniem kopało po pedale hamulca. A jeszcze bardziej jak hamowałem np na skręconych kołach. Dojechałem pod castorame patrzę a on w cale nie ma okładziny na klocku. Tak to wyglądało w moim przypadku. A i dodam że lewy przód klocek był na zero a prawy miał z centymetr. Natomiast tył w dobrym stanie jeszcze miały dużo do końca.
    Ostatnio edytowane przez oOkillerjezOo ; 30-12-2013 o 22:56

  8. #8
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    A ja uważam, że klocki w tym przypadku nie są przyczyną blokowania kół.
    Okładziny jest na tyle dużo, że metal nie trze o metal. Podczas hamowania słychać tarcie pustych okładzin?
    Ja, po ewentualnej wymianie klocków / tarcz zainteresował bym się pompą ABSu, drożnością i odpowietrzeniem układu hamulcowego i korektorem hamowania.
    Układ hamulcowy to z reguły układ krzyżowy. Dobrze obrazuje to załączone kilka postów wyżej zdjęcie.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 31-12-2013 o 09:07

  9. #9
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    5mm klocka to połowa zużycia, więc nie ma potrzeby wymiany. Tak jak elmachoo piszę, sprawdź odpowietrzenie układu

  10. #10
    Awatar Brecho
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Zielony
    Posty
    28
    ja płynu nie wymieniałem wiec ciężko określić, uzupełniałem ostatnio trochę bo było na minimum. jeśli chodzi o stan klocków to na pewno nie są zużyte na tyle żeby metal tarł o tarcze spróbuje odpowietrzyć układ i zobaczymy.

  11. #11
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez Brecho Zobacz posta
    ja płynu nie wymieniałem wiec ciężko określić, uzupełniałem ostatnio trochę bo było na minimum. jeśli chodzi o stan klocków to na pewno nie są zużyte na tyle żeby metal tarł o tarcze spróbuje odpowietrzyć układ i zobaczymy.
    wymień płyn. Płyn, czy też mieszanka zupy jaką miałeś z płynem, który dolałeś również może mieć wpływ na nierówną siłę hamowania. Proponuję od najtańszej rzeczy czyli właśnie od wymiany płynu np na MOTUL RBF 660

  12. #12
    Awatar rys00
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    296
    kopie w pedał bo właśnie jedno z kół jest blokowane ABS widzi różnice w obrotach i odpuszcza to zablokowane koło dlatego masz spadek siły hamowania, przyczyn może być kilka, klocek mierzyłeś zewnętrzny i wewnętrzy ? trzeba zdiąć koła i sprawdzić cylinderki i och osłony gumowe często są sparciałe dostaje się woda i robi wżery na tłoczkach, wymiana płynu też wskazana powinno się wymieniać co 4-6 lat, ogólnie odwiedź mechanika niech to posprawdza

  13. #13
    Awatar Brecho
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Zielony
    Posty
    28
    zaciski tarcze byly zmieniane razem z tymi klockami raczej bo widac ze sa w niezłym stanie. klocki ogladałem z zewnatrz i wewnatrz mysle ze plyn nie jest az tak stary.

  14. #14
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Jeżeli liczysz, że dostaniesz precyzyjną odpowiedź na forum to się mylisz.
    Przyczyn może być wiele:
    Plyn hamulcowy
    Zabrudzony wieniec z którego czyta czujnik ABSu
    Źle ustawiona geometria zawieszenia
    Krzywe tarcze hamulcowe
    Pompa ABSu
    Zapowietrzony układ
    Korektor siły hamowania

    Mój typ od czego bym zaczął to wymiana płynu, a przy tym sprawdziłbym tłoczki, prowadnice, klocki, tarcze, odtłuściłbym dokladnie wszystko. Potem sprawdziłbym na stacji diagnostycznej jak hamują poszczególne koła, jeżeli nadal będzie źle to sprawdziłbym pompę

  15. #15
    Awatar Brecho
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Zielony
    Posty
    28
    ok będę działał dzięki

Podobne wątki

  1. Słabe TT, prośba o ocenę logów 180 Q
    Przez Tomasso w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-11-2014, 12:48
  2. gorsze hamowanie auta od jakiegos czasu
    Przez sebastian225quatro w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 13:42
  3. Haldex hamowanie kół przy cofaniu?pomocy...
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-12-2011, 13:14
  4. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-06-2011, 13:30
  5. Nowe koła w TT-tce
    Przez deSigner w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-05-2008, 17:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •