Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Wątek: TT - małe zmiany

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202

    TT - małe zmiany

    VW w PL obniżył ostatnio ceny, sporo modeli staniało - Golf GTI o 5-6tys. zł, Passat o 6-9 tys. zł....i w końcu też Audi obniżyło ceny TT:

    2.0 TFSI 200 KM (147 kW), oś przednia, 6-biegów 140 000,00

    2.0 TFSI 200 KM (147 kW), oś przednia, S tronic 149 700,00

    3.2 250 KM (184 kW), quattro, 6-biegów 183 200,00

    3.2 250 KM (184 kW), quattro, S tronic 193 900,00

    Nie dużo, ale zawsze.


    Oglądałem teraz program na DSF i mówili, że od wiosny 2008 będzie TT z silnikiem TDI chyba 2.0 TDI). Nic nadal jednak nie słychać na temat 2.0 TFSI Quattro.
    ( Było też o nowym coupe VW, ma być 4-drzwiowy Passat Coupe i nastepca Scirocco, jednak to co pokazali wcale nie wyglądało jak IROC, a zupełnie inaczej jak zapowiadany Golf MK6).

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    TT w TDI ludzie ten świat schodzi na psy ciekawy jestem czy diler założył by również "orginalną" instalację gazową (a tak na marginesie nie słyszałem żeby któraś ze "sportowych" marek w swojej ofercie miała disla )
    NO RISK,
    NO FUN.

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Kwidzyn/Nottingham
    Posty
    28
    Cytat Zamieszczone przez max1236454
    TT w TDI ludzie ten świat schodzi na psy ciekawy jestem czy diler założył by również "orginalną" instalację gazową (a tak na marginesie nie słyszałem żeby któraś ze "sportowych" marek w swojej ofercie miała disla )
    np. BMW M5
    TDI to już nie jest wolnossący diesel co kiedyś nie jeden TDI połknął by twoją TT i to nie musiał by mieć nawet więcej koni aby to zrobić nie zapomnij że diesle mają wyższy moment obrotowy
    Nie ma może tak sportowego charakteru jak benzyna ale mimo wszystko pisane że świat zszedł na psy albo porównywanie TDI do gazu jest po prostu śmieszne dowodzi to tylko tego że niewiele wiesz o tych silnikach.

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202
    Cytat Zamieszczone przez max1236454
    TT w TDI ludzie ten świat schodzi na psy ciekawy jestem czy diler założył by również "orginalną" instalację gazową (a tak na marginesie nie słyszałem żeby któraś ze "sportowych" marek w swojej ofercie miała disla )
    To prawda, że Diesle trochę nie pasują do aut sportowych. Ale świat się zmienia.

    Ale Merc CLK ma Diesla, BMW 3 coupe miała Diesla (330 Cd w E46), a nowa ma kilka Diesli. Jaguar włożył do X-Type-a Diesla (i zrobił kombi). Merc zapowaida w kolejnej, trzeciej generacji SLK włożenie Diesla. Audi A5 ma Diesle.

    Coraz więcej coupe, kabrioletów ma Diesle, narazie jeszcze roadstery jako te najbardziej rasowe nie mają Diesli (a może już mają ?).

    Diesle mają jedną wadę - wydają mało przyjemne dźwięki. Ale osiągi i zużycie paliwa są naprawde w porzadku. Gorzej jak zrobią sportowe auta z hybrydami albo innymi cudactwami, to będzie cofnięcie się motoryzacji. Jeździłem Lexusem GS 450h i powiem szczerze że nie kupiłbym czegoś takiego, wolałbym Diesla.

  5. #5
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    jesli zas mowa o "perkotaniu" to tez juz tego nie slychac. Moj znajomy ma X5 3.0 w dieselu i dzwiek tego silnika to poezja, chodzi zupelnie jak benzyna 218 KM i super moment obrotowy. Fakt, silniki audi/vw TDI strasznie perkotaly, byly glosne, drgaly itp, ale w TT ma byc juz nowy silniczek, czasy sie zmieniaja. Jakbym mial do wyboru TT benzynowe i diesela to wybralbym chyba to drugie, chociazby ze wzgledu na mnijesze o polowe koszty pozdrozy.

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    50
    AD. HYBRYDY- to napęd elektryczny jak tylko będzie rozwijany i nie wyprze go wodorowy (który teraz jest poprostu blokowany z wiadomych przyczyn) to napęd elektryczny jest super bo przyśpieszenie jest bardzej liniowe (oczywiście można mówić że tak ładnie nie będzie brzmiało itp. ale będą ekologiczne i tanie) jest jeszcze kilka ważnych zalet, no narazie jest to jeszcze technologia raczkująca, wodór to przyszłość. a co do gazu to ostatanio widziałem w Auto ¦wiecie bmw 3 coupe (jakiś koncept) z gazem ponad 300koni, co prawda zrobili to tylko dlatego że emisja spalin była mniejsza niż na benzynie a to miało być ekologiczne auto.

    Auta na wodór to przyszłość!! (na toys4boys jest już zabawka, autko zasilane wodorem)
    sory za dygresje

  7. #7

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Pisałem swoją magisterkę z nanorurek węglowych i magazynowania weń wodoru (m. in. magazynowanie wodoru dla celów motoryzacyjnych). Magik ma pełną rację wodór to przyszłość - jeszcze tylko trzeba znależć tanią metode otrzymywania nanorurek węglowych oraz możliwości pełnego "upakowania" taniego acz nieco niebezpiecznego wodoru i będziemy mieli auta jak pociski
    ...

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Kwidzyn/Nottingham
    Posty
    28
    Cytat Zamieszczone przez odeen
    Pisałem swoją magisterkę z nanorurek węglowych i magazynowania weń wodoru (m. in. magazynowanie wodoru dla celów motoryzacyjnych). Magik ma pełną rację wodór to przyszłość - jeszcze tylko trzeba znależć tanią metode otrzymywania nanorurek węglowych oraz możliwości pełnego "upakowania" taniego acz nieco niebezpiecznego wodoru i będziemy mieli auta jak pociski
    A tak z ciekawości tylko czy w razie wypadku można liczyć na jakiś grzybek??

  9. #9

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Cytat Zamieszczone przez mag2k3
    A tak z ciekawości tylko czy w razie wypadku można liczyć na jakiś grzybek??
    "Grzybka" z wodorem nie doświadczysz, natomiast powtórki z "zeppelina" napewno możnaby się spodziwać choć napewno nie taką skalę i skutki tegoż ewentualnego niewątpliwie widowiskowego wydarzenia. jakkolwiek z tego co mi wiadomo przy takich eksperymentach uwzględnia się ryzyko ewentualnego "nieszczęśliwego" wydarzenia i stosowane są domieszki innych "obojetnych chemicznie" gazów w celu zneutralizowania ewentualnego spotkania wodoru z tlenem (aaaaaach właśnie sobie to wyobraziłem )
    Wszystko we wszystkim, daleka jeszcze droga do takich rozwiązań (wiadomo lobby petrochemiczne nie pozwoli na szybkie wprowadzenie tych rozwiązań) i zapewne jeszcze przez jakiś jeszcze czas będziemy mieli tylko rozwiazania pośrednie w postaci hybryd. Szkoda... bo wodór to potężne narzedzie.
    BTW chyba nam troche Off-top wyszedł - sorki Jerzy
    ...

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Kwidzyn/Nottingham
    Posty
    28
    Cytat Zamieszczone przez odeen
    Cytat Zamieszczone przez mag2k3
    A tak z ciekawości tylko czy w razie wypadku można liczyć na jakiś grzybek??
    "Grzybka" z wodorem nie doświadczysz, natomiast powtórki z "zeppelina" napewno możnaby się spodziwać choć napewno nie taką skalę i skutki tegoż ewentualnego niewątpliwie widowiskowego wydarzenia. jakkolwiek z tego co mi wiadomo przy takich eksperymentach uwzględnia się ryzyko ewentualnego "nieszczęśliwego" wydarzenia i stosowane są domieszki innych "obojetnych chemicznie" gazów w celu zneutralizowania ewentualnego spotkania wodoru z tlenem (aaaaaach właśnie sobie to wyobraziłem )
    Wszystko we wszystkim, daleka jeszcze droga do takich rozwiązań (wiadomo lobby petrochemiczne nie pozwoli na szybkie wprowadzenie tych rozwiązań) i zapewne jeszcze przez jakiś jeszcze czas będziemy mieli tylko rozwiazania pośrednie w postaci hybryd. Szkoda... bo wodór to potężne narzedzie.
    BTW chyba nam troche Off-top wyszedł - sorki Jerzy
    Mały O-T nie zaszkodzi tym bardziej dość ciekawy bynajmniej dla mnie bo przyznam się nie miałem pojęcia że planują takie silniki.
    Hmm jak nie będzie grzybka nie ma sensu robić wypadków:P a tak serio to jak napisałeś pewnie szybko to nie wejdzie za duży interes jest jak na razie na ropie :/

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Jestem ciekawy jak to będzie działało w TT. A co do Diesli to ostatnio miałem przyjemność pooglądać i posłuchać nówki Audi Q7 Full wersji za prawie 500 tys z dieslem ( pojemności nie znam ale wiem ze w układzie V ) Człowiek sobie zażyczył Multimedia w samochodzie DVD PS monitory za 30 koła. I głos pracującego silnika na biegu jałowym zamiast pokazywać czym jest ze Audi Q7 pół miliona złotych. To pracował jak .. jakaś skoda

  12. #12

    Dołączył
    Nov 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    11
    Dlatego nie lubie ropniaków.

  13. #13

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202
    Cytat Zamieszczone przez Mari
    jesli zas mowa o "perkotaniu" to tez juz tego nie slychac. Moj znajomy ma X5 3.0 w dieselu i dzwiek tego silnika to poezja, chodzi zupelnie jak benzyna 218 KM i super moment obrotowy. Fakt, silniki audi/vw TDI strasznie perkotaly, byly glosne, drgaly itp, ale w TT ma byc juz nowy silniczek, czasy sie zmieniaja. Jakbym mial do wyboru TT benzynowe i diesela to wybralbym chyba to drugie, chociazby ze wzgledu na mnijesze o polowe koszty pozdrozy.
    To prawda będzie tam już 2.0 TDI-CR, też 140 KM ale common-rail i z filtrem cząstek stałych. To ten silnik co miał debiut w Tiguanie.

    X5 to troche inna bajka, 6 cylindrów, 3 litry. Kolega ma starą BMW E30 324 D z 87 roku i silnik całkiem ładnie gra, 6 cylindrów robi swoje. Jestem pełen podziwu, a przecież to Diesel historyczny (bez turbo).

    Nowoczesne Diesle to już inna bajka. Doskonały jest ten 3.0 TDI w nowym A4, A5, A6. Ale Diesel nigdy nie będzie grał tak jak benzynowiec, nie będzie wydawał takich dźwięków. Nie mówiąc o wersji z sportowym tłumikiem, benzynowiec z Supersprintem czy innym Remusem gra pieknie, a Diesel - w zasadzie nie opłaca sie wkładać tłumika (choć ponoć podnosi moment obr.).

    [ Dodano: Nie Gru 09, 2007 6:10 pm ]
    Cytat Zamieszczone przez Magik
    AD. HYBRYDY- to napęd elektryczny jak tylko będzie rozwijany i nie wyprze go wodorowy (który teraz jest poprostu blokowany z wiadomych przyczyn) to napęd elektryczny jest super bo przyśpieszenie jest bardzej liniowe (oczywiście można mówić że tak ładnie nie będzie brzmiało itp. ale będą ekologiczne i tanie) jest jeszcze kilka ważnych zalet, no narazie jest to jeszcze technologia raczkująca, wodór to przyszłość. a co do gazu to ostatanio widziałem w Auto ¦wiecie bmw 3 coupe (jakiś koncept) z gazem ponad 300koni, co prawda zrobili to tylko dlatego że emisja spalin była mniejsza niż na benzynie a to miało być ekologiczne auto.

    Auta na wodór to przyszłość!! (na toys4boys jest już zabawka, autko zasilane wodorem)
    sory za dygresje
    O samochodach na wodór wiem niewiele, więc się nie będe wypowiadał. Słyszałem coś o BMW 7, Oplu Zafira Eco, jakiś tam Mercedesach, ale to chyba wszystko jest w powijakach.

    Silnik elektryczny ma bardzo wysoki moment i to (w teorii) dostępny od razu, od zerowych obrotów. Jest to dobre rozwiązanie, tylko skąd brać prąd do jego zasilania ? Z sieci elektrycznej ? Drogo i co 100-150 km trzeba by pare godzin ładować akumulatory.

    A co do hybryd. Jeździłem Priusem i Lexusem GD 450H. Mocno nie dopracowane jako samochody, Japończycy skupili się na napędzie hybrydowym a zupełnie zapomnieli o innych sprawach (np. skrzyzpiące plastiki i niski komfort w Priusie, czy przecietne prowadzenie, marny układ kierowniczy w GS 450h). Wózki nie porywają, a to że wypluwają mniej CO2, to mnie to g... obchodzi. Lepszym autem od Priusa są Auris 2.0 D-4D (tańszy, lepszy i w eksploatacji tańszy) i 10 innych kompaktów. Tak samo od GS 450h wolałbym np. A6 3.0 TDI Quattro i wiele innych limuzyn z Dieslem.

    Dla oszczędnych jest jeszcze LPG i CNG...

    [ Dodano: Nie Gru 09, 2007 6:17 pm ]
    BTW chyba nam troche Off-top wyszedł - sorki Jerzy
    Nic nie szkodzi, bo temat jest ciekawy. Chyba wszystkich to interesuje.

    Różne organizacje i sama UE wymyśla rożne ograniczenia, normy, itd. więc pewnie niedługo doświadczymy tego typu aut. Te normy sa zbyt surowe, nie da się tak raz ciach zmniejszyć wydalanie CO2. Na tym najbardziej ucierpią auta sportowe, bo pół biedy jak tam jakaś octavia będzie miała hybrydowy napęd.

    Ferrari hybrydowe np. Diesel+elektryczne silniki może być słabo przyjęte przez fanów

    Choć już Lancery EVO tylko na prąd (4 silniki, po jednym przy kole) jeżdżą po drogach i nawet w rajdach !

  14. #14

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    50
    "odeen" -respecta, fajnie że wiesz o tym trochę więcej

    Tak ogólnie to jest strasznie ciekawy temat, dla mnie benzyna to trochę syf (chodzi mi głónie o to że jesteśmy uzależnieni od szejków dalej giłdy amerykańskiej dalej polskiego rządu dalej naszych stacji, a taki prąd np. ciężko opodatkować tak jak benzynę =) )

    Ekologia to też ważna sprawa mnie trafia jak widze plastikową butelkę gdzieś na łonie natury a tym bardziej dresiarza który ją wyrzuca, a takie autka nie pogłębiały by efektu cieplarnianego, i nie zatruwały by tak bardzo powietrza w miastach.

    BMW 7 na wodór:

    http://www.youtube.com/watch?v=XyOhD...eature=related

    ¦mierć paliwowym lobbystom!!

    pozdrawiam

  15. #15

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Dzięki Magik za uznanie. Dzisiaj właśnie wróciłem z konferencji petrochemicznej (ja pierdziele moja wątroba po 5 dniach libacji już nie wyrabia) ale nie będę was przynudzał (jak sam tego doświadczyłem tam na miejscu) bo nic nowego nie powiedzieli.
    A co do lobbystów to faktycznie śmierć, śmierć, śmierć im !!!
    ...

Podobne wątki

  1. małe problemy
    Przez Przemo666 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 23:34
  2. Małe zapotrzebowanie do Mk2
    Przez KpRacing w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-08-2014, 09:16
  3. Małe czarne COŚ
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-12-2010, 19:21
  4. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 16:42
  5. małe pytanko?
    Przez tadek0507 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-03-2009, 19:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •