Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 63

Wątek: Akumulator do TTki

  1. #1
    Awatar raiden25
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    395

    Akumulator do TTki

    Witam, niestety mój akumulator odmówił posłuszeństwa, po całonocnym ładowaniu i jednej wycieczce z chłopakami z klubu, auto po 2 dniach już nie odpaliło.... Mam nadzieje że to wina tylko akumulatora bo już go ładowałem w tym roku 3 razy... Pytanie teraz takie, jaki akumulator kupić najlepiej do TT, moje auto czasem długo stoi gdyż jest używane tylko do zabawy, na co dzień mam inny samochód. Dlatego potrzebuje coś mocnego - wytrzymałego. Czy ktoś podobnie rzadko używa swojej TTki i nie ma problemu z AKU ?? Jeśli tak proszę o dane akumulatora jakie polecacie.
    Ostatnio edytowane przez raiden25 ; 27-12-2013 o 12:24

  2. #2

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    najpierw sprawdź czy masz odpowiednie ładowanie akumulatora. Szkoda by było, gdybyś kupił nowy i też by się zaraz nadawał do wyrzucenia. Sprawdź też pobór prądu kiedy samochód jest wyłączony. Możliwe że coś Ci go rozładowuje.

  3. #3
    Awatar raiden25
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    395
    Hmm niestety się na tym nie znam, miernik jest ale leży sobie w pudełeczku, czyli czeka mnie wizyta u elektryka. A to jest do sprawdzenia tak od razu, czy to kwestia podłączenia czegoś i przeczekania ?

  4. #4

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    możesz to zrobić zwykłym miernikiem jest to banalnie proste kwestia tylko odpowiedniego ustawienia pokrętła na mierniku wszystko można zrobić od razu nie wiem tylko jak jest z mierzeniem poboru prądu w TT kiedy samochód jest wyłączony. Ale wydaje mi się że nie trzeba czekać w tym samochodzie. Zrób zdjęcie swojego miernika to Ci powiem jak ustawić pokrętło. Co prawda sam elektrykiem nie jestem, ale mam dwóch takich w pracy z 40 letnim doświadczeniem, także jak nie będę pewny to się ich zapytam

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Przemo, jak trzymasz na zewnatrz to praktycznie kazdy moze pasc po jakims czasie. Odpalaj auto co jakis czas, albo daj znac to ja sie zaopiekuja nim od czasu do czasu ja uzywam tez nie wiele ale trzymam w garazu pod domem, wiec ma cieplo.

    ps ty masz 02?

  6. #6
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    U mnie też autko mało jeżdżone, czasami raz lub dwa razy w miesiącu i zimą jest problem. Dlatego trochę się tym zainteresowałem i powiem jak możesz ograniczyć rozładowanie aku. Przede wszystkim nie zostawiaj kluczyka w stacyjce jeśli nie masz takiej potrzeby. Przy włożonym kluczyku pobór prądu wynosił ok 1A. Druga sprawa jak parkujesz auto to zamykaj drzwi (tzn żeby szybka schowała się do uszczelki). Pomimo, że światło przy otwartych drzwiach wyłączy się po jakimś czasie to i tak zużycie prądu jest dużo większe niż przy zamkniętych drzwiach (ciekawe ale sprawdzałem to W stanie spoczynku autko pobiera ok 80-90mAh. Jak wpiąłem bezprzewodowy interfejs diagnostyczny to zapotrzebowanie podskoczyło o 10-15mAh więc jak nie korzystam to leży w schowku. W zimie pojemność aku spada o połowę dlatego wychodzą takie problemy. pozdro

  7. #7
    Awatar spider
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    115
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    316
    Ori aku ma 61Ah i jest firma Varta. Mnie tez czeka wymiana, mam jeszcze ori aku a nie jezdze autem zima wiec po 2 latach juz odmawia posluszenstwa. Nowy bede kupowal wlasnie Varte albo Exide, chyba ze wyrwe w dobrej cenie Yuasa, swietne amerykanskie akumulatory. Bardziej znane motocyklistom.

  8. #8
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    rok temu sporo czasu poswiecilem na wybor aku
    podobnie jak koledzy zimuje auttko w garazu, ale aku na ten okres nie wyciagam,
    bylo to mega irytujace,
    TTka jako auto ciagnie dosc sporo pradu na czuwaniu, wiec gdy zima znikal snieg i chcialem smignac gdzies, by rozruszac sreberko,
    auto nie dawalo rady zakrecic po przerwie i czekala mnie zabawa w ladowanie

    postawilem na wymiane aku na nowy
    jest kilka teorii zakupu,
    a/ kupic najtanszy sensowny, a jak padnie to zaoszczedzone pieniadze pozwalaja na zakup kolejnego i kolejnego i kolejnego ;]
    b/ kupic mozliwie dobry za rozsadne pieniadze - teoria jakosc/cena
    c/ nie liczyc sie z kosztami o kupic OPTIME

    wariant a odrzucilem, bo nie lubie wkladac do autta byle czego
    wariant c bralem pod uwage, ale ostatecznie po rozmowie z V odrzucilem, bo do naszych potrzeb (przetrzymanie zimy) nie widzialem sensu wykladania takiej kasy na jeden akumulator

    ostatecznie postawilem na wariant B i po wielu godzinach lektury padlo na akumulator:
    http://www.akumulatorybosch.pl/optym...FY5b3godsV0A_g

    a konkretniej:
    0.092.S50.050 S50 05 242x175x190 63 610 L-

    efekt w pelni zadowalajacy, w garazu przy mrozach odpalal nawet po miesiacu czasu, co jest rewelacyjnym wynikiem jak na to auto
    polecam z czystym sumieniem
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 27-12-2013 o 22:36

    "Love Them BOTH" - M.

  9. #9
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Pamiętajcie o dacie produkcji akumulatora,w sklepach leżakują akumulatory po 2 lata,niby zawsze jest gwarancja ale zawsze warto wybrać sobie nowszy aby się później nie fatygować.

  10. #10
    Awatar raiden25
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    395
    Znajomi podpowiadali mi firme sznajder gdzie to wlasnie kolo mnie je produkuja na niemieckiej licencji, teraz sie to nazywa ZAP. Cena za obslugowy to 260zl, za bez obslugowy jakies 350zl. Znajomi w okolicy jezdza na nim juz po 4 lata bez problemowo ponoć i chyba sie skusze... Fakt chyba lepiej kupic tanszy i czesciej wymieniac niz zaoszczedzic a w zime i tak kazdy moze pasc po prostu...


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

  11. #11
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Akurat Sznajdera to bym omijał z daleka.....jak już taką półkę cenowa wybierasz to lepiej Centrę.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  12. #12
    Awatar raiden25
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    395
    Czemu Jerry? Wlasnie wszyscy w okolicy polecaja a 350zl za aku to nie jest Centra...


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

  13. #13
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Ja miałem Sznajdera jeszcze we Fiacie. Samochód ma 15 lat, kolejność była taka: ori Magnetti Marelli 8 lat, Sznajader 2 lata, Centra Futura 5 lat i ciągle chodzi.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  14. #14
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    ja za Boscha prosto z hurtowni dalem 310 , co uznalem za kwote do zaakceptowania

    "Love Them BOTH" - M.

  15. #15
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Jerry czy ja bym tą futurę tak chwalił!nie bardzo!Aku nie jest zły,nie ma z nim większych problemów ale auto na zimę w garażu i można sobie wybić z głowy odpalanie po 1,5 może 2 miesiącach

Podobne wątki

  1. GWINT do TTki - Proszę o poradę.
    Przez xscorpiox w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 15:31
  2. Wartosc starej ttki
    Przez Hubert12100 w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-06-2017, 01:00
  3. szukam pewnej TTki
    Przez szukam właściciela TTki w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 27-02-2014, 17:37
  4. TTki do sprzedania
    Przez solina w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-05-2008, 10:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •