Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 50

Wątek: [S3, 210KM] Szarpie i cicho strzela z tłumika

  1. #31
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    w ogóle wyniki są rozstrzelone dlatego koniecznie sprawdzić wtyczkę, kabelek do przepływki i jak wszystko ok to podmienić samą przepływkę bo z takimi wskazaniami to nie dziwne ,że auto ma problemy

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    w ogóle wyniki są rozstrzelone dlatego koniecznie sprawdzić wtyczkę, kabelek do przepływki i jak wszystko ok to podmienić samą przepływkę bo z takimi wskazaniami to nie dziwne ,że auto ma problemy

  2. #32

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    W tym momencie gdzie rozstrzelone to właśnie auto zerwało przyczepność z podłożem i może tego skutek to jest ? [mniejsze obciążenie silnika przez uślizg kół ] ten przepływomierz przed czyszczeniem pokazywał 120g [ori bosch]. Wtyczka wygląda w porządku ,wiązka w peszlu oryginalnym , ale jeszcze sprawdzę , bo jeśli coś sfiksowało to powinien być błąd , no i zobacze na drugiej przepływce .

  3. #33
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    z paliwem dzieja sie cyrki
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 21-04-2014 o 16:13
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  4. #34

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Witam ,
    No i doszedł kolejny mini objaw , w sumie dziś podłącze vag-a i się dowiem co i jak , ale sprawa ma się tak.
    Od jakiegoś czasu dojeżdżając do skrzyżowania i hamując silnikiem , w pewnym momencie włączamy sprzęgło , u mnie to jest przy jakiś 1500obr. i obroty lecą w dół , ale nie do wartości 860 jak zawsze było tylko spadają poniżej 800 na chwilę czuć dziwne drgania [jakbym nadal go trzymał na biegu i jednocześnie hamował ] po czym odzyskuje obroty po jakiejś sekundzie.
    Nie wiem od czego to może być ?

    i co ciekawe nie zawsze tak jest , jak i nie występuje to na jałowym .

    Kolejna sprawa , jak powinien działać zawór od EVAPu. Czy od włączenia silnika powinien on stale cykać czy na krótkie chwile się może wyłączać ?

  5. #35
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Objawy wskazują na przepływkę lub nieszczelność, albo to i to tak że wróżenie z kart.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #36
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    mogą być różne przyczyny
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 21-04-2014 o 16:14
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  7. #37

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Zrobiłem ostatnio parę testów . Po odpięciu przepływki praca silnik jest taka sama , jedynie podczas odłączania silnik chwilowo się jakby zatrzęsie , ale potem dalej to samo . Domowym sposobem sprawdziłem też szczelność układu podciśnieniowego , tj wymyśliłem że etapowo sprawdzę szczelność wszystkich zaworków za pomocą dużej strzykawki z wężykiem [ patent dobry przy podciśnieniowych cienkich wężykach ] i tak okazało się że wszystkie wężyki i zaworki podciśnieniowe trzymają . Jedynie co zauważyłem to zawór combi valve przepuszcza spaliny do pompy SAI , ale membrana sterowana przez n112 jest szczelna. Zawór ten uszczelniłem wyciętą blaszka wsadzoną pomiędzy przewód z głowicy a CV i dopływ spalin odcięty .

    Zrobiłem output test wszystkich układów i się okazało że wszystkie przekaźniki i zaworki tym sprawdzane są dobre , każdy cyka odpowiednio. Jedynie pompa SAI nie działa , a sprawdzając omomierzem stwierdziłem że jest spalona bądź zużyte ma szczotki [dlatego też bez skrupułów zatkałem dostęp spalin do combi valve.

    Zawór regulacji ciśnienia paliwa też nie puszcza paliwa wężykiem do kolektora więc uznałem że sprawny [test ze strzykawką też przeszedł] .

    Układów których na razie nie wykluczyłem to Inlet pipe [planuje wyciągnąć i przejrzeć [choć tu gdyby była dziura to przepływka wskazywała by dużo mniej choćby na jałowym a oscyluje od 3,5-4,5gr/s]. Nie wykluczyłem też serwa hamulcowego [ kto wie może i tam coś jest nie tak?] Uszczelki kolektora dolotowego i uszczelniaczy wtrysków [ choć psikając plakiem silnik nie reagował przyspieszaniem ] .

    Jest jeszcze jedna opcja którą testuję to woda w baku , skojarzyłem że czas w którym się zaczeło to dziać to jesień a zmieniłem też stację benzynową i kto wie może było chrzczone paliwo bądź inne miało wady.

    Zatankowałem paliwo teraz na innej stacji i dodałem specyfiku na bazie izopropranolu [czy jakoś tak ] podobno dobre to . Zobaczymy efekty .

    Staram się sukcesywnie wykluczać to co idzie najtańszym kosztem , w tym tygodniu uda mi się wgrać serię i zobaczę jak się wtedy zachowa . Na elementy droższe będzie jeszcze czas jak już zabraknie pomysłów.

    Co jeszcze można sprawdzić minimalnym nakładem finansowym?

  8. #38
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    sprawdz jeszcze raz dolot
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 21-04-2014 o 16:14
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  9. #39

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Byłem wczoraj u pewnego diagnosty ,ktory posiada interfejs i program Delphi, sprawdził on zawartość błędów i nic nie wykazało. Tylko wszedł też w jakiś test i sprawdził podzespoły gdzie wyskoczyło coś takiego.

    01004- błędne kodowanie ECU

    Przejeżdżając też wszystkie bloki pomiarowe, natknelismy się na informacje w czterdziestym którymś :
    Rzad cylindrow 1 sonda nr 1 grzałka wyłączona (ale sprawdzane na wylaczonym silniku)


    Rozmawiając z nim powiedziałem że auto po chipie to też zasugerował ,że ten błąd kodowania to od tego może być. Co o tym sadzicie?

  10. #40
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    bez urazy , ale o diagnozowaniu 1.8T to on nie ma pojęcia....

    w błędach nic Ci nie pokaże, bo problem leży w mechanice

    coś czuję że będziesz się długo motać z naprawą tego auta.
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 21-04-2014 o 16:15
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  11. #41

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Ciśnienie zmierze sam , bo już zestaw do pomiaru zalatwiony,a pod obciążeniem póki co nie będę ryzykował pomiarów bo nawet nie ma gdzie, wszystkie drogi ośnieżone ,a temp na dworze nie przekracza -5 . Poczekam z tym do odwilży. Co do diagnosty to nie sprawdzał tego w błędach tylko gdzieś indziej ( szyna CAN ?) bo w sterowniku silnika zero błędów.

  12. #42
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Gregor10 ma rację że ten diagnosta to się zna jak kura na pieprzu...od kiedy to w S3 8L z 1999 jest szyna CAN do sterowania czegoś innego niż tylko Climatronica i Haldexa?
    Te Terrere Terrere terererererere …

  13. #43
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez bartoszek00 Zobacz posta
    Co do diagnosty to nie sprawdzał tego w błędach tylko gdzieś indziej ( szyna CAN ?) bo w sterowniku silnika zero błędów.
    To błąd, gdyż szyna can w tym samochodzie nie ma nic do rzeczy w zestawieniu problemów z którymi się borykasz w tym samochodzie.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  14. #44

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Ok ,już się wyjaśniło, diagnosta robił kompletny skan i ten bład tyczył radia, a nie sterownika silnika. Także pomylił się przekazując mi info .

    Pompe sprawdze jak mróz sobie pójdzie,a w piatek umówiony jestem na wgrywanie serii.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witam, prawdopodobnie znalazłem problem z nierównymi obrotami . We wrześniu wymieniałem świece u mechanika i nie skojarzyłem że miesiąc po tym zabiegu zaczęło sie tak dziać. Co się okazało na pierwszy rzut, świece za luźno przykręcone , tak że nawet przy odkrecaniu nie było oporu i podkładki uszcz. nie były dociśnięte do głowicy. Druga sprawa, jedna ze świec ma pękniety izolator i luźno sobie lata na elektrodzie środkowej. Mechanik zaproponował mi te świece i jak widać nie wytrzymały próby a sam mechanik też się nie przyłożył . Dla potomnych to świece byly iskry a model SFE65PXP2 u-super, jest to ścisły odpowiednik PFR6q , może w serii by wytrzymały, może mechanikowi spadła ta świeca, nie wiem. Ale wiem napewno że kupie teraz NGK BKR7E polecane przez wszystkich do tuningowanych aut.
    Ostatnio edytowane przez bartoszek00 ; 07-02-2014 o 06:56

  15. #45
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    dobre posuniecie
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

Podobne wątki

  1. Długość oryginalnego tłumika środkowego.
    Przez pat1441 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-01-2017, 12:43
  2. Szarpie i strzela z wydechu powyżej 4500 obr/min
    Przez przemeks w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 09-02-2016, 16:43
  3. Kupię końcówkę wydechu z fabrycznego tłumika z ośki
    Przez Roben_ w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 12:30
  4. Końcówka tłumika...
    Przez thefirm w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 14:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •