Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 50

Wątek: [S3, 210KM] Szarpie i cicho strzela z tłumika

  1. #16
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Jej to nie jedzie brak przeplywki i pompy
    jakby co to mam pompe do s3.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  2. #17

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Witajcie, próbowałem dziś zrobić logi i niestety mój interfejs poległ :/ , tzn podczas robienia logów interfejs przez pierwsze 5 sekund podawał dane , a następnie zawiesza się Vag com i nie zapisuje dalej nic , potem wyskakuje komunikat "no response from controller" , także mam niecałe 5 sekund logów , auto na logach przyspieszało bardzo dobrze a kopa dostaje przy jakiś 3 tys obr tak że w fotel wgniata.

    Jeszcze jedna mała zagwozdka , dziś gdy auto odstało swoje i odpaliłem go zimnego przestało furkać , jeździłem spokojnie przez pół godz i nic , na wolnych równo . Po logach i przegonieniu go , auto wznowiło furkanie i założę się że jutro na zimno znowu będzie dobrze . Jak tak to z czym to powiązać ?

    Mogę tą część jednego loga wkleić , ale skończył się on na 2300obr :/

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Logi zrobione za sprawą kolegi , są w odpowiednim dziale . Czekam na pomocne głowy

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dziś zrobiłem mały test , samochód wychłodził się do poniżej 30st C i odpaliłem go , chodził dobrze i nie przerywał. Następnie nic nie robiąc dałem mu się rozgrzać do temperatury pracy , co się okazało po rozgrzaniu na postoju bez przygazówek auto też zaczyna furkać i co ciekawe po przygazówce w okolice czerwonej kreski, silnik przestaje furkać na jakiś czas , po czym znowu .
    Też jest odczuwalne kiedy utrzymuje stałą prędkość obrotową , np 2500obr , czuć wtedy przerywanie. W czasie jazdy tak tego nie czuć .

    Już nie mam pomysłu od czego to , korekty w 032 bloku to -5.8 i 2.3

  3. #18

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Gregor jakbys mogl to napisz na pw ile za pompe wołasz, a co do przeplywki to jakie powinny byc wartości ?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Wymieniłem chwilowo przepływomierz na stary [bosch który wcześniej oczyściłem] ale wyniki się pogorszyły , tj tyle ile mi się z logów udało odczytać na moim kablu to przy 4tys obr miałem 145g/s oraz czasy wtrysków wyniosły 22.5ms, a ten który mam zamontowany pokazywał 175g/s i 19.7ms, co o tym sądzicie ? po za tym odczytałem korekty z 032 bloku i wynosiły one kolejno -5,8 i 2,3.

  4. #19
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    to auto ma program. Wiadomo kto go robił? bo juz nie raz spotkalem sie z tym ze nowa przepływka pokaze takie wartosci jak tutaj. Jak ktos ja przeskalowal to tak moze byc i kasa w bloto;/ Starej pompy do auta po programie tez bym nie kupowal bo to kolejna kasa w błoto chyba ze ktos da gwarancje ze jak sie nie poprawi to zwroci kase. Pisałem w dziale sprzedam na temat jak wygladaja uzywane pompy i sa fotki DO seryjnego auta mozna zaryzykowac po wyczyszczeniu ale nie po sofcie :P
    Auto jest seryjne czy ma zmiany mechaniczne jakies?

  5. #20

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Program niestety nie wiadomo kto robił , bo ja go nie robiłem , a jak pierwsze logi zrobiłem to się okazało że jest . Co znaczy że przepływkę przeskalował ? w sterowniku czy poprostu przepływka coś ma w sobie nie tak ?

    Odnośnie modyfikacji to nic nie ma zmienione , Nie ma FMIC tylko standardowe intercoolery, inpipe też seryjny , DV jest od mocniejszej wersji [nowy kupowałem latem], jedynie co pamiętam to wymieniając DV zauważyłem że stary był włożony odwrotnie , turbina K03S, wydech wygląda raczej na seryjny, katalizatory na miejscu .

    Więc wychodzi na to ze tylko program , zastanawiam się czy nie wgrać serii , czy do wgrania trzeba demontować sterownik czy kablem się mapy wgrywa ?

  6. #21
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jeżeli masz s3 to masz turbo k04
    Chodzi o to ,że czasem ktoś w programie przeskaluje wartości pokazywane przez przepływkę. Na vag pokazuje 170 a w rzeczywitości mierzy więcej a podaje wartość np podzieloną przez 1.2 i wynika to aby ominąć jakieś zabezpieczenie seryjnego softu który zamyka przepustnicę po przekroczeniu pewnej wartości przepływu. Ja miałem w serii że ECU nie widziało danego boostu ale jak przepływ w zimę był za duży to blokowało z racji dużego przepływu. Tego nie wiem jak jest ale może się okazać ,że nowa przepływka pokaże tyle samo i będzie to poprawna wartośc. Dlatego dobrze abys miał opcje zwrotu albo podmiany od kogoś kto ma na 100% sprawna.
    Odnośnie pompy to do auta po programie nie ryzykowałbym chyba ,że wrzucisz zrobisz logi i masz opcje zwrotu to wtedy czemu nie Mimo wszystko ja wolałbym rozebrać i ją przeczyścić Także zmień filtr bo to on może być banalną przyczyną problemów z paliwem.

  7. #22

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Na 100% mam turbo K03S u siebie bo ją dawałem do regeneracji i pamiętam jakie też musiałem uszczelki pod kolektor wydechowy kupować . Kiedyś ktoś mi powiedział że w moim silniku na początku taka turbina występowała.
    A to z tym przepływomierzem rozumiem już , w moim przypadku jak kupiłem przepływomierz nowy to wynik na starym miałem 120g a skoczyło do 175-179g , ale więcej nie pokazuje , tak jak ta wartość jest przy 4 tys tak i dalej jest bez zmian jakby więcej nie mogło być , a z obrotami powinno dalej rosnąć , więc może masz i racje z tym przeskalowywaniem .

    Co do pompy to próbowałem ją wczoraj wyjąć , jednak mam problem bo przez ten otwór nie chce wyjść, a filtr paliwa był wymieniany we wrześniu , latem były problemy z szarpaniem przy łapaniu boostu i po wymianie filtru się polepszyło .

    Zastanawiam się czy jak wgrał bym seryjny program do sterownika , to czy poprawi się ? czy przy mniejszej wydolności pompy ale też i mniejszym booscie będzie poprawa w czasach w wtrysku i przepływka z tego przeskalowywania wróci do normy ?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Zastanawiam się jeszcze czy i jak objawiał by się uszkodzony zawór PCV przy odmie ? W sumie to jest jedyna część której nie zmieniłem w odmie [wszystkie węże odmy nowe] , jak go sprawdzić ? bo wiem że jak dmuchałem kiedyś w niego to powietrze lecialo w obie strony , tylko w jedną było czuć jakby inaczej [ czuć jakąś sprężystość], a w drugą bez oporu .

  8. #23
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zawór pcv to zawór kierunkowy więc w jedną ma puszczać w drugą nie . Ja bym sprawdził szczelność bo wygląda jakby turbo miało problem z tym.
    A jak możesz to cyknij fotkę pod maską jak to wygląda wszystko.,...

  9. #24
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Albo ktoś coś namieszał, albo twoje auto to nie S3 bo w nich były k04
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #25

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Po czym poznać tą turbinę czy k04 czy k03s ? może da radę wybadać jaka to turbina bez jej wyjmowania ?bo w sumie ja tylko pamiętam że jak kupowałem uszczelkę pomiędzy kolektor a turbo to ciężko było ją znaleźć i ten sprzedający mi dał niby taką samą i mówił że to od k03s jest. Silnik APY więc raczej nie ma bata żeby nie było to S3.

    Jakie mam zdjęcie zrobić ? czegoś konkretnie ?

  11. #26
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Sprawdz jak odchodzi rura wydechowa od turbo, jesli idzie w strone pasazera i zakreca w dół to masz k04, jak masz rure wydechowa od turbo prosto w dol pod auto odrazu to masz k03.
    W sprawie pompy pisz na PW. Oczywiscie na pompe daje gwarancje rozruchowa, jesli nie bedzie dawac cisnienia to zawsze mozesz zwrocic. Jednak aby sie upewnic ze to pompa a nie program /przeplywka to warto sprawdzic cisnienie paliwa manometrem przy bucie ma byc 3bary+doladowanie. jesli masz mniej pompa do wymiany.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  12. #27
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Możesz zrobić fotkę silnika z góry będzie wiadomo co tam siedzi APY to k-04 wszelkie inne to już cunstom.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #28

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Ok dziś cyknę fotkę to się wyjaśni , a odnośnie rury to wygląda na to że skręca do pasażera gdyż po jego stronie jest element elastyczny oraz sonda lambda . Co do sprawności pompy , nie mam manometru i muszę kogoś poszukać z trójmiasta kto by mi pomógł z tym , za to niebawem wgram ori soft i sprawdzę jak będzie się zachowywał z oryginalną mapą .

    Sprawdzenie szczelności tez mi spędza sen z powiek bo nie mam kompresora ani nikogo kto by miał kompresor z regulacją ciśnienia .

    Zastanawiam się czy kupno solidnej pompki elektrycznej do pompowania opon rozwiązało by problem braku kompresora ? może i by trochę trwało pompowanie ale jak opone napompuje do 2-3atm to 0,5-1atm da radę wtłoczyć do układu szybko

  14. #29
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Zrób sobie wycieczkę do wawy a po drodze w Płońsku możesz rozwiąć wątpliwości typu jakie masz turbo,sprawdzić ciśnienie na listwie(jeśli kiepskie to podnienimy pompę bo mam 1szt używkę w dobrym stanie) , zrobimy szczelność i może uda się podmienić jeszcze przepływkę czyli będzie już jasność
    a to jak masz pod maską to wystarczy wejść w google:
    S3 : http://images46.fotosik.pl/137/4ee97b01162f8ccfmed.jpg
    czy może tak:
    http://img15.tablica.pl/images_tabli...otoryzacja.jpg

  15. #30

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Załącznik 5078Załącznik 5079Załącznik 5080Załącznik 5081

    Tak mam u siebie , na 100% wiem ze to S3 , co do zaproszenia do Warszawy to dziękuje bardzo , ale to kawał trasy i nie do końca wiem czy byłby sens . Nie znacie może kogoś z forum z trójmiasta ?

    Już brak mi pomysłów , przejrzałem dziś jeszcze wszystko co mi przyszło do głowy , podokręcałem opaski na każdym przewodzie przy kolektorze jak i odmie. wszystko w najlepszym porządku , próbowałem ruszając wszystkim czy praca silnika sie zmieni i nic .

    Jak odpaliłem zimny i jechałem spokojnie to wszystko ok , nawet jak się rozgrzał , wtedy wystarczyło tylko raz pocisnąć do 5-6tys i wszystko sie chrzani ,odstawiłem go i wychłodził się trochę , po czym odpaliłem i zostawiłem go samemu sobie w garażu i powoli się rozgrzewał . No i w miarę rozgrzewania coraz gorzej , a jak osiągnął 93st i trochę gazu użyłem na luzie to w ogóle mu odbijało , co chwila strzelał z tłumika .
    Ma tak tylko przy utrzymywaniu obrotów ,a przy mocniejszym przyspieszaniu nie ma tej bolączki.

    Może to być wina sondy ?

    Błędów póki co brak :/

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witajcie , dziś udało mi się ogarnąć swój kabel i w końcu zaczał działać i zrobiłem logi z przepływomierzem który wcześniej czyściłem . Co się okazało i na logach widać , auto w trakcie przyspieszania na 3 biegu zerwało kapcia przy nabraniu boosta [widać przy obrotach pomiędzy 4 a 5 tys obr, nie było to sprzęgło bo prędkościomierz również zwiększył prędkość , następnie razem z obrotami opadł i ciągnął dalej dobrze . Natomiast zadziwił mnie wynik przepływomierza gdzie przy wartości 6600obr pokazał 271gram

    Grupy: 002,118,031 - http://vaglog.rtnet.pl/b.czoska_155269.html

    Nie wiem czy przepływka zafiksowała czy taki wynik jest możliwy przy tym booscie ?

Podobne wątki

  1. Długość oryginalnego tłumika środkowego.
    Przez pat1441 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-01-2017, 12:43
  2. Szarpie i strzela z wydechu powyżej 4500 obr/min
    Przez przemeks w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 09-02-2016, 16:43
  3. Kupię końcówkę wydechu z fabrycznego tłumika z ośki
    Przez Roben_ w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 12:30
  4. Końcówka tłumika...
    Przez thefirm w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 14:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •